Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2011 р. Справа № 2-а-847/11/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановила:
Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція в Херсонській області (далі - позивач, Чаплинська МДПІ) звернулась до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФОП) про стягнення фінансових санкцій у розмірі3125, 00 грн.
Відповідач письмових заперечень проти позову або заяви про його визнання не надав. Відповідно до поштового повідомлення про вручення від 22.02.2011 р. ФОП ОСОБА_1 була належним чином повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Свої вимоги Чаплинська МДПІ обґрунтовує тим, що позивачем 05.08.2010 р. проведено перевірку ФОП ОСОБА_1 у ході якої виявлені наступні порушення: незабезпечення щоденного друкування фіскальних звітних чеків РРО, порушення порядку використання режиму попереднього програмування найменування товару, роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами нижчими, ніж встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі алкогольні напої. За результатами перевірки складений акт на підставі якого прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3125, 00 грн.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем, зареєстрована Чаплинською РДА 19.07.2004 р. і як платник податків знаходиться на обліку у Чаплинській МДПІ. Підприємницьку діяльність здійснює у магазині за адресою: АДРЕСА_1
Встановлено, що 05.08.2010 р. головними державними податковими ревізорами - інспекторами Вершиною А.О. та Літвіновим В.В. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 у магазині за адресою: АДРЕСА_1
Перевіркою встановлено незабезпечення щоденного друкування фіскальних звітних чеків РРО, порушення порядку використання режиму попереднього програмування найменування товару, роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами нижчими, ніж встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі алкогольні напої.
За наслідками перевірки Чаплинською МДПІ по відношенню до відповідача 11.08.2010 р. прийняті рішення № 0001172310 на суму 1000, 00 грн. за порушення вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 р. № 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва" (далі - Постанова) та № 0001162310 на суму 2125, 00 грн. за порушення пп. 9, 11 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. ( далі Закон № 265/95-ВР).
Рішенням позивача № 0001172310 від 11.08.2010 р. до ФОП ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції за порушення вимог Постанови.
Вищезазначеною Постановою встановлений розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва згідно з додатком. Зазначеним додатком зокрема встановлено, що роздрібна мінімальна ціна за 1 літр 100-відсоткового спирту вина у скляній тарі місткістю 0,7 л/в іншій тарі місткістю 1 л становить 12, 00 грн.
Абзацом 13 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95 ВР встановлено, що у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.
Відповідно до контрольної стрічки (чек № 3530) за 28.12.2009 р. вино "Приморське" Крим 1 л. реалізовано за ціною 11, 00 грн. за пляшку. Згідно із контрольної стрічки (чек № 3543) за 29.12.2009 р. вино "Приморське" Крим 1 л. реалізовано за ціною 11, 00 грн. за пляшку.
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, акт перевірки підписаний без зауважень, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Отже, застосування до відповідача штрафних санкцій за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами нижчими, ніж встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі алкогольні напої є обґрунтованими.
Рішенням позивача № 0001162310 від 11.08.2010 р. до ФОП ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції за порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Стаття 2 Закону № 265/95-ВР дає визначення фіскального звітного чеку - це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті. Тобто, законом встановлено, що метою роздрукування даного звіту є відображення даних денного звіту та занесення інформації до памяті.
Пункт 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
За порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З акту перевірки вбачається, що ФОП ОСОБА_1 не було забезпечено щоденний друк фіскальних звітних чеків РРО.
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, акт перевірки підписаний без зауважень, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до приватного підприємця штрафної санкції за порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Даним рішенням до відповідача застосовані штрафні санкції за порушення п. 11 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Дане порушення підтверджується фіскальним звітним чеком, доданим до акта перевірки про придбання у магазині, що належить відповідачу слабоалкогольного напою "Лонгер".
Із дослідженого фіскального чеку № 5194, роздрукованого 05.08.2010 р., вбачається, що він містить лише назву частину товару та ціну "логмиксер". Таким чином, чек не містить відомостей про вид придбаного товару.
Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Відповідно до п. 6 ст. 17 Закону № 265/95-ВР у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості до субєктів підприємницької діяльності застосовуються штрафні санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, акт перевірки підписаний без зауважень, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до приватного підприємця штрафної санкції за порушення п. 11 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Застосовані до відповідача штрафні санкції добровільно не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.
Виходячи із вищезазначеного, позовні вимоги Чаплинської МДПІ підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 161-163, 183-2 КАС України,
постановила:
Позовні вимоги Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідент. НОМЕР_3) до Державного бюджету суму штрафних санкцій у розмірі 3125 (три тисячі сто двадцять п'ять), 00 грн., з яких:
- 2125 (дві тисячі сто двадцять п'ять), 00 грн. (одержувач - Державний бюджет, УДК м. Херсон, ОКПО 24103696, МФО 852010, р/р 31114104700299, код платежу 21080900);
- 1000 (одна тисяча), 00 грн. (одержувач - Державний бюджет, УДК м. Херсон, ОКПО 24103696, МФО 852010, р/р 31112106700299, код платежу 21081100).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Морська Г.М.
кат. 8.1.4