Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 лютого 2011 року Справа № 2а-53/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого-судді: Цицюри О.О.,
при секретарі судового засідання: Лейбенко О.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луганську справу за адміністративним позовом Прокурора м.Алчевська Луганської області в інтересах держави в особі Алчевської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Алчевськенергокомплект» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 3947,41 грн., з податку на додану вартість в сумі 10631,44 грн., по прибутковому податку з громадян в сумі 1514,57 грн., по платі за землю в сумі 16621,86 грн., зі збору забруднення навколишнього природного середовища в сумі 172,59 грн., з комунального податку в сумі 69,00 грн., а всього в сумі 32957,63 грн., -
В С Т А Н О В И В:
04 січня 2011 року позивач прокурор м.Алчевська Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі Алчевської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області, в якому просив стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Алчевськенергокомплект» податкового боргу в загальному розмірі 27734,58 грн., з яких: з податку на прибуток 1696,41 грн., з податку на додану вартість 10455,44 грн., по прибутковому податку з громадян 1514,57 грн., по платі за землю 14068,16 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Алчевськенергокомплект» (код ЄДРПОУ 31417713) є юридичною особою, зареєстровано виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 23.04.2001 в якості субєкта підприємницької діяльності за реєстраційним номером 1384107000 8000 660 та взято на податковий облік в якості платника податків у Алчевській ОДПІ Луганської області з 14.05.2001 за №3044/10, засновниками підприємства є директор та головний бухгалтер ОСОБА_1 та ТОВ «АЗОВ ЕКО». Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни. У звязку з несвоєчасною сплатою податкових зобовязань. Останню податкову звітність відповідачем з податку на прибуток за 1 півріччя 2010 року було надано 09.08.2010 за №25699, з податку на додану вартість за вересень 2010 року 19.10.2010 за №34313, по комунальному податку за 3 квартали 2010 року 19.10.2010 за №34314, по збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2010 року 19.10.2010 за №34312, по збору за спеціальне водокористування 09.08.2010 за №25698,25700, податковий розрахунок по земельному податку за 2010 рік 19.02.2010 за №3070. У звязку з несвоєчасною сплатою до бюджету нарахованих сум податкових зобовязань станом на 08.11.2010 по особовому рахунку платника рахується загальний податковий борг в сумі 27734,58 грн., в тому числі: з податку на прибуток 1696,41 грн. (з яких: податкові зобовязання - 1671,70грн., пеня 24,71 грн.), з податку на додану вартість 10455,44 грн. (з яких: податкові зобовязання 8312,80 грн., штрафні санкції 2126,75 грн. пеня 15,89 грн.), з прибуткового податку з громадян 1514,57 грн. (податкові зобовязання 325,27 грн., штрафні санкції 765,21 грн., пеня 424,09 грн.), з плати за землю 14068,16 грн. (податкові податкові зобовязання 13861,41 грн., штрафні санкції 170,00 грн., пеня 36,75 грн.). Податковий борг у відповідача виник після 01 квітня 2011 року на підставі самостійно визначених платником податків податкових зобовязань та нарахованих Алчевською ОДПІ Луганської області за результатами документальної перевірки штрафних санкцій. Загальна сума заборгованості у ТОВ «Алчевськенергокомплект» сформувалася з листопада 2009 року по теперішній час. З метою погашення податкового боргу Алчевською ОДПІ Луганської області на підставі п.п.6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 відповідачу були направлені перша податкова вимога №1/406 від 26.11.2009 та друга податкова вимога №2/10 від 08.01.2010, які останнім оскаржені не були. Такими діями відповідач спричиняє несвоєчасне надходження грошових коштів до Державного бюджету, що в свою чергу негативно впливає на виконання державою своїх функцій щодо соціального та економічного розвитку країни. Однак, всі прийняті заходи щодо повного погашення податкового боргу бажаних результатів не надали. Відповідно до п.п.3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону №2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. На підставі викладеного, прокурор просив стягнути в судовому порядку з Товариства з обмеженою відповідальністю «Алчевськенергокомплект» податковий борг в загальному розмірі 27734,58 грн., з яких: з податку на прибуток 1696,41 грн., з податку на додану вартість 10455,44 грн., по прибутковому податку з громадян 1514,57 грн., по платі за землю 14068,16 грн.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 24.01.2011 прийнято заяву прокуратури м.Алчевська Луганської області №10/70-331вих від 21.01.2011 про зміну позовних вимог, відповідно до якої останній в інтересах держави в особі Алчевської ОДПІ Луганської області просив стягнути з рахунків у банках платника податків - відповідача ТОВ «Алчевськенергокомплект» податковий борг у загальному розмірі 32957,63 грн., з яких: з податку на прибуток в сумі 3947,41 грн. (податкові зобовязання - 3922,70 грн., пеня за несвоєчасну сплату податку - 24,71 грн.), з податку на додану вартість в сумі 10631,44 грн. (податкові зобовязання-8488,80грн., штрафні санкції - 2126,75 грн., пеня - 15,89 грн.), по прибутковому податку з громадян в сумі 1514,57 грн. (з яких: податкові зобовязання - 325,27грн., штрафні санкції 765,21 грн., пеня 424,09 грн.), по платі за землю в сумі 16621,86 грн. (з яких: податкові зобовязання-16415,11 грн., штрафна санкції 170,00 грн., пеня 36,75 грн.), зі збору забруднення навколишнього природного середовища в сумі 172,59 грн. (з яких: податкові зобовязання 2,59 грн., штрафні санкції 170,00 грн.), з комунального податку в сумі 69,00 грн.
Прокурор у судове засідання не прибув.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином (аркуш справи 133). Правом надання заперечень проти позову у встановлений судом строк та доказів на підтвердження своїх доводів не скористався, заяви про визнання позовних вимог або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав.
Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно визначення адміністративної справи.
Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до юрисдикції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених Конституцією та законами України.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною третьою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Згідно зі ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Проте, оскільки правовідносини щодо наслідків несплати платником податків відповідачем у даній адміністративній справі ТОВ «Алчевськенергокомплект» податкового боргу з податку на прибуток в сумі 3947,41 грн., з податку на додану вартість в сумі 10631,44 грн., по прибутковому податку з громадян в сумі 1514,57 грн., по платі за землю в сумі 16621,86 грн., зі збору забруднення навколишнього природного середовища в сумі 172,59 грн., з комунального податку в сумі 69,00 грн., виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI, суд приходить до висновку, що в даному випадку при розгляді справи слід застосувати норми раніше діючого законодавства.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
Згідно ч.1 ст. 11 вказаного Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі- платники податків).
Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобовязані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Порядок нарахування та справляння податку на прибуток підприємств визначений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334-94-ВР від 28.12.1994.
Порядок нарахування та сплати податку на додану вартість визначений Законом України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997.
Порядок нарахування та сплати податку по прибутковому податку з громадян визначений Законом України «Про прибутковий податок з громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства» №1306-XII від 05.07.1991.
Спеціальним законом, який визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів є Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. №2535-XII .
Порядок нарахування та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища визначений Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища» № 1264-XII, 25.06.1991.
Порядок нарахування та справляння комунального податку визначений Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» № 56-93 від 20.05.1993.
Зазначеними вище Законами встановлено, що субєкти господарювання зобовязані у встановленому цими Законами порядку сплачувати податки, визначено розміри та порядок сплати цих податків, відповідальність платників податків та контроль за правильністю обчислення їх справляння.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Алчевськенергокомплект» (код ЄДРПОУ 31417713) зареєстровано виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 23.04.2001 в якості юридичної особи за реєстраційним №1384107000 8000 660 та взято на податковий облік в якості платника податків у Алчевській ОДПІ Луганської області з 14.05.2001 за №3044/10 (аркуші справи 18,86).
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Станом на 08.11.2010 за ТОВ «Алчевськенергокомплект» рахується податковий борг перед бюджетом, загальна сума якого становить 32957,63 грн., з яких:
- з податку на прибуток підприємств в сумі 3947,41 грн. (податкові зобовязання - 3922,70 грн., пеня за несвоєчасну сплату податку - 24,71 грн.), що підтверджується деклараціями з податку на прибуток підприємств за 2010 рік, скороченою формою облікової картки платника податків (аркуші справи 16-17,32,33, 78-79, 97-99);
- з податку на додану вартість з податку на додану вартість в сумі 10631,44 грн. (податкові зобовязання-8488,80 грн., штрафні санкції - 2126,75 грн., пеня - 15,89 грн.), що підтверджується податковими деклараціями з податку на додану вартість за 2010 рік, скороченою формою облікової картки платника податків, корінцями податкових повідомлень-рішень №0001231600/0 від 16.08.2010, №0001211600/0 та №0001201600/0 від 16.08.2010, винесених на підставі акту перевірки №1943/160-31417713 від 12.08.2010, корінцем податкового повідомлення-рішення №0001191600/0 від 16.08.2010, винесеного на підставі акту перевірки №1944/160-31417713 від 12.08.2010 (аркуші справи 12-15, 34, 35, 36-37, 38, 39-46, 74-78, 111-122,124,128);
- з прибуткового податку з громадян в сумі 1514,57 грн. (з яких: податкові зобовязання - 325,27 грн., штрафні санкції 765,21 грн., пеня 424,09 грн.), що підтверджується скороченою формою облікової картки платника податків, корінцем податкового повідомлення-рішення №0000161710/0 від 09.04.2010, винесеного на підставі акту перевірки №776/231-31417713 від 30.03.2010 (аркуші справи 9,28-30,31,71);
- з плати за землю в сумі 16621,86 грн. (з яких: податкові зобовязання-16415,11 грн., штрафна санкції 170,00 грн., пеня 36,75 грн.), що підтверджується податковими розрахунками земельного податку за 2009,2010 роки, скороченою формою облікової картки платника податків, корінцем податкового повідомлення-рішення №000043/1520/0 від 17.03.2010, винесеним на підставі акту перевірки №677/152-31417713 від 16.03.2010 (аркуші справи 10-11,25-26,27,69-70,27);
- зі збору забруднення навколишнього природного середовища в сумі 172,59 грн. (з яких: податкові зобовязання 2,59 грн., штрафні санкції 170,00 грн.), що підтверджується скороченою формою облікової картки платника податків, податковим повідомленням рішенням №0000472310/0 від 13.04.2010, винесеного на підставі акту перевірки №776/231/31417713 від 30.03.2010 (аркуші справи 73,102,103-106);
- з комунального податку в сумі 69,00 грн., що підтверджується податковим розрахунком комунального податку за 2010 рік (аркуш справи 100).
Наявність податкового боргу у відповідача також підтверджується висновками Алчевської ОДПІ Луганської області №39886/240 від 08.11.2010 та №47823/240 від 31.12.2010, довідками про суми податкового боргу станом на 08.11.2010 (аркуші справи 6-7,8,66-67,68).
Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ визначений порядок погашення податкового боргу платника податків та порядок звернення стягнення на активи платника податків, який відповідно до ввідної частини є спеціальним законом з питань оподаткування, та встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Також, цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобовязання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобовязання.
Крім того, ним же визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Згідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зважаючи на те, що боржник не сплатив узгоджені суми податкових зобовязань у встановлені строки, податковим органом відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ відповідачу були сформовані та направлені перша податкова вимога №1/406 від 26.11.2009, яка була отримана заступником директора відповідача 04.12.2009, та друга податкова вимога №2/10 від 03.01.2010, яка також була отримана заступником директора відповідача 25.01.2010 (аркуші справи 47,48,49,50).
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
6.2.3. Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
Податкові вимоги отримані відповідачем, не оскаржені та вважаються узгодженими.
Даних про добровільну сплату відповідачем податкового боргу судом не встановлено.
27.02.2010 у відношенні ТОВ «Алчевськенергокомплект» заступником начальника
Алчевської ОДПІ Луганської області прийнято рішення №6929/240 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (аркуш справи 51).
За даними довідки Комунального підприємства «Алчевське бюро технічної інвентаризації» №1821 від 28.10.2010 станом на 27.01.2010 за ТОВ «Алчевськенергокомплект» зареєстровано право власності на комплекс споруд, розташований за адресою: м.Алчевськ, вул.Шевцової, буд.3н (аркуш справи 52).
За даними довідки Відділу Держкомзему у м.Алчевськ Луганської області №1781 від 28.10.2010 на підставі даних державного земельного кадастру реєстру землекористувачів та власників земельних ділянок по м.Алчевськ встановлено, що рішенням Алчевської міської ради від 27.11.2003 №17/7 Товариству з обмеженою відповідальністю «Алчевськенергокомплект» передано в оренду строком до 31.12.2007 земельну ділянку площею 1,1742 по вул.Шевцової, 3/5 для експлуатації будівель та споруд арматурного цеху (аркуш справи 53).
За даними Відділу Державтоінспекції з обслуговування м.Алчевська та автомобільно-технічної інспекції підпорядковане УДАІ УМВСУ в Луганській області №1942 від 25.10.2010 станом на 25.10.2010 за підприємством ТОВ «Алчевськенергокомплект» автотранспорт не зареєстрований (аркуш справи 54).
Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ податкове зобовязання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобовязання судом не встановлено.
Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно ст.ст. 9,11 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податку несуть обовязки щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) та відповідальність за порушення відповідно до законів України.
Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податку це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Оскільки позивач відноситься до субєкта владних повноважень, вказаними вище Законами йому надано право на звернення до суду з позовами у зазначених випадках про стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи боржника, при цьому передбачено, що таке стягнення можливе тільки виключно на підставі рішення суду, тому суд вважає, що виниклі правовідносини носять характер публічно-правових, а тому адміністративний суд має право розглядати такі спори та приймати відповідні рішення з цього приводу.
Таким чином, змінені позовні вимоги прокурора м.Алчевська Луганської області в інтересах держави в особі Алчевської ОДПІ Луганської області знайшли своє обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Алчевськенергокомплект» податковий борг з податку на прибуток в сумі 3947,41 грн., з податку на додану вартість в сумі 10631,44 грн., по прибутковому податку з громадян в сумі 1514,57 грн., по платі за землю в сумі 16621,86 грн., зі збору забруднення навколишнього природного середовища в сумі 172,59 грн., з комунального податку в сумі 69,00 грн., а всього в сумі 32957,63 грн. з рахунків платника податків в установах банку.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 10 лютого 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 14 лютого 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови в судовому засіданні.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора м.Алчевська Луганської області в інтересах держави в особі Алчевської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Алчевськенергокомплект» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 3947,41 грн., з податку на додану вартість в сумі 10631,44 грн., по прибутковому податку з громадян в сумі 1514,57 грн., по платі за землю в сумі 16621,86 грн., зі збору забруднення навколишнього природного середовища в сумі 172,59 грн., з комунального податку в сумі 69,00 грн., а всього в сумі 32957,63 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Алчевськенергокомплект» (код ЄДРПОУ 31417713) податковий борг з податку на прибуток в сумі 3947,41 грн. (три тисячі девятсот сорок сім грн. 41 коп.), з податку на додану вартість в сумі 10631,44 грн. (десять тисяч шістсот тридцять одна грн. 44 коп.), по прибутковому податку з громадян в сумі 1514,57 грн. (одна тисяча пятсот чотирнадцять грн. 57 коп.), по платі за землю в сумі 16621,86 грн. (шістнадцять тисяч шістсот двадцять одна грн. 86 коп.), зі збору забруднення навколишнього природного середовища в сумі 172,59 грн., з комунального податку в сумі 69,00 грн. (шістдесят девять грн. 00 коп.), а всього в сумі 32957,63 грн. (тридцять дві тисячі девятсот пятдесят сім грн. 63 коп.), з рахунків платника податків:
-р/р 26004043112400 (840) в АТ «УкрСиббанк», МФО 351005,
-р/р 26003301150227 9840) в ПАТ «Банк Форум», МФО 322948,
-р/р 26004043112400 (978) в АТ «УкрСиббанк», МФО 351005,
-р/р 26003301150227 (978) в ПАТ «Банк Форум», МФО 322948,
-р/р 26002000205051 у Луганській філії ПАТКБ «Приватбанк» м.Луганськ, МФО 304795,
-р/р 26007001101980 у Луганській філії АТ «Банк «Фінанси та кредит» м.Луганськ, МФО 304717,
-р/р 26057000205051 у Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк» м.Луганськ, МФО 304795,
-р/р 26001580590681 у Донецьк. ОФ ПАТ «УСБ» м.Донецьк, МФО 334011,
-р/р 26003301150227 у ПАТ «Банк «Форум», МФО 322948,
-р/р 26007301338829 в АТ «ОТП Банк», МФО 300528,
-р/р 26069301150277 у ПАТ «Банк «Форум», МФО 322948,
-р/р 26009219919 у «Райффайзен банк Аваль» у м.Києві, МФО 380808,
-р/р 26004043112400 (643) в АТ «УкрСиббанк», МФО 351005,
-р/р 26003301150227 (643) у ПАТ «Банк Форум», МФО 322948.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 14 лютого 2011 року.
СуддяО.О. Цицюра