Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
26 січня 2011 року № 2а-17814/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києві
до ОСОБА_1
пропро стягнення коштів в розмірі 6574,43 грн. ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Оболонському районі міста Києва (надалі ДПІ у Оболонському районі міста Києва, позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі ФОП ОСОБА_1, відповідач) 6163,04 грн. податкової заборгованості з податку на додану вартість, пені в сумі 24,51 грн., 386,88 грн. заборгованості з податку з доходів фізичних осіб.
Ухвалою суду від 08.12.2010 відкрито скорочене провадження у адміністративній справі, встановлено строк подання заперечення проти позову для відповідача до 24 січня 2011 року.
Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою, зазначеною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
У звязку з неподанням відповідачем відзиву на позов, справа вирішується у порядку передбаченому статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, адміністративний суд, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєстрована Оболонською районною у місті Києві державною адміністрацією 08.12.2005, як фізична особа-підприємець та взята на облік як платника податків у ДПІ у Оболонському районі м. Києва, ідентифікаційний код НОМЕР_1.
Матеріалами справи підтверджується, що станом на 06.12.2010 у ОСОБА_1 існує заборгованість перед бюджетом, загальна сума податкового боргу становить 6 574,43 грн.
Заборгованість виникла у звязку з неподанням відповідачем декларацій по ПДВ, несплатою узгоджених сум по ПДВ (відповідно до поданих декларацій) та несплатою податкових зобовязань з податку з доходів фізичних осіб.
ДПІ у Оболонському районі м. Києва було проведено невиїзну перевірку щодо своєчасності подання декларацій з ПДВ, якою встановлено порушення п.4.1.4 підпункту „а" ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та в результаті якої було складено акти перевірки № 78 від 16.04.2010.
Перевіркою щодо своєчасності подання декларацій з ПДВ встановлено 2 випадки неподання відповідачем декларацій з податку на додану вартість за січень та лютий 2010 року. На підставі пп.17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-ІІІ зі змінами та доповненнями (далі Закон № 2181) нараховано штрафні санкції у розмірі 340,00 грн.
Вищезазначений акт перевірки був отриманий відповідачем наручно, про що свідчить підпис на акті перевірки.
На виконання п. 6.1. ст. 6 Закону № 2181 відповідачу 20.04.2010 року вручено наручно податкове-повідомлення-рішення № 0001381750/0 на суму 340,00 грн., про що свідчить підпис на повідомленні.
Відповідно до пп. 5.3.1. ст. 5 Закону № 2181, відповідач був зобов'язаний сплатити суми, вказані в податкових повідомленнях-рішеннях протягом 10 днів з моменту отримання такого повідомлення рішення. Проте, зазначені суми відповідачем не були сплачені.
Відповідачем подані декларації з податку на додану вартість за 2 квартал 2009року (на суму 4728,00грн.) за 3 квартал 2009року (на суму 105,00грн.)за березень 2010 року (на суму 430,00грн.) за січень 2010 року (на суму 12,00грн.) за лютий 2010 року (на суму 36,00грн.) за травень 2010 року (на суму 317,00грн.) за серпень 2010 року (на суму 396,00грн.), тому суми податкового зобов'язання по даним деклараціям є узгодженими і повинні бути сплачені протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідних граничних строків (п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181). Проте у встановлений законодавством термін узгоджені суми не сплачено.
Згідно облікової картки 16.08.2010 відповідачем здійснено перерахування коштів з одного бюджетного рахунку на інший у сумі 200,96 грн. , і таким чином недоїмка зменшилась та склала (340,00 грн. + 4728,00грн. + 105,00грн. + 430,00грн. + 36,00грн. + 12,00грн. + 317,00грн. + 396,00грн. - 200,96 грн. = 6163,04грн.).
Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом з податку на додану вартість становить 6163,04 грн. + пеня 24,51грн. = 6187,55 грн.
Окрім того, ДПІ у Оболонському районі м. Києва в особі державного податкового інспектора Харченко було проведено розрахунок авансових платежів прибуткового податку на 2010 рік. Враховуючи суму очікуваного валового доходу, нараховано суму прибуткового податку у розмірі 5000,00 грн.
На підставі розрахунку авансових платежів ОСОБА_1 було виписано платіжне повідомлення на суму 375,00 грн. зі строком сплати 16.08.2010р., на суму 375,00 грн. зі строком сплати 15.11.2010р. Платіжні повідомлення були отримані відповідачем 19.07.2010р., про що свідчить підпис на повідомленні.
ДПІ у Оболонському районі м. Києва було проведено перерахунок податку за 1 квартал 2010 року. За даними декларації про доходи одержані за 1 квартал 2010 року відповідачу було нараховано суму в розмірі 386,88 грн.
На підставі перерахунку податку за 1 квартал 2010 ріку ОСОБА_1 було виписано платіжне повідомлення на суму 386,88 грн. Платіжне повідомлення було отримано відповідачем 21.05.2010р., про що свідчить підпис на повідомленні.
Враховуючи те, що відповідачем зазначені суми не були сплачені, податковий борг по податку з доходів фізичних осіб ОСОБА_1 залишається несплаченим і на день розгляду справи у суді складає 386,88 грн.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до пп. "а" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання у встановлені строки та на підставі п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону, відповідачу направлено першу податкову вимогу від 24.07.2009р. № 1/4027 на суму 183,71грн.
В зв'язку з тим, що лист з першою податковою вимогою до позивача повернувся за відсутністю адресата, посадовими особами ДПІ проведено перевірку щодо знаходження суб'єкта підприємницької діяльності за юридичною (фактичною) адресою, за результатами якої встановлена відсутність підприємства за юридичною (фактичною) адресою, про що складено акт від 18.05.2010 № 26. Податкова вимога розміщена на дошці податкових оголошень 18.05.2010 року та вважається узгодженою з дати розміщення.
Оскільки після направлення першої податкової вимоги у Підприємства виник новий податковий борг, відповідно до п.п. 6.3.2 п.6.3 ст. 6 Закону, до нього було направлено другу податкову вимогу №2/3298 від 18.06.2010 р. на суму 5603,00 грн., що в свою чергу, є доказом знаходження майна в податковій заставі (згідно п. 8.1, 8.2 ст. 8 Закону податкова застава виникає з моменту виникнення податкового боргу і зазначене право не потребує письмового оформлення).
Лист з другою податковою вимогою до позивача повернувся за відсутністю адресата, у звязку з чим друга податкова вимога була розміщена на дошці оголошень 09.02.2008 року та вважається узгодженою з дати розміщення.
Станом на 24 січня 2011 року не надано доказів сплати відповідачем зазначеної заборгованості у розмірі 6 574,43 грн.
Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.
Відповідно до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 цього Закону джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.
З урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобовязання в розмірі 6 574,43 грн. станом 24 січня 2011 року набула статусу податкового боргу товариства, беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Законом України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості в сумі 6 574,43 грн. у відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Статтею 183-2 КАС України встановлено, що суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 71, 158-163, 183-2 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (04213, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Державного бюджету України:
- (р/р 31113029700006, одержувач ВДК у Оболонському районі м. Києва, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100, код ЗКПО 26077916) суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 6 163,04 грн. (шість тисяч сто шістдесят три гривні 04 копійки) та пеню у розмірі 24,51 грн. (двадцять чотири гривні 51 копійку);
- (р/р № 33210801700006, одержувач ВДК у Оболонському районі м. Києва, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код ЗКПО 26077916) заборгованість з податку з доходів фізичних осіб в сумі 386,88 грн. (триста вісімдесят шість гривень 88 коп.)
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами до суду апеляційної інстанції в порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя К.С. Винокуров