Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2011 р. Справа №2а-5452/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддяБукіна Л. Є. при секретарі судового засіданняБердник С.О. за участю: представників позивача прокурора Парфенюк І.П., Колодочка Л.Ю.
Барчук А.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області до Комунального підприємства Дніпропетровської міської ради "Жилсервіс-3" про стягнення економічних санкцій та зобовязання вчинити певні дії, - ВСТАНОВИВ:
Державна інспекція з контролю за цінами в Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Комунального підприємства Дніпропетровської міської ради «Жилсервіс-3» з позовними вимогами про:
- стягнення з Комунального підприємства Дніпропетровської міської ради «Жилсервіс-3» на користь державного бюджету України економічних санкцій в сумі 160821,09 грн.;
- зобовязання Комунального підприємства Дніпропетровської міської ради «Жилсервіс-3» виконати припис від 30 березня 2010 року №127 про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем не сплачено економічні санкції за порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій і Типового договору про надання послуг» №560 від 12 липня 2005 року, рішення Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 22 грудня 2008 року №4083, та не виконано припис.
З метою захисту інтересів держави до участі у справі вступив прокурор.
Представники позивача та прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили позовні вимоги задовольнити повністю.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце проведення якого повідомлений належним чином, надав до суду письмові заперечення проти позову, у яких проти задоволення позову заперечував, просив у задоволенні позовних вимог відмовити. В обґрунтування заперечень зазначено, що Держінспекцією з контролю за цінами не було доведено факту перевищення збору за надання послуг, які входять до квартирної плати (прибирання прибудинкових територій, дератизація та дезінсекція, підготовка до експлуатації в осінньо-зимовий період, освітлення місць загального користування, електроенергія ліфтів, технічне обслуговування ДВК); встановлене Актом перевірки перевищення збору за прибирання прибудинкової території не підтверджується фактичними обставинами, оскільки перевищення фактичних витрат на утримання прибудинкових територій над запланованими не є підставою для збільшення квартплати, доказів на підтвердження збільшення зборів з мешканців ні в Акті, ні в позові не наведено. Таким чином, приведені в Акті порушення не відповідіають дійсності.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 03 грудня 1990 року №507-ХІІ (далі Закон №507-ХІІ) державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що у період з 16 березня 2010 року по 30 березня 2010 року посадовими особами Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області на виконання наказу Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області від 15 березня 2010 року №143 та у звязку із вимогою Прокуратури Кіровського району м. Дніпропетровська від 01 березня 2010 року №52ск-10 проведено позапланову перевірку Комунального підприємства Дніпропетровської міської ради «Жилсервіс-3» з питань додержання державної дисципліни цін на житлово-комунальні послуги за період з січня 2009 року по березень 2010 року, за наслідками якої складено Акт від 30 березня 2010 року №127.
Перевірку проведено у присутності директора КП ДМР «Жилсервіс-3» Крещук Клавдії Василівни. Акт директором підприємства не підписано, заперечень не надано. Копію Акту отримано 30 березня 2010 року.
Проведеною перевіркою встановлено: завищення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, чим порушено вимоги Рішення Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 22 грудня 2008 року №4083 «Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 20 листопада 2007 року №3763 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для житлово-експлуатаційних підприємств комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська, підпорядкованих управлінню житлового господарства міської ради», Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року №560 та від 20 травня 2009 року №529 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».
При перевірці розрахунків по послугах встановлено факт відсутності перерахунків протягом 2009 року у розмірі 171294,06 грн. з ПДВ та факт неподання послуг у повному обсязі у розмірі 53607,03 грн. без ПДВ.
За наслідками перевірки посадовими особами Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області винесено Припис від 30 березня 2010 року №127 «Про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін, згідно якого відповідача зобовязано: у місяний термін усунути порушення шляхом приведення цін (тарифів) у відповідність до Рішення Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 22 грудня 2008 року №4083 «Про внесення змін до рішення виконкому міської ради від 20 листопада 2007 року №3763 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для житлово-експлуатаційних підприємств комунальної власності територіальної громади м. Дніпропетровська, підпорядкованих управлінню житлового господарства міської ради», Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року №560 та від 20 травня 2009 року №529 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» та у місячний термін з моменту отримання припису повідомити інспекцію про вжиті заходи.
На підставі матеріалів проведеної перевірки Комунального підприємства Дніпропетровської міської ради «Жилсервіс-3», відповідно до статті 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», Державною інспекцією з контролю за цінами в Дніпропетровській області прйнято Рішення від 07 квітня 2010 року №56 «Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін», за яким вирішено вилучити у КП ДМР «Жилсервіс-3» суму економічних санкцій у розмірі всього 160821,09 грн.
Сума економічних санкцій склалася з суми порушень дисципліни цін в розмірі 53607,03 грн. та штрафу в двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 107214,06 грн., який нараховано згідно із пунктом 1.3 «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03 грудня 2001 року №298/519. Зазначене рішення направлено відповідачу для виконання в десятиденний термін.
Судом встановлено, та підтверджено представниками сторін у судовому засіданні, що рішення про застосування економічних санкцій та припис відповідачем ні в адміністративному, ні у судовому порядку не оскаржувались, тим самим відповідач погодився із прийнятими рішеннями.
На час подання до суду адміністративного позову, відповідачем на виконання рішення Державної інспекції з контролю за цінами у Дніпропетровській області від 07 квітня 2010 року №56 не сплачено суму економічних санкцій, та не виконано припис.
Судом не беруться до уваги твердження представника відповідача щодо неврахування всіх обставин, які були встановлені під час проведення перевірки, оскільки відповідач заперечень до акту, а також доказів, якими спростовуються висновки перевірки, не надав, зокрема, факт надання послуг у повному обсязі та факт здійснення перерахунку зі споживачами.
Відповідно до положень статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача суми економічних санкцій та штрафу, всього у розмірі 160821,09 грн. в доход державного бюджету, оскільки відповідні кошти в добровільному порядку не сплачені, а також зобовязання виконати припис від 30 березня 2010 року.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області до Комунального підприємства Дніпропетровської міської ради «Жилсервіс-3» про стягнення економічних санкцій та зобовязання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства Дніпропетровської міської ради «Жилсервіс-3» на користь державного бюджету України економічні санкції в сумі 160821,09 грн. (сто шістдесят тисяч вісімсот двадцять одна грн. 09 коп.) в дохід державного бюджету, код 21081100 Відділення держказначейства Бабушкінського району на р/р 31116106700004 ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ЗКПО 24245686.
Зобовязати Комунальне підприємство Дніпропетровської міської ради «Жилсервіс-3» виконати припис від 30 березня 2010 року №127 про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Повний текст постанови складений 09 березня 2011 року.
Суддя
Л.Є. Букіна