Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
вступна та резолютивна частини
м. Миколаїв.
29.03.2011 р. Справа № 2а-7538/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., за участю секретаря судового засідання Крикливенко І.С.,
представника позивача: не прибув,
представника відповідача: не прибув,
прокурора: Брезіцького В.С., посвідчення №97 від 05.08.08 р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомМиколаївського транспортного прокурора, вул. Морехідна, 2, м. Миколаїв, 54010 в інтересах держави в особіГоловної ДІ на автомобільному транспорті, вул. Перемоги, 14, м. Київ, 01001 Територіальне управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області, вул. Будівельників, 15 А, м. Миколаїв, 54042 досуб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54000 простягнення штрафних санкцій у сумі 1700,0 грн. керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54000, відомості про банківські реквізити відсутні, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорту у особі його структурного підрозділу - територіального управління Головавтотрансінспекції в Миколаївській області ( вул. Будівельників, 15 А, м. Миколаїв, 54042, відомості про банківські рахунки відсутні, ЄДРПОУ 33643602) фінансову санкцію у сумі 1700,0 грн.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства Україні, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства Україні, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя А. О. Мороз
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
29.03.2011 р. Справа № 2а-7538/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., за участю секретаря судового засідання Крикливенко І.С.,
представника позивача: не прибув,
представника відповідача: не прибув,
прокурора: Брезіцького В.С., посвідчення №97 від 05.08.08 р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомМиколаївського транспортного прокурора, вул. Морехідна, 2, м. Миколаїв, 54010 в інтересах держави в особіГоловної ДІ на автомобільному транспорті, вул. Перемоги, 14, м. Київ, 01001 Територіальне управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області, вул. Будівельників, 15 А, м. Миколаїв, 54042 досуб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54000 простягнення штрафних санкцій у сумі 1700,0 грн. В С Т А Н О В И В:
До суду з адміністративним позовом звернувся Миколаївський транспортний прокурор в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у сумі 1700,0 грн.
Відповідно до вимог ст. 1832 КАС України, справу призначено до розгляду у скороченому провадженні (а. с. 19-20).
22 листопада 2010 р. відповідачем подано заперечення, у зв'язку із чим ухвалою суду призначено судове засідання.
У судовому засіданні представник позивача та прокурор адміністративний позов підтримали та просять суд задовольнити його, посилаючи на те що відповідачем не виконана постанова про застосування фінансових санкцій № 097193 від 27.07.10 р.
Відповідач адміністративний позов не визнав, зазначивши, що не здійснював перевезення пасажирів, а його транспортний засіб не був облаштований в якості таксі.
У судовому засіданні 27.01.11 р. відповідачу роз'яснено право на оскарження постанови позивача про застосування фінансових санкцій № 097193 від 27.07.10 р. Для надання відповідачу часу для подання адміністративного позову, судом оголошено перерву у розгляді справи до 16.02.11 р.
У судовому засіданні 16.02.11 р. за клопотанням відповідача про відкладення розгляду справи до вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі, за його позовом до Територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області, розгляд справи відкладено на 29.03.11р. Ухвалою суду від 17.02.11 р. позовну заяву ОСОБА_1 залишено без розгляду.
У відповідності до ст. 160 ч. 3 КАС України, у судовому засіданні 29.03.11 р. судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Вирішуючи адміністративну справу, суд враховує наступне.
Згідно п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті", Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі - Головавтотрансінспекція) здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Відповідно до п. 1 наказу Міністерства транспорту та зв’язку України "Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті", територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.
Відповідно до п. 4 пп. 2 наказу Міністерства транспорту та зв’язку України "Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті", одним з основних завдань територіальних управлінь у відповідному регіоні є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.
На підставі Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", органи державного контролю на автомобільному транспорті здійснюють державний контроль шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, за результатами перевірки складається акт, якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження суб’єкта господарювання. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
19.07.10 р. на підставі завдання на перевірку № 062351 від 16.07.10 р. (а. с. 12) державними інспекторами відділу державного контролю територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області була проведена перевірка суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 щодо дотримання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
За результатами перевірки був складений Акт від 19.07.11 р., згідно якого було виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 ч. 1 абз. 3 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: надання послуг з перевезень пасажирів на таксі без оформлення документів, перелік яких передбачений ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” - відсутня ліцензійна картка (а. с. 11).
Згідно ст. 60 ч. 1 абз. 3 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції: за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
27.07.10 р. постановою № 097193 про застосування фінансових санкцій, заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області за вищевикладені порушення до відповідача застосовано штраф в сумі 1700,0 грн. (а. с. 9).
Постанова була надіслана відповідачу і отримана ним 04.08.10 р., про що свідчить підпис відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення (а. с. 10).
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", фінансова санкція повинна бути перерахована суб’єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п’ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Суд не приймає до уваги заперечення відповідача, оскільки перевірка законності та обґрунтованості постанови не є предметом дослідження в даній адміністративній справі.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 160 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54000, відомості про банківські реквізити відсутні, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорту у особі його структурного підрозділу - територіального управління Головавтотрансінспекції в Миколаївській області ( вул. Будівельників, 15 А, м. Миколаїв, 54042, відомості про банківські рахунки відсутні, ЄДРПОУ 33643602) фінансову санкцію у сумі 1700,0 грн.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства Україні, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства Україні, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Постанова в повному обсязі складена
30 березня 2011 р.
Суддя А. О. Мороз