Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 лютого 2011 року Справа № 1170/2а-55/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мирошниченка В.С., при секретарі Поцелуйко А.І., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Світловодської обєднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Братськ-1»про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Світловодська обєднана державна податкова інспекція звернулася до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Братськ-1”про стягнення на користь Світловодської ОДПІ в доход державного бюджету податкового боргу в сумі 2866,58 грн.
Позивач обґрунтував позовні вимоги тим, що ТОВ “Братськ-1” є платником земельного податку з юридичних осіб. За період з 30.01.2008року по 22.12.2010р. у відповідача виникла недоїмка в сумі 2866,58 грн. по земельному податку з юридичних осіб, з них бог згідно податкової декларації №781 від 30.01.08р. на суму 654,32грн. та згідно податкових повідомлень-рішень №0001901500/0 від 28.07.10р. на суму 1492,47грн. та №0003021500/0 від 27.07.10р. на суму 387,14грн. та пеня на суму 332,65грн. Вищезазначені повідомлення-рішення в судовому порядку не оскаржувалися, вважаються узгодженими. Станом на 22.12.2010р. зазначені суми податкового боргу не сплачені.
Позивач в судове засідання не зявився, на адресу суду надійшло клопотання (а.с. 26) про розгляд справи за відсутності представника позивача та з проханням задовольнити вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання двічі не зявився, правом на подачу заяв, клопотань, пояснень не скористався, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 28,31).
Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Згідно ч.1 ст.41 КАС України суд у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, врахувавши клопотання позивача, ухвалив розглянути справу за наявними у справі матеріалами та без участі сторін в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Братськ-1»зареєстроване виконавчим комітетом Світловодської міської ради Кіровоградської області 31.08.2000р. р., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.8)
30 січня 2008 року відповідачем до Світловодської обєднаної державної податкової інспекції подано декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 781 (а.с. 17). Згідно декларації відповідач нарахував орендну плату за 2008 рік згідно з договором оренди в сумі 9292,36грн.
Сума недоїмки відповідача з 30.01.2008року по 22.12.2010р. становить 2866,58грн., яка складається з податкового зобовязання по орендній платі за землі державної та комунальної власності в сумі 654,32грн., згідно податкової декларації №781 від 30.01.08р. та нарахованих штрафних санкціях в сумі 1492,47 грн. та 387,14грн., які підтверджуються податковими повідомленнями-рішенням форми «Ш»№0001901500/0 від 28.07.10р. та №0003021500/0 від 27.07.10р (а.с. 18), направленим відповідачу поштою, але у звязку з неможливістю вручення податкових повідомлень-рішень розміщені на дошці податкових оголошень 08.09.2010 р. (а.с. 19). та нарахованої пені в сумі 332,65грн., що підтверджується обліковою карткою платника податку (а.с.13-16).
Відповідно до п. 6.2 п. 6.3 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181 (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин) відповідачу направлені податкові вимоги 02.07.2008 р. перша податкова вимога № 1/131, 03.09.2008 р. друга податкова вимога № 2/170 (а.с. 9,10).
Згідно довідки про суми податкового боргу платника податків ТОВ «Братськ-1»сума податкового боргу станом на 17.12.2010р. 2866,58грн., в тому числі податкові зобовязання-654,32грн., штрафні санкції - 1879,61грн., пеня- 332,65грн.(а.с.12).
Статтею 14 Закону України «Про плату за землю2505-IV, в редакції чинній на момент виникнення правовідносин, передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до ст.17 Закону N 2505-IV податкове зобов'язання по земельному податку, також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій визначені ст. 10 Закону України від 04.12.1990, № 509-XII “Про державну податкову службу в Україні”. Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції відповідно до норм зазначеної статті здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до норм п.п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Статтею 6 Закону № 2181-ІІІ регламентовані підстави формування та процедура направлення боржнику податкових повідомлень та податкових вимог. Відповідно до п. 6.1. ст. 6 у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Згідно п.п. 6.2.1 ст. 6 Закону України, від 21.12.2000, № 2181-III “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. 6.2.3. п. 6.1. ст. 6 Закону № 2181-ІІІ податкові вимоги надсилаються: перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення. Наведене визначено п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України, від 21.12.2000, № 2181-III “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Статтею 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначений порядок накладення, нарахування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства. Згідно п. 17.1 зазначеної статті штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
Відповідно до п.п. 17.1.3. ст. 17 Закону № 2181-ІІІ у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
В процесі розгляду справи судом встановлений факт наявності податкової заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю «Братськ-1»в сумі 2866 грн. 58 коп.
Відповідно до наведеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Світловодської обєднаної державної податкової інспекції про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Братськ-1»на користь Світловодської ОДПІ в доход державного бюджету податкового боргу в сумі 2866 грн. 58 коп. підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 51, 86, 94, 122, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Братськ-1», ідентифікаційний код 31072578, вул. Леніна 14 , м. Світловодськ, Кіровоградська область, на користь Світловодської обєднаної державної податкової інспекції в дохід державного бюджету податковий борг в сумі 2866 (дві тисячі вісімсот шістдесят шість) гривень. 58 копійок.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня виготовлення постанови в повному обсязі.
Судд- підпис:
Згідно з оригіналом:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного судуВ.С.Мирошниченко