Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2а-594/11
2011 р.
КРАСНОАРМІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
85302 м. Красноармійськ, Донецької області, вул. Горького, 20, тел./факс: 06239-20265
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 березня 2011 року Красноармійський міськрайонний суд
Донецької області
у складі:головуючого-суддіЗаруцької Г.М.
при секретарі Марченко Т.В.
за участі: представника позивача Геделюк А.В.
представника Красноармійського міського центру зайнятості
Воробйової Н.А.
відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 9 в м. Красноармійську адміністративну справу за позовом Красноармійського міськрайонного прокурора в інтересах Красноармійського міського центру зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення виплаченої допомоги по безробіттю, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Прокурор Красноармійської міжрайонної прокуратури, звернувся до Красноармійського міськрайонного суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення виплаченої допомоги по безробіттю в інтересах Красноармійського міського центру зайнятості.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказав, що Красноармійською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку у Красноармійському міському центрі зайнятості, в результаті якої встановлено, що 04.12.2008 року до Красноармійського міського центру зайнятості з питання працевлаштування звернулась ОСОБА_3. 11.12.2008 року ОСОБА_3 надано статус безробітної, виплату допомоги по безробіттю призначено з 11.12.2008р.
За повідомленням державного реєстратора Красноармійської міської ради ОСОБА_3 була зареєстрована як підприємець з 20.08.1993року.
На момент реєстрації в центрі зайнятості як безробітної, ОСОБА_3 відносилась до зайнятої категорії населення (стаття 2 Закону України "Про зайнятість населення"). Під час реєстрації в центрі зайнятості ОСОБА_3 особисто письмово повідомила, що вона не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, а також у разі подання нею до центру зайнятості документів, що містять неправдиві відомості, а також неповідомлення про отримання будь-якого доходу в період перебування на обліку в службі зайнятості, вона зобов'язується добровільно повернути зайво виплачене матеріальне забезпечення на випадок безробіття.
Під час перебування на обліку в центрі зайнятості ОСОБА_3 отримала допомогу по безробіттю в розмірі 7663грн. 14коп.
Відповідно п.2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно п. 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Листом від 17.08.2010 року Красноармійський міський центр зайнятості запропонував ОСОБА_3 повернути суму отриманої допомоги по безробіттю в розмірі 7663 грн. 14 коп. Станом на теперішній час сума виплаченої допомоги по безробіттю відповідачкою не повернута.
Випадки представництва прокуратурою інтересів держави в судах визначені ст.36-1 Закону України „Про прокуратуру", якою передбачено представництво прокуратурою в формі звернення до суду з заявою про захист прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.
Підставою захисту інтересів держави є наявність чи погроза економічним, політичним і іншим державним інтересам внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
До Красноармійської міжрайонної прокуратури надійшла інформація про наявність виплаченої допомоги по безробіттю безпідставно, у той час, як особа - відповідачка отримувала певний заробіток. Вказане свідчить, що безпідставна виплата коштів громадянину ОСОБА_3 є певним порушенням інтересів держави.
Виходячи з наведеного позивач просить суд стягнути з ОСОБА_3 суму виплаченої допомоги по безробіттю в розмірі 7663грн. 14коп., перерахувавши її на р/р 37173300901060 Банк ГУ ДКУ в Донецькій обл. МФО 834016 код ОКПО 24817332, а також судові витрати покласти на відповідача у справі.
У судовому засіданні позивач на своєму позові наполягає, просить його задовольнити у повному обсязі.
Представник Красноармійського міського центра зайнятості Воробйова Н.А. позовні вимоги прокурора Красноармійської міжрайонної прокуратури підтримує і просить їх задовольнити.
ОСОБА_3 позов не визнала, оскільки вона зверталася до податкової інспекції з проханням припинити підприємницьку діяльність, а потім рішенням суду у 2005 році була припинена її підприємницька діяльність. Фактично підприємницькою діяльністю вона не займалася і ніяких доходів не отримувала.
Заслухавши пояснення сторін, зясувавши всі обставини по справі та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що 20 серпня 1993 року відповідачка у справі, ОСОБА_3, внесена в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців як підприємець (а.с. 6).
11 грудня 2008 року ОСОБА_3 звернулася до Красноармійського міського центру зайнятості населення з заявою, щодо вирішення питання її працевлаштування і надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю, відповідно до Законів України «Про зайнятість населення»та «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»(а.с. 3).
Довідкою на а.с. 4 підтверджується, що з грудня 2008 року по грудень 2009 року відповідачка отримала допомогу по безробіттю у сумі 7663, 14 грн.
Згідно ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення»безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Суд не може прийняти до уваги ствердження позивача, що відповідачка не мала права на отримання допомоги по безробіттю, так як нібито відповідачка до 26 квітня 2010 року була зареєстрована, як підприємець, оскільки в судовому засіданні з вірогідністю встановлено, що згідно рішення Господарського суду Донецької області від15 жовтня 2003 року за позовом Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції була скасована державна реєстрація субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 (а.с. 25).
Із довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на а.с. 7 вбачається, що 16 травня 2005 року до реєстру внесений запис № 2, згідно якого «Внесення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_3, що не повязано з її банкрутством».
Підставою того, що відповідачка не отримувала ніякі доходи від підприємницької діяльності є довідка від 05.02.2010 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки дотримання вимог податкового законодавства субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 індетифікаційний номер НОМЕР_1 за період з 01.01.2007 р. по 04.02.2010 р.», з якої вбачається, що за вказаний період, тобто і в період отримання допомоги по безробіттю, відповідачка не займалась підприємницькою діяльністю і ніяких доходів не мала ( справа № 2-12560/10 а.с. 16-26).
Згідно ст. 33 Положення «Про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності»затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 року № 740, яке діяло на час зняття відповідачки з реєстрації, скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності фізичної особи здійснюється органом державної реєстрації за заявою підприємця-громадянина, а також на підставі рішення суду (господарського суду).
Таким чином, суд вважає, що відповідачка була знята з реєстрації з моменту внесення запису № 2 від 16 травня 2005 року, оскільки відповідно до п. 37 вищевказаного Положення скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності фізичної особи здійснюється шляхом виключення його з Реєстру субєктів підприємницької діяльності на підставі … рішення господарського суду.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про зайнятість населення», Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст.ст. 2, 11, 17, 18, 87, 94, 99-103 158-163,173 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Прокурору Красноармійської міжрайонної прокуратури у задоволенні позовних вимог до ОСОБА_3 в інтересах Красноармійського міського центра зайнятості про стягнення виплаченої допомоги по безробіттю відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя