Єдиний державний реєстр судових рішень
копія
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2011 р. Справа № 2а-13203/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді БарановськогоР.А. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до ТОВ "Агросервісдніпро" про звернення стягнення на активи ,
ВСТАНОВИВ:
Лівобережна міжрайонна державна податкова інспекція м. Дніпропетрвоська звернулася до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросервісдніпро» з проханням звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросервісдніпро» у сумі 1699 грн. 79 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за несвоєчасне повернення свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 170, 00 грн. У звязку з не поданням Товариством з обмеженою відповідальністю «Агросервісдніпро» податкової звітності по податку на додану вартість за серпень-січень 2007 року, лютий-квітень 2008 року, позивачем прийнято податкові повідомлення-рішення № 0006201501/0 від 16.11.2007 року, № 0009111501/0 від 25.03.2008 року та № 0011151501/0 від 04.06.2008 року, де визначено загальну суму податного боргу за штрафними санкціями у розмірі 1 699 грн. 79 коп.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов належить задовольнити повністю із наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Агросервісдніпро», як юридична особа зареєстрована Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 23.09.2004 року.
Відповідач перебуває на обліку в Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська як платник податків та обов'язкових платежів з 23.09.2004 року за № 3937.
05.10.2004 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Агросервісдніпро» було зареєстровано платником податку на додану вартість, свідоцтво № 04662671.
Частиною 1 статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно пункту 2 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Також у пункту 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» зазначено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 року, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.
Відповідно до абзацу «а» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000 року податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
У відповідності до частини 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.
Матеріалами справи підтверджено, що 06.11.2007 року, 17.03.2008 року, 23.05.2008 року посадовими особами Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська, відповідно до статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», проведені невиїзні документальні перевірки з своєчасності подання податкової звітності, за результатами яких були складені акти № 5307/15-2/33183756 від 06.11.2007 року, № 1743/15-2/33183756 від 17.03. 2008 року та № 3674/15-2/33183756 від 23.05.2008 року.
В ході перевірки встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: не подано звітність по податку на додану вартість за серпень-січень 2007 року, лютий-квітень 2008 року.
Згідно підпункту 17.1.1. пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
За результатами перевірок, за порушення граничних строків подання розрахунку з податку на додану вартість позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення: № 0006201501/0 від 16.11.2007 року, яким застосовано до відповідача штрафну санкцію у розмірі 340 грн. 00 коп., № 0009111501/0 від 25.03.2008 року, яким застосовано штрафну санкцію у розмірі 340 грн. 00 коп. та № 0011151501/0 від 04.06.2006 року, яким визначено загальну суму податкового зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 510 грн. 00 коп.
Винесені за результатами перевірок податкові повідомлення-рішення були розміщені на дошці оголошень, у звязку з неможливістю вручення акту та податкового повідомлення-рішення.
При цьому відповідно до пункту 4.9 «Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків» затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України № 247 від 27.05.2003р. день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про причини неможливості його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
У строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), відповідач не сплатив суму штрафних санкцій, визначену рішенням податкового органу, та не оскаржив це рішення у встановленому порядку.
Згідно підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума штрафних санкцій, застосованих до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросервісдніпро» згідно зазначених податкових повідомлень-рішень, є узгодженими, і набуло статусу податкового боргу платника податків.
В силу абзацу «ґ» пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість» реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.
Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська 14.10.2008 року було складено акт про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість № 9195/15-2/33183756 та прийнято рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
Згідно пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво, якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
Як встановлено судом, відповідачем не було повернуто Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська свідоцтво № 04662671 від 05.10.2004 року про реєстрацію платника податку на додану вартість.
На підставі акту перевірки своєчасності повернення свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість було винесено податкове повідомлення-рішення № 0041211501/0 від 03.11.2008 року, в якому визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн.
Вищезазначене податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці оголошень 24.11.2008 року, у звязку з відсутністю відповідача за місцем реєстрації, що підтверджується актом № 10567/15-2/33183756 від 24.11.2008 року.
Відповідно до абзацу «а» підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Друга податкова вимога, у відповідності до абзацу «б» підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Позивачем відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», було направлено на юридичну адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросервісдніпро» першу податкову вимогу № 1/1447 від 07.12.2007 року на суму 339 грн. 80 коп., а також, другу податкову вимогу № 2/341 від 06.03.2008 року на суму 339 грн. 79 коп.
28.01.2008 року Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська складено акт про неможливість вручення першої податкової вимоги платнику податків у зв'язку з незнаходженням відповідача - за юридичною адресою.
20.03.2008 року Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська складено акт про неможливість вручення другої податкової вимоги платнику податків у зв'язку з незнаходженням відповідача - за юридичною адресою.
У зв'язку з цим, на підставі статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та пункту 49 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 03.07.2001року № 226, першу та другу податкові вимоги відповідача - в той же день розміщено на дошці податкових оголошень.
Проте податковий борг відповідачем сплачений не був.
Загальна сума податкового боргу відповідача становить 1 699 грн. 79 коп.
У відповідності до підпункту 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно пункту 11 статті 10 зазначеного Закону, державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Пунктом 11 статті 11 вказаного Закону також встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
У відповідності до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи.
20.04.2008 року заступником начальника Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська прийнято рішення № 76 про стягнення коштів та продаж інших активів Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросервісдніпро» в рахунок погашення його податкового боргу.
За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст.ст 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросервісдніпро» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Антарктична, 118, код ЄДРПОУ 33183756) на користь держави у сумі 1699 (одна тисяча шістсот девяносто девять) грн.. 79 коп. (р/р 31113029700010 податок на додану вартість, код платежу 14010100, одержувач - Управління державного казначейства Індустріального району, код ЄДРПОУ 24232376, банк одержувача ГУДКУ (головне управління державного казначейства України) в Дніпропетровській області, МФО 805012.
Копію постанови направити сторонам.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис)
Постанова не набрала законної сили 10.01.11
СуддяР.А. Барановський
Р.А. Барановський