Постанова № 14434545, 21.03.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.03.2011
Номер справи
2а-0870/1052/11
Номер документу
14434545
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 березня 2011 року                               Справа № 2а-0870/1052/11

10 год. 15 хв.

                                                                      

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Каракуші С.М.

при секретарі Гончаренко А.І.

за участю прокурора Соловйової О.С.

відповідача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

ВСТАНОВИВ:

Прокурором Шевченківського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку пред’явлено адміністративний позов до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1, третя особа Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області про стягнення фінансової санкції за порушення законодавства на автомобільному транспорті у розмірі 1700 грн., вказуючи, що дана заборгованість виникла в результаті порушення відповідачем вимог абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила їх задовольнити та дала пояснення в обґрунтування позову аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення від 17.03.2011 року, яке міститься в матеріалах справи.

Відповідач у судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечив, просив суд відмовити в задоволені позову.

Третя особа в судове засідання не з’явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про що свідчить поштове повідомлення від 16.03.2011 року, яке міститься в матеріалах справи.

Вислухавши пояснення прокурора та відповідача, з’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 27.07.2010 державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області виявлене порушення фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1, якому належить автомобіль марки «Мерседес», номерний знак НОМЕР_1, законодавства про автомобільний транспорт, а саме абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, а саме: належно оформленого договору із замовником транспортних послуг, документа, що засвідчує оплату транспортних послуг за що передбачена відповідальність – застосування фінансової санкції у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Зазначене порушення зафіксовано актом № 0190387 від 27.07.2010, відповідно до якого послуги з перевезення пасажирів надавались ФОП ОСОБА_1 без належно оформленого договору із замовлення транспортних послуг та документа, що засвідчує оплату транспортних послуг. В акті перевірки також вказані пояснення відповідача стосовно виявленого порушення, а саме ФОП ОСОБА_1, який керував транспортним засобом, пояснив, що договір із замовником транспортних послуг на час перевезення у нього був відсутній, оскільки він його залишив вдома.

Вказаний акт перевірки був отриманий відповідачем 18.08.2010 року, про що свідчить особистий підпис ОСОБА_1 у поштовому повідомленні, яке міститься в матеріалах справи.

Згідно із статтею 6 Закону «Про автомобільний транспорт» та пунктами 6, 20 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок за місцем знаходження суб’єкта підприємницької діяльності і шляхом проведення безпосередньо перевірок автотранспортних засобів, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів та вантажів.

Відповідно до ст. 39 Закону «Про автомобільний транспорт», автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

У відповідності до ст. 5 Закону «Про автомобільний транспорт», основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Пунктом 15 Порядку № 1567 встановлено, що перевірка автотранспортних засобів проводиться, в тому числі, з метою встановлення наявності у водія документів, на підставі яких виконуються внутрішні пасажирські перевезення та перевезення вантажів, перелік яких визначений статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до п. 20, 21 Порядку № 1567, у разі виявлення в ході перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про транспорт, відповідальність за які передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт» або Кодексом України про адміністративні правопорушення, посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою, передбаченою цим Порядком, в якому зазначаються виявлені порушення.

Згідно з п. 25 Порядку № 1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Пунктом 26 передбачено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5, що закріплено пунктом 27 Порядку № 1567.

Відповідно до вищезазначених вимог Закону, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області відносно ФОП ОСОБА_1 17.08.2010 винесено постанову № 103780 про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн., яка була отримана відповідачем 28.08.2010 року.

Зазначена постанова відповідачем не оскаржувалась.

Відповідно до п. 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.

Згідно з п. 5. Положення територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні: здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції. Пунктом 2 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 39 та 48 цього Закону – штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Враховуючи, що на час розгляду справи фізична особа - підприємець ОСОБА_1 в добровільному порядку суму застосованих фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. не сплатив, суд приходить до висновку, що вимоги позивача ґрунтуються на законі та підлягають задоволенню.           

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

          Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (21081100, код ЄДРПОУ 34676906, Головне управління Державного казначейства України у Запорізькій області, МФО 813015, р\р 31115106700008) суму фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.          

Суддя                               С.М. Каракуша

Постанову в повному обсязі виготовлено 25.03.2011 року.