Постанова № 14587149, 22.02.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2011
Номер справи
2а-15039/10/0470
Номер документу
14587149
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2011 р. Справа № 2а-15039/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Барановського Р. А. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурор Баглійського району м. Дніпродзержинська в інтересах держави до Товариство з обмеженою відповідальністю "Промтехнологія" про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ:

Прокурор Баглійського району м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області звернувся до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтехнологія» з проханням стягнути на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтехнологія» суму у розмірі 4029 грн. 22 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтехнологія» застосовані штрафні санкції з податку на додану вартість у розмірі 4012 грн. 25 коп. та з комунального податку у розмірі 16 грн. 97 коп., які не були сплачені у встановлений законом термін. Ненадходження до бюджету обовязкових платежів наносить суттєву шкоду інтересам держави в особі Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов належить задовольнити повністю із наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Промтехнологія» зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Дніпродзержинської міської ради Дніпропетровської області 16.03.2001 року, про що у журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис за № 04052072Ю0020256.

Відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області як платник податків та обов'язкових платежів з 16.03.2001 року за № 90.

Частиною 1 статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно пункту 2 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Також у пункті 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» зазначено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 року, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України «Про систему оподаткування» до місцевих податків належать: 1) податок з реклами; 2) комунальний податок.

Згідно зі статті 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 року комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

Статтею 18 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993 року передбачено, що органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

У відповідності до частини 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.

Матеріалами справи підтверджено, що 23.06.2006 року, 10.10.2006 року, 17.07.2007 року та 18.02.2008 посадовими особами Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області, відповідно до статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», проведені перевірки.

За результатами даних перевірок були складені акти: № 161-15/124 від 23.06.2006 року, № 15/124-120 від 10.10.2006 року, № 15/224-317 від 17.07.2007 року та № 113/15-224/31329947 від 18.02.2008 року.

На підставі вищезазначених актів позивачем були винесені податкові повідомлення-рішення: № 18618/0/1611600 від 27.06.2006 року, в якому визначено суму податкового зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 1360 грн. 00 коп., та було отримане відповідачем 04.07.2006 року, № 120/151600/0/31013/15-219 від 17.10.2006 року на суму 340 грн. 00 коп. та отримане 23.10.2006 року, № 31715200/0/26955/10/15-219 від 20.07.2007 року на суму 1 700 грн. 00 коп., отримане - 23.07.2007 року та № 00001401502/0/6443/15-219 від 28.02.2008 року на суму 170 грн. 00 коп. та отримане відповідачем 06.03.2008 року.

У строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), відповідач не сплатив суму штрафних санкцій, визначену рішенням податкового органу, та не оскаржив це рішення у встановленому порядку.

Як встановлено судом, податкові повідомлення-рішення: № 18618/0/1611600 від 27.06.2006 року, № 120/151600/0/31013/15-219 від 17.10.2006 року, № 31715200/0/26955/10/15-219 від 20.07.2007 та № 00001401502/0/6443/15-219 від 28.02.2008 року відповідачем не оскаржені, отже, податкові зобовязання є узгодженими.

Статтею 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено податковий борг як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов'язання.

Згідно підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків коли платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області з метою погашення податкового боргу, відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», були направлені відповідачу податкові вимоги: перша податкова вимога № 1/1312 від 23.11.2005 року на суму 16 грн. 97 коп., яка вручена відповідачу 26.11.2005 року, а також, друга податкова вимога № 2/1408 від 29.12.2005 року на суму 16 грн. 97 коп., вручена відповідачу 16.01.2006 року.

Проте податковий борг відповідачем сплачений не був.

У відповідності до підпункту 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно пункту 11 статті 10 зазначеного Закону, державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Пунктом 11 статті 11 вказаного Закону також встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

У відповідності до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи.

16.02.2006 року заступником начальника Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області прийнято рішення № 2 про стягнення коштів та продаж інших активів Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтехнологія» в рахунок погашення його податкового боргу.

За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «Промтехнологія» (код ЄДРПОУ 31329947) на користь державного бюджету (р/р 31111106600013, одержувач платежу: відділення держказначейства у м. Дніпродзержинську, код ЄДРПОУ 24232324 банк Казна-Дніпро, код платежу 23030300) у сумі 4029 (чотири тисячі двадцять девять) грн. 22 коп.

Копію постанови направити сторонам.

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

Постанова не набрала законної сили 18.02.11

СуддяР.А. Барановський

Р.А. Барановський