ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
Іменем України
РІШЕННЯ
"03" березня 2008 р.
справа № 5020-12/053
За позовом: Прокурора міста Севастополя (м. Севастополь, вул. Павліченко, 1) в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження (02094, м. Київ, вул. Краківська, 17)
до Комунального підприємства “Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради (м. Севастополь, вул. Павліченко, 2)
про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання природного газу в сумі 13785,00 грн.,
Суддя Харченко І.А.,
Представники сторін
Від позивача –Коновалова О.Ю., довіреність №12/139-30 від 02.01.2008, представник;
Блізнецов К.В., довіреність №12/139-25 від 02.01.2008, представник;
Від відповідача - Дорожко О.Л., довіреність №01-юр від 03.01.2008, начальник юридичного відділу;
Прокурор –Шульга А.М., посвідчення №438 від 20.02.2006;
Суть спору:
01.02.2008 прокурор міста Севастополя звернувся до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження до Комунального підприємства “Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради ” про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання природного газу в сумі 13785,00 грн.
Відповідач позовні вимоги визнав, просить надати відстрочку виконання рішення до 01.04.2008.
Згідно статей 20, 22 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні прокурору та представникам сторін роз’яснені процесуальні права та обов’язки.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухав прокурора та представників сторін, суд,
в с т а н о в и в :
Відповідно до статті 121 Конституції України на прокуратуру покладається представництво інтересів громадян та держави в судах у випадках, передбачених законом. Згідно статті 2 Господарського процесуального кодексу України, прокурор має право звертатися до господарського суду в інтересах держави. Рішенням Конституційного суду України №3-рп/99 від 08.04.1999 про офіційне тлумачення статті 2 ГПКУ визначено, що прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає, у чому саме є порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтує в позовної заяві необхідність їх захисту та визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. Згідно пункту 2 резолютивної частини Рішення Конституційного суду України під поняттям „орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах”, визначеним у частини другої статті 2 ГПК України, слід розуміти орган державної влади або орган місцевого самоврядування, якому законом надані повноваження органа виконавчої влади.
Згідно зі статтею 26 Закону України „Про енергозбереження” державний контроль у сфері енергозбереження здійснюється Державною інспекцією з енергозбереження згідно з порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну інспекцію з енергозбереження, затверджену постановою Кабінету Міністрів України № 1039 від 29.06.2000, Державна інспекція з енергозбереження (далі - Інспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі НАЕР і йому підпорядковується.
Згідно з абз. 13 п. 4 Положення Інспекція має право застосовувати економічні санкції до підприємств відповідно до законодавства у разі виявлення фактів перевитрати ними зазначених ресурсів унаслідок неефективного (марнотратного) їх використання.
За результатами розгляду прокуратурою м. Севастополя матеріалів перевірки Державної інспекції з енергозбереження, встановлено, що 24.11.2007 під час комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів в шостому енергетичному районі відповідача за опалювальний період 2006-2007 року встановлені факти нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів, а саме: внаслідок порушення режимів роботи котла КВГ-10150 ст. №1 котельні «Радіогорка», 59 виявлено прямі втрати природного газу в кількості 10,047 тис. куб.м, про що складений акт №18-2/04-5-59.
Відповідно до статті 11, пункту „є” статті 27 Закону України „Про енергозбереження” відповідальність за порушення законодавства про енергозбереження у вигляді економічних санкцій за марнотратне витрачання палива та енергії внаслідок безгосподарної або некомпетентної діяльності працюючих, несуть особи, винні у використанні паливно-енергетичних ресурсів з систематичним перевищенням стандартизованих енергетичних рівнів та порушенні інших вимог щодо раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів.
Постановою Державної інспекції з енергозбереження Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Автономної Республіці Крим та м. Севастополю №18-2/4-5-59п від 24.11.2007 до відповідача застосована подвійна плата в розмірі 13785 грн. за виявлені втрати природного газу в об’ємі 10,047 тис.куб.м.
Вказана сума економічних санкцій відповідачем в добровільному порядку не сплачена.
На підставі викладеного суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України суд покладає на відповідача витрати по сплаті державного мита в сумі 137,85 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 118,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11, 27 Закону України „Про енергозбереження”, ст. ст. 22, 49, 82 –85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства “Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради (99011 м. Севастополь, вул. Павліченко, 2, ідентифікаційний код 03358357) в доход Державного бюджету України суму підвищеної плати за нераціональне використання природного газу в розмірі 13785,00 грн. шляхом перерахування його на рахунок Головного Управління Державного казначейства України в місті Севастополі №31110106700007, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035598, код платежу 2108011000.
Відстрочити виконання рішення до 01 квітня 2008 року.
3. Стягнути з Комунального підприємства “Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради (99011 м. Севастополь, вул. Павліченко, 2, ідентифікаційний код 03358357) в дохід Державного бюджету України (п/р №31113095700007 в ГУ УДКУ м. Севастополя, МФО 824509, ОКПО 24035598) державне мито в розмірі 137,85 грн.
4. Стягнути з Комунального підприємства “Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради (99011 м. Севастополь, вул. Павліченко, 2, ідентифікаційний код 03358357) в доход Державного бюджету України (п/р №31216259700007 в ГУ УДКУ м. Севастополя, МФО 824509, ОКПО 24035598, код платежу 22050000, одержувач Ленінський район) витрати по сплаті інформаційно-технічного забезпечення судового процесу в сумі 118,00 грн.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Примірники рішення надіслати на адресу прокурора та сторін рекомендованою кореспонденцією.
Суддя І.А. Харченко
Рішення оформлено та підписано
в порядку ст. 84 ГПК України
11.03.2008.