ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/1738/11 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Удовіченко С.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської областідо Асоціації Фермерівпро припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
01 березня 2011 року Лубенська об'єднана державна податкова інспекція Полтавської областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Асоціації Фермерівпро припинення юридичної особи, посилаючись на те, що відповідачем податкова звітність не подавалась до Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області з першого кварталу 2001 року, що є підставою для звернення податкової інспекції до суду про припинення підприємницької діяльності відповідно до статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.
Відповідач заперечення на позов не надав, ухвала направлена відповідачу на адресу: вул. Радянська, 159, м. Лубни, Полтавська область, 37500, повернулась до суду з відміткою поштового відділення "за зазначеною адресою не розташована". Відповідно до Довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою .
Згідно із частиною восьмою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші та печаткою поштового відділення від 18 березня 2011 року, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про розгляд справи.
Суд, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, прийшов до наступних висновків.
Асоціація Фермерів згідно даних Лубенського управління статистики включена до статистичного реєстру 10.10.1994 як громадська організація з відміткою "без реєстрації органів влади", ідентифікаційний код 13935614.
Відповідач є платником податку та перебуває на податковому обліку в Лубенської об'єднаній державній податковій інспекції Полтавської області.
Згідно з положеннями статті 14 Закону України “Про обєднання громадян" вiд 16.06.1992 № 2460-XII легалізація (офіційне визнання) об'єднань громадян, до яких цим Законом віднесено і громадські організації, є обов'язковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування. У разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи. Легалізація громадської організації здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів.
Відповідно до частини 3 статті 24 зазначеного Закону об'єднання громадян зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.
Статтями 25, 26 цього ж Закону передбачено, що державний контроль за діяльністю об'єднань громадян здійснюється державними органами у порядку, передбаченому законодавством України. При цьому контроль за джерелами та розмірами надходжень, сплатою податків об'єднаннями громадян здійснюють відповідно фінансові органи та органи державної податкової інспекції. Об'єднання громадян у встановленому порядку подають фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.
Згідно підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Стаття 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців" визначає підставою для постановлення рішення про припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Пунктом 20.1.12 статті 20 Податкового Кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення діяльності фізичної особи-підприємця.
З огляду на викладене, враховуючи, що відповідач податкову звітність не подавав з першого кварталу 2001 року, тобто не звітується до податкових органів більше року, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про припинення юридичної особи є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області до Асоціації Фермерів про припинення юридичної особи задовольнити.
Припинити Асоціацію Фермерів, зареєстровану 10.10.1994 як громадська організація з відміткою "без реєстрації органів влади", ідентифікаційний код 13935614.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Копію постанови, після набрання нею законної сили, направити державному реєстратору виконавчого комітету Лубенської міської ради Полтавської області для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення Асоціації Фермерів.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяС.О. Удовіченко