ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.03.11 Справа№ 7/229(10)
за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради
за участю: прокурора Галицького району м.Львова
до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!ФЕСТ»
третя особа: Львівська міська рада
про демонтаж самочинного будівництва.
суддя Фартушок Т.Б.
секретар Полюхович Х.М..
Представники:
від позивача - Яремко О.Р., довіреність в матеріалах справи;
прокурор –Лящук Т.І.;
від відповідача –Галуга Я.І., Бондарєв О.А., довіреності в матеріалах справи;
від третьої особи –Савка Ю.Г., довіреність в матеріалах справи
Суть спору:
Галицька района адміністрація Львівської міської ради звернулась до господарського суду Львівської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!ФЕСТ»про демонтаж самочинного будівництва.
У позовній заяві Позивач ставить вимогу зобов’язати Відповідача за власні кошти демонтувати самовільно здійснене будівництво за адресою: м.Львів, вул..Валова, 20.
Позовні вимоги мотивовані, зокрема, договором №189 від 15.07.2010р., дозволом №189 на розміщення відкритого літнього майданчика, архітектурно-художніми вимогами, приписом №2402 Б-1378 від 25.11.2010р., листом департаменту містобудування Львівської міської ради №4-2401-380 від 26.11.2010р., розпорядженням №р-607 від 03.12.2010р., актом перевірки від 03.12.2010р., витягом з протоколу №1 від 07.12.2010р., довіреністю на право здійснення представництва.
Ухвалою господарського суду Львівської області №7/229(10) від 16.12.2010р. порушено провадження у справі та розгляд справи призначено на 10год. 30хв. 04.01.2010р. Розгляд справи відкладався з причин та підстав, зазначених в ухвалах господарського суду Львівської області №№7/22910) від 04.01.2011р., 16.03.2011р. В судових засіданнях 27.01.2011р., 09.03.2011р., 23.03.2011р. оголошувались перерви. Строк розгляду спору продовжено до 25.03.2011р. за клопотанням Сторони відповідно до ухвали господарського суду Львівської області №7/229(10) від 16.03.2011р.
Ухвалою господарського суду Львівської області №7/229(10) від 16.12.2010р. за заявою Позивача вжито заходів до забезпечення позову –заборонено Відповідачу здійснювати будівельні роботи за адресою м.Львів, вул.Валова, 20. За результатами розгляду поданої Позивачем 29.12.2010р. заяви з додатками, ухвалою господарського суду Львівської області №7/229(10) від 30.12.2010р. виправлено описку в ухвалі суду про забезпечення позову від 16.12.2010р.
Ухвалою господарського суду Львівської області №7/229(10) від 31.01.2010р. за результатами розгляду клопотання Третьої особи провадження у справі зупинено, призначено судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої, за клопотанням Третьої особи, проти якого не заперечили представники Учасників, доручено фахівцям Державного підприємства «Укрдержбудекспертиза».
24.02.2011р. до господарського суду Львівської області повернулась справа без проведення судової експертизи з причин відсутності експертів, проте, до матеріалів справи додано письмові відповіді Державного підприємства «Укрдержбудекспертиза»на питання, які зазначались в ухвалі.
Ухвалою господарського суду Львівської області №7/229(10) від 28.02.2011р. поновлено провадження у справі та розгляд справи призначено на 16год. 50хв. 09.03.2011р. Представник Третьої особи після поновлення провадження у справі заявила про відсутність необхідності для подальшого призначення експертизи.
Представникам Учасників протягом розгляду справи по явці оголошено права та обов’язки, визначені ст.ст.20, 22, 27, 28, 29, 38 Господарського процесуального кодексу України. Крім того, в ухвалах господарського суду Львівської області про порушення провадження у справі та відкладення розгляду справи, які скеровані чи вручені Учасникам (підтвердженням чого є дані реєстрів вихідної кореспонденції господарського суду Львівської області, наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштових відправлень та письмові повідомлення представників Учасників про оголошення ухвал), зазначено, що права та обов’язки Учасників визначені ст.ст.20, 22, 27, 28, 29, 38 Господарського процесуального кодексу України.
Заяв про відвід судді не надійшло.
Клопотання про здійснення технічної фіксації протягом розгляду справи Учасниками не заявлялись, та за ініціативою суду така не здійснювалась.
Представник Позивача в судове засідання з’явилась, позовні вимоги підтримала повністю.
Протягом розгляду справи представниками Позивача подано наступні документи: копію розпорядження Галицької районної адміністрації №р-625 від 14.12.2010р. та супровідний лист-клопотання про долучення зазначеного розпорядження до матеріалів справи; клопотання про відкладення розгляду справи; копію листа начальникові інспекції ДАБК у Львівській області №31вих-5881 від 29.12.2010р.; клопотання від 27.01.2011р. про долучення до матеріалів справи копій документів згідно опису; письмове повідомлення про відсутність обставин, передбачених п.2 ч.1 ст.62 Господарського процесуального кодексу України; запитання, які представник пропонувала поставини на розгляд експертизи; клопотання з додатками від 18.03.2011р. про долучення до матеріалів справи копій документів.
17.12.2010р. до господарського суду Львівської області надійшла заява прокурора Галицького району м.Львова про вступ у справу Прокурора.
Прокурор в судове засідання з’явився, позовні вимоги підтримав повністю.
Представники Відповідача в судове засідання з’явились, проти позову заперечили.
Протягом розгляду справи представниками Відповідача подано наступні документи: довіреності на право здійснення представництва; клопотання про ознайомлення з матеріалами справи (згідно записів на третій сторінці обкладинки справи, представник Відповідача чотири рази ознайомлювався з матеріалами справи); витягом про включення відповідача в ЄДРПОУ; клопотання про зупинення провадження у справі, розгляд відкладався, в задоволенні відмовлено; копію технічних всиновків, виконаних ПП Кархут І.І.; копію висновку експертного будівельно-технічного дослідження №26-12-10; запитання, які представник пропонував поставити на розгляд експертизи; відзив на позовну заяву; акт обстеження з додатками від 23.03.2011р.
Представник Третьої особи в судове засідання з’явилась, надала пояснення, в тому числі письмові, згідно яких позов підтримала повністю.
Протягом розгляду справи представником Третьої особи подано клопотання про призначення експертизи; клопотання про скерування копії процесуального документу; клопотання про ознайомлення з матеріалами справи (відповідно до запису на третій сторінці обкладинки справи, представник Третьої особи з матеріалами справи ознайомилась); копію листа про скасування дозволу на розміщення відкритого літнього майданчика; пояснення по суті спору, яке було підтримано Прокурором та представником Позивача.
В судових засіданнях протягом розгляду справи суд оглянув оригінали документів, долучених до матеріалів справи.
Відповідно до ст.34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ст.43 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді всіх обставин справи. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.
Розглянувши матеріали справи в їх сукупності, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
15.07.2010р. управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради Відповідачу видано дозвіл №189 на розміщення відкритого літнього майданчика площею 196,1м2 за адресою: м.Львів, вул..Валова, 20 (у Бердардинському подвір’ї); термін дії дозволу –3 роки (три сезони): з 15.07.2010р. до 01.11.2010р.; з 01.04.2011р. до 01.11.2011р.; з 01.04.2012р. до 01.11.2012р.; затверджений проект літнього майданчика є невід’ємною частиною цього дозволу.
Згідно п.1.1 «Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об’єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009р.(далі –Порядок), цей Порядок регламентує набуття дозволів на розміщення літніх майданчиків лише біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.
Відповідно до п.1.2 Порядку, відкритий літній майданчик –стаціонарний або тимчасовий (щоденного монтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.
Згідно п.1.3 Порядку, дозволи на встановлення відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків.
15.07.2010р. між Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради (Орендодавець) та Відповідачем (Орендар) укладено договір №189 на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення (далі –Договір), відповідно до п.1 якого, предметом цього Договору є надання Орендодавцем Орендареві права на тимчасове користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності для розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення (надалі – Об’єкт) на умовах оренди на терміни відповідно до виданого дозволу на розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення у межах м.Львова; невід’ємною частиною цього Договору є дозвіл на розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення, розмір орендованої площі.
Відповідно до п.2.1.1 Договору, Орендодавець зобов’язується надати у тимчасову оренду конструктивний елемент благоустрою комунальної власності відкритий літній майданчик площею 196,1м2 (тротуар, газон тощо) за адресою: м.Львів, вул.Валова, 20 (у Бернардинському подвір’ї).
Згідно п.2.2.1 Договору, Орендар зобов’язується не встановлювати об’єкти соціально-культурного, торговельного та іншого призначення без дозволу на їх розміщення.
Відповідно до п.7 Договору, термін дії договору встановлюється з 15.07.2010р. до 01.11.2012р. (3 сезони): з 15.07.2010р. до 01.11.2010р.; з 01.04.2011р. до 01.11.2011р.; з 01.04.2012р. до 01.11.2012р.
04.06.2010р. заступником начальника управління архітектури затверджено архітектурно-художні вимоги на влаштування літніх майданчиків та благоустрою прилеглої території.
Відповідно до п.4 Архітектурно-художніх вимог, наведено основні характеристики об’єкту: літній майданчик, розташований в межах території історичної забудови, внесеної до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, біля кафе «Бернардинський дворик»на вул.Валовій, 20; площа літнього майданчика –201м2.
Згідно п.5 архітектурно-художніх вимог, в об’ємно-планувальному рішенні врахувати вимоги до розташування літніх майданчиків в межах території історичної забудови, внесеної до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО:
- обладнання –дерев’яні (стилістику та кольорове вирішення ув’язати з елементами майданчика);
- малі архітектурні форми –з натуральних матеріалів, що відповідають підвищеним вимогам до благоустрою центральної частини міста та стилістично пов’язані з оточуючим середовищем; огорожа – дерев’яна, виконати в стилістичній та кольоровій ув’язці з оточуючим середовищем; сонцезахисні елементи –дерев’яний навіс з тентовим накриттям без використання фірмових брендів; влаштування покриття –влаштування дерев’яного помосту, в межах майданчика поміст можна накрити декоративним полімерним покриттям, колір якого ув’язати з кольоровою гамою майданчика.
Проте, 25.11.2010р. Департаментом містобудування Львівської міської ради керівнику товариства Відповідача винесено припис №2402 Б-1378, згідно якого, встановлено виконання ремонтно-будівельних робіт без дозволу Галицької районної адміністрації по вул.Валовій, 20 у Бернардинському дворику. Згідно Припису, виходячи з наведеного, керуючись ст.ст.10, 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»та ст.ст.17, 18, 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», приписано протягом 5 днів, а саме в термін до 02.12.2010р. оформити дозвіл на виконання ремонтно-будівельних робіт Галицької районної адміністрації по вул..Валовій, 20 у Бернардинському дворику, та про виконання припису у термін виконання повідомити КП «Адміністративно-технічне управління».
Відповідно до листа департаменту містобудування Львівської міської ради №4-2401-380 від 26.11.2010р. на адресу Галицької районної адміністрації та КП «Адміністративно-технічне управління», директор Департаменту просить адресатів перевірити літній майданчик Відповідача на вул.Валовій, 20 (у Бернардинському подвір’ї) на його відповідність погодженому проекту.
Згідно розпорядження Галицької районної адміністрації №р-607 від 03.12.2010р. «Про створення комісії для перевірки літнього майданчика на вул..Валовій, 20», головою Адміністрації утворено комісію для перевірки літнього майданчика на вул..Валовій, 20 та визначила склад комісії, якій доручила здійснити перевірку літнього майданчика Відповідача на вул.Валовій, 20 (у Бернардинському подвір’ї) на відповідність погодженому проекту.
Відповідно до акту перевірки від 03.12.2010р., на виконання розпорядження голови Галицької районної адміністрації від 03.12.2010р. №р-607, комісією, до складу якої увійшов, в тому числі, архітектор Галицького району м.Львова, проведено перевірку території у Бернардинському дворику на вул.Валовій, 20, прилеглу до об’єкту ресторанного господарства Відповідача. В результаті перевірки встановлено наступне:
- на зазначеній території, наданій для розміщення літнього майданчика, ведуться будівельно-монтажні роботи без відповідного погодження з Галицькою районною адміністрацією;
- встановлено дерев’яну огорожу, за межами якої розкидане будівельне сміття;
- всупереч архітектурно-художній вимозі знято плиточно-бруківочне покриття майданчика;
- під основу будівельної конструкції проведено бетонне замощення;
- заклад будується з масивних брусів з капітальним накриттям;
- проводиться засклення склопакетами бічної та фасадної сторони будівлі.
Враховуючи вищевикладене, комісія дійшла висновку, що об’єкт має ознаки капітальної споруди.
14.12.2010р. за №р-625 головою Галицької адміністрації винесено розпорядження «Про призупинення будівельних робіт ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!ФЕСТ»на вул.Валовій, 20», згідно з яким зобов’язано Відповідача зупинити будівельні роботи на вул.Валовій, 20.
Згідно листа Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області №7/13-06-222 від 11.01.2011р., адресованого Позивачу, повідомлено наступне. На вимогу прокуратури Львівської області Інспекцією ДАБК у Львівській області проведено перевірку (акт №17/12г від 20.12.2010р.), якою встановлено, що в процесі виконання робіт із влаштування літнього майданчика Відповідачем за адресою м.Львів, вул.Валова, 20 здійснено наступні відхилення від проекту:
- здійснено роботи по демонтажу елементів благоустрою –плит замощення прямокутної форми та базальтової бруківки;
- встановлено скляні огороджуючи конструкції по периметру споруди;
- влаштовано суцільне накриття –дах (із утепленням), по другорядних балках замість тентового накриття;
- у внутрішньому об’ємі новостворених приміщень змонтовано системи вентиляції,
чим порушено ст.ст.9, 27 Закону України «Про архітектурну діяльність»; в результаті виконаних робіт на місці літнього майданчика влаштовано павільйон.
Відповідно до технічних висновків за результатами обстеження несучих конструкцій будівлі по вул.Валовій, 20 у м.Львові, складених ПП Кархут І.І., дана конструкція за типом зв’язків між елементами є модульно-розбірною, яка застосовується для зведення тимчасових споруд; за типом матеріалу (дерево) термін експлуатації такої споруди не може перевищувати 30 років, що відповідає терміну експлуатації тимчасових споруд (до 40 років); виконана монолітна бетонна конструкція для обпирання колони не може вважатися фундаментом за показником глибини закладання підошви через відсутність зв’язку з каркасом; вцілому за всіма вимогами нормативних документів дана споруда відноситься до розбірних тимчасових, відхилення від проекту при її виконанні не підвищили її капітальності.
Згідно експертного висновку будівельно-технічного дослідження №26-12-10, складеного 26.12.2010р. ПП Рубцовою Г.В., всесезонний майданчик біля кафе «Бернардинський дворик»на вул..Валова, 20 у м.Львові можна вважати тимчасовою спорудою, рухомим майном, тобто –матеріальним об’єктом, який може бути переміщено без заподіяння йому шкоди.
Відповідно до листа Філії Державного підприємства «Спеціалізована державна експертна організація –Центральна служба державної будівельної експертизи»у Львівській області «Львівдержбудекспертиза»№51 від 21.02.2011р., суду зазначено наступне:
- спірний об’єкт за адресою м.Львів, вул.Валова, 20 капітальною спорудою не являється; цей об’єкт слід віднести до тимчасових будівель за терміном довговічності використаних будівельних матеріалів і конструкцій (до 30-40 років); - за методом спорудження спірний об’єкт є рухомим майном; - спорудження спірного об’єкта є монтажем збірно-розбірного об’єкту; - зведений спірний об’єкт за адресою м.Львів, вул.Валова, 20 не відповідає проекту, розробленого ТзОВ «Нарольський і партнери»через інше планування приміщень, наявність з двох сторін засклених фасадних віконних систем та інше покриття даху з світловими куполами.
Крім того, в листі зазначено, що дозвіл, виданий Відповідачу управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради за №189 від 15.07.2010р. на розташування літнього майданчика не є дозволом на розміщення «всесезонного майданчика», і затверджені архітектурно-художні вимоги дозволяють встановлення лише літнього майданчика.
Згідно Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 17.08.2000р. N507, будівлі - це споруди, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несуче-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів; споруди - це будівельні системи, пов'язані з землею, які створені з будівельних матеріалів, напівфабрикатів, устаткування та обладнання в результаті виконання різних будівельно-монтажних робіт.
Відповідно до Державного класифікатора робіт та послуг ДК 016-97, затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 30.12.1997р. N822, будівлями є, в тому числі, збірні будівлі.
Враховуючи вищенаведене, як будівлі, так і споруди створюються в результаті виконання будівельних робіт, при чому будівлі можуть бути також збірними
Відповідно до із ч. ч. 3, 4 ст. 11 ЦК України, зобов’язання, цивільні права та обов’язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства, актів органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст.376 Цивільного кодексу України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Відповідно до ч.1 ст.375 Цивільного кодексу України, тільки власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам.
Згідно ч.1 ст.24 Закону України «Про планування і забудову територій», чинного на момент звернення з позовом до суду, право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням та відповідно до містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, встановлених згідно з вимогами цього Закону.
В матеріалах справи ж відсутні та Учасниками не наведені доводи та не подані докази наявності прав власності чи користування у Відповідача на земельну ділянку, на якій здійснено самочинне будівництво.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій», чинного на момент звернення з позовом до суду, дозвіл на виконання будівельних робіт - документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання підготовчих (якщо підготовчі роботи не були виконані раніше відповідно до дозволу на виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд; дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.
В матеріалах справи відсутні та Учасниками не наведені доводи та не подані докази наявності у Відповідача дозволу на здійснення будівництва за адресою м.Львів, вул.Валова, 20, чи звернення за отримання такого дозволу.
Згідно ч.1 ст.9 Закону України «Про архітектурну діяльність»в редакції, що діяла на момент звернення з позовом до суду, будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеномустаттею 24 Закону України "Про планування і забудову територій".
Також, згідно ч.1 ст.9 Закону України «Про архітектурну діяльність»в чинній редакції, будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".
В матеріалах ж справи відсутні, Учасниками не наведені доводи та не подані докази розроблення та затвердження Відповідачем проектної документації на самочинно зведену споруду.
Згідно ч.4 ст.376 Цивільного кодексу України, якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво на його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок.
Відповідно до п.п.3.8.8 «Правил благоустрою і утримання територій м.Львова», затверджених ухвалою Львівської міської ради №816 від 26.10.2000р., діючою на момент виявлення порушення, самовільно встановлені споруди побутово-торгівельного призначення, підлягають демонтажу.
Згідно ч.2 ст.38 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», за рішенням суду самочинно збудований об'єкт підлягає знесенню з компенсацією витрат, пов'язаних із знесенням об'єкта, за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) таке самочинне будівництво.
Враховуючи вищенаведене, та те, що судом встановлено ведення Відповідачем будівельно-монтажних робіт за адресою м.Львів, вул.Валова, 20 без відповідних погоджень та дозволів, а саме –створено нові приміщення, встановлено скляні огороджуючи конструкції по периметру споруди, влаштовано суцільне накриття –дах (із утепленням), по другорядних балках замість тентового накриття, у внутрішньому об’ємі новостворених приміщень змонтовано системи вентиляції, та те, що зазначені роботи є будівництвом, внаслідок якого зведено споруду, те, що зведений спірний об’єкт за адресою м.Львів, вул.Валова, 20 не відповідає проекту, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог Позивача, - зобов’язати Відповідача за власні кошти демонтувати споруду, яка була зведена самочинно.
При цьому суд зазначає, що відповідно до акту обстеження літнього майданчика при стаціонарному закладі ресторанного господарства «Бернардинський дворик»від 23.03.2011р., підписаного представника Відповідача та Львівського комунального підприємства «Старий Львів», за адресою м.Львів, вул..Валова, 20 демонтовано дах майданчику, шкляні фасадні конструкції.
Проте, зазначений акт обстеження через відсутність у ньому доказів демонтажу всіх елементів будівництва, самочинне здійснення якого встановлено судом, та через відсутність у нього статусу офіційного документу, який може підтверджувати чи спростовувати факти здійснення демонтажу, не може бути взятий до уваги судом як належний доказ в розумінні ст.ст.34, 35 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до вимог ст.4-7 Господарського процесуального кодексу України судові рішення приймаються за результатами обговорення усіх обставин справи.
Принцип об'єктивної істини, тобто відповідності висновків, викладених у судовому акті, дійсним обставинам справи реалізується також положеннями ст.43 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
25.03.2011року у відповідності до вимог ст.85 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частини рішення, про що зазначено в протоколі судового засідання. Повний текст рішення виготовлений та підписаний 29.03.2011року.
На підставі ст.49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати у справі слід покласти на Відповідача.
Враховуючи вищенаведене, керуючись п. 4 ч. 3 ст.129 Конституції України, ст.ст. 2, 4, 4-5, 4-7, 33, 34, 35, 38, 43, 49, 82-87, 115-116 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст.375, 376 Цивільного кодексу України, ст.ст.24, 29 Закону України «Про планування і забудову територій», ст.9 Закону України «Про архітектурну діяльність»(в редакціях, що діяли на момент звернення до суду та на момент винесення рішення), ст.38 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Порядком отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля об’єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009р., «Правилами благоустрою і утримання територій м.Львова», затверджених ухвалою Львівської міської ради №816 від 26.10.2000р., суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задоволити.
2. Зобов’язати товариство з обмеженою відповідальністю «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!ФЕСТ»(79008, м.Львів, вул.Сербська, 7, кв.1-Б, ідентифікаційний код 35101387) за власні кошти демонтувати самочинно здійснене будівництво, - споруду за адресою м.Львів, вул.Валова, 20.
3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!ФЕСТ»(79008, м.Львів, вул.Сербська, 7, кв.1-Б, ідентифікаційний код 35101387) на користь Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (79000, м.Львів, вул.Ференца Ліста, 1, ідентифікаційний код 20847537) 85грн. державного мита та 236грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу).
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному та касаційному порядку.
Суддя