Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2011 р. Справа № 2а/0470/43/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЖукової Є.О.
при секретарі судового засіданняКоваленко М.В.
за участю представника позивачаСамсоненка Ю.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська до товариства з обмеженою відповідальністю «Український економічний форум»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
04 січня 2011р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, в якому позивач просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Український економічний форум» (код ЄДРПОУ 35933523) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 4280575грн. 25коп.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що за результатами перевірки ТОВ «Український економічний форум» працівниками податкового органу був складений акт від 12.06.2010р. №0272/04/62/23 за порушення порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
07 липня 2010р. податковим органом винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 4280575грн. 25коп. №0002742303.
Станом на 14.12.2010р. заборгованість ТОВ «Український економічний форум» перед бюджетом в розмірі 4280575грн. 25коп. не сплачена.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату та час розгляду адміністративної справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Поважних причин неявки відповідач суду не надав.
Судом були досліджені наступні письмові докази, наявні в матеріалах справи: лист від 07.07.2010р.; рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.07.2010р. №0002742303; висновок від 07.07.2010р.; лист від 29.06.2010р.; лист від 05.07.2010р.; лист від 29.06.2010р.; лист від 22.06.2010р.; акт від 12.06.2010р. №0272/04/62/23; книга обліку розрахункових операцій №0462009301р./1; розрахунок фінансових санкцій до акту перевірки від 12.06.2010р. №0272/04/62/23; реєстраційне посвідчення №0462009301; довідки від 12.06.2010р. по 20.06.2010р.; опис грошових коштів від 12.06.2010р.; пояснення від 15.06.2010р.; свідоцтво про державну реєстрацію ТОВ «Український економічний форум»; договір про співробітництво від 04.06.2010р.; лист від 18.06.2010р.; довідка №20730; лист від 18.06.2010р.; довідка №0462009047; реєстраційне посвідчення №0462009047; довідка №0462009301; лист від 26.10.2010р.; запит до ЄДРПОУ станом на 15.11.2010р.; довідка з ЄДР; лист від 22.10.2010р.; лист від 29.10.2010р.; довідка про наявність рахунків відповідача; довідка про взяття на облік платника податків від 16.12.2010р. №13668.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача суд встанови наступне.
ТОВ «Український економічний форум» зареєстроване згідно з рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради 23.05.2008р., як юридична особа, з присвоєнням ідентифікаційного коду 3593352, та взято на облік платника податків в Державній податковій інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська 27.05.2008р. за №13668.
Працівниками Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська 12.06.2010р. була проведена перевірка ТОВ «Український економічний форум» щодо дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки був складений акт від 12.06.2010р. №0272/04/62/23 на підставі порушень:
- п. 1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не було роздруковані відповідні розрахункові документи, що підтверджують виконання операцій на суму 856115грн. 05коп.;
-п.2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не було видано розрахунковий документ на суму 856115грн. 05коп.
Відповідачем до податкового органу було надано заперечення від 29.06.2010р. вих.№29062010-04 на акт перевірки від 12.06.2010р. №0272/04/62/23, в якому було зазначено, що підприємство надає послуги з оренди на ринку м.Полтави. В приміщені каси ринку розрахунковий реєстратор знаходився внаслідок того, що йому була необхідна підзарядка акумуляторів. В реєстраційному свідоцтві №0462009301 від 09.03.2010р. в графі «Назва господарської одиниці» вказаний автолавка «Nissan №АЕ 9028 ВС», що було зазначено в чеках.
Відповідач зазначає, що в чеках ТОВ «Український економічний форум» зазначена юридична адреса, в положенні № 614 «Про затвердження нормативно - правових актів до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Форми NN ФКЧ-1, ФКЧ-2, РК-1, КПА-1, КПА-2, КМА-1, КМА-2, КБП-1, КМЕ-1, РК-2) визначено поняття адреси господарської одиниці як адреси, яка зазначена в дозволі на розміщення господарської одиниці (договорі оренди, іншому документі на право власності чи користування господарською одиницею), отже відповідач вважає, що в цьому випадку юридичною адресою є автолавка «Nissan №АЕ 9028 ВС», яка орендується відповідачем згідно з договором №1 від 01.07.2009р.
Також, відповідач вважає, що в реєстраційному свідоцтві №0462009301 від 09.03.2010р. в графі «Адреса господарської одиниці» невірно вказане м.Полтава, оскільки РРО зареєстрований, як РРО для здійснення виїзної торгівлі, що в свою чергу не потребує дозволу органів місцевого самоврядування і не визначає місцезнаходження автолавки саме в м.Полтава.
ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська була направлена відповідь на адресу відповідача від 05.07.2010р., якою позивач повідомляв про необхідність повернути до приміщення податкового органу реєстраційне посвідчення РРО №0462009301 від 09.03.2010р. для внесення змін. Однак відповідач будь - яких дій щодо повернення зазначеного реєстраційного посвідчення не здійснив.
Згідно п.11 «Інструкції про порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби» №110 податкове повідомлення-рішення або рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за розглядом матеріалів перевірки приймає керівник органу державної податкової служби або його заступник за формою та згідно з вимогами, установленими Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 №253, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за N 567/5758 (із змінами та доповненнями), протягом десяти робочих днів від дня реєстрації акта перевірки або вручення його поштою платнику податків (на підставі відмітки на поштовому повідомленні), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків щодо акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
На виконання зазначеної норми начальником податкового органу було прийнято рішення про застосування (штрафних) фінансових санкцій на суму 4280575грн. 25коп. №0002742303 від 07.07.2010р.
Рішення про застосування (штрафних) фінансових санкцій на суму 4280575грн. 25коп. №0002742303 від 07.07.2010р. було направлено на адресу відповідача курєрською поштою, про що свідчать квитанції відправки.
Станом на 14.12.2010р. заборгованість ТОВ «Український економічний форум» перед бюджетом в розмірі 4280575грн. 25коп. не сплачена.
З 01.01.2011р. набрав чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 р №2755-VI, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Правовідносини сторін щодо здійснення суб'єктами господарювання, діяльності із застосуванням розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг на момент виникнення податкового боргу відповідача станом на 14.12.2010р. регулювалися згідно з нормами Закону України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Згідно із п.2 ч.1 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу" від 04.12.90р. N 509-XII, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Повноваження податкових органів та загальний порядок проведення перевірок встановлений статтями 11-1 та 11-2 Закону України "Про державну податкову службу" від 04.12.90 р. N 509-XII.
Відповідно до п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Пунктом 2 ст.3 цього ж Закону визначено, що видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Згідно зі ст.25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
У відповідності до п.11 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За таких підстав, суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська до товариства з обмеженою відповідальністю «Український економічний форум» про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Український економічний форум» (код ЄДРПОУ 35933523) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 4280575грн. 25коп задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Український економічний форум» (код ЄДРПОУ 35933523) штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4280575 (чотири мільйони двісті вісімдесят тисяч пятсот сімдесят пять )грн. 25коп. на р/р 311810470004, код 21080900, УДКУ в Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, МФО 805012.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 29.03.2011р.
Суддя Є.О. Жукова