Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.03.11Справа №2а-535/11/2770
м. Севастополь
12 год. 37 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Мінько О.В.;
при секретарі - Трігуб Г. В.,
за участю: представника позивача - Вєрьовкіної Галини Петрівни - довіреність № 570 від 11.10.2008р.
представника Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя - Шульга Кристини Володимирівни - довіреність № 6741/10-0 від 15.10.2010р.
представник відповідача - Приватного малого підприємства "Морський клуб" - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомПрокурора Ленінського району м. Севастополяв інтересах держави в особіДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м.СевастополядоПриватного малого підприємства "Морський Клуб"про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 32112,15 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Ленінського району м. Севастополя звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Севастополя до Приватного малого підприємства "Морський клуб" про стягнення заборгованості перед бюджетом з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 32112,15 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем строків сплати орендної плати за землю.
Ухвалою суду від 21.02.2011р. поновлено строк на звернення з адміністративним позовом.
Ухвалами суду від 22.02.2011р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і справа призначено до судового розгляду.
Представник позивача та представник державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили стягнути з відповідача суму заборгованості перед бюджетом з орендної плати з юридичних осіб.
Відповідач, Приватне мале підприємство «Морський клуб», у судове засідання повноважного представника не направив, про причини неявки представника суд не повідомив, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються та витребувані документи не надав, про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку, поштовим повідомленням (а.с.92-93).
Оскільки до повноважень адміністративних судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб, учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає, що примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, які повернуті органами поштового звязку з позначкою „за зазначеною адресою не значиться”, можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обовязку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.
Відповідно до частини другої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представників сторін, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин, враховуючи те, що відповідач викликався у судове засідання, але в судове засідання не зявився, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній матеріалами.
Суд, заслухавши представника позивача, представника Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя, встановивши обставини по справи, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до юрисдикції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадках встановлених законом, прокурор має право звертатися до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав, свобод та інтересів інших осіб. Згідно статті 121 Конституції України, статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Таким чином, Прокурор Ленінського району м. Севастополя правомірно звернувся до суду з адміністративним позовом.
Встановлено, що Приватне мале підприємство "Морський клуб" має державну реєстрацію та є юридичною особою, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності-юридичної особи, та є платником податків і зборів (обов'язкових платежів) (а.с. 13).
12.03.2004р. між Севастопольською міською Радою та Приватним малим підприємством «Морський клуб» укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого відповідачу надано у тимчасове володіння та користування земельну ділянку загальною площею 0,1919 га., розташовану по вул. Гоголя (в районі будинків 24-26-А) в м.Севастополі, строком на 50 років. Цільовим призначенням орендованої ділянки є будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.
24.11.2004р. між Севастопольською міською Радою та Приватним малим підприємством «Морський клуб» укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого відповідачу надано тимчасове володіння та користування земельну ділянку загальною площею 0,0841 га, розташовану по вул. Кучера та вул. Леніна в м. Севастополі, строком на 50 років. Цільовим призначенням орендованої земельної ділянки є будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.
24.10.2008р. Севастопольською міською Радою та Приватним малим підприємством «Морський клуб» укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого відповідачу надано тимчасове володіння та користування земельну ділянку загальною площею 0,1421 га, розташовану по вул. Радянська, 16 в м. Севастополі, строком на 25 років. Цільовим призначенням орендованої земельної ділянки є будівництво (реконструкція) та обслуговування багатоквартирного житлового будинку із вбудованими господарськими будівлями та прибудинковою територією.
Згідно вищезазначених договорів розмір річної орендної плати складає:
За договором від 12.03.2004р. (пункт 2.1.1 Договору) на період будівництва 279520 х 1 = 2795,20 грн.; на наступний період 559040 х 0,03 = 168,00грн.
Згідно пункту зазначеного Договору: орендна плата вноситься орендарем рівними частками щомісячно до 15 числа місяця, наступного за звітним, в національної валюті України на спеціальний бюджетний рахунок міста (а.с. 17-19).
За договором від 24.11.2004р. (пункт 4.2 Договору) на період будівництва 204976 х 0,01 = 2049,76 грн.; на наступний період 409952 х 0,0003 = 122,99 грн.
За договором від 24.10.2008р. (пункт 4.2 Договору) на період будівництва 384992 х 0,01 = 3849,92 грн.; на наступний період 1924959 х 0,00009 = 1732,46 грн.
Відповідно до підпунктів 4.3, 4.5, 4.6 Договорів від 24.11.2004р. та 24.10.2008р. величина орендної плати підлягає щорічному перерахуванню до 01.02 поточного року в залежності від грошової оцінки земельної ділянки, що індексується. Щорічний розрахунок орендної плати здійснюється орендарем та узгоджується з орендодавцем. В термін до 15.02 поточного року щорічний перерахунок орендної плати, узгоджений з орендодавцем, надається орендарем до Державної податкової інспекції за місцем розташування земельної ділянки (а.с. 23-27, 30-33).
Відповідно статті 2 Закону України “Про плату за землю” № 2535-ХІІ від 03.07.1992р. (далі Закон № 2535), який був чинний на час виникнення правовідносин, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Згідно статті 13 Закону № 2535, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Статтею 14 Закону № 2535 визначене, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно підпункту 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181 від 21.12.2000р., який діяв на час виникнення правовідносин, (далі Закон № 2181), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Пунктом 5.1 статті 5 Закону № 2181 визначено, що самостійно узгодженим податковим зобов'язанням вважається податкове зобов'язання, яке самостійно визначено платником податків у податковій декларації та вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідачем надано до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя, податкова декларація № 2373 від 30.01.2010р., в якій відповідач самостійно визначив суму зобовязання з орендної плати на 2010р. за користування земельними ділянками площами: 0,841 га, розташованою по вул. Леніна Кучера; 0,1421га, розташованою по вул. Радянська, 16; 0,1919 га, розташованою по вул. Гоголя, 24-26а (а.с.38).
Згідно зазначеної декларації річний розмір орендної плати склав 37891,32 грн., розмір щомісячного платежу приватного малого підприємства «Морський клуб» склав 3157,61 грн.
Наявна заборгованість підтверджується обліковою карткою платника податків, та з урахуванням переплати у розмірі 3,09 грн. складає 32112,15 грн.
Відповідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
12.05.2010р. Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя проведена невиїзна документальна перевірка приватного малого підприємства «Морський клуб» з питання своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки за січень 2010р. по терміну 02.03.20010р., лютий 2010р. по терміну сплати 30.03.2010р.
За результатами перевірки складений Акт № 2866/10/15-320/24033435 від 12.05.2010р. (а.с. 39 - 40).
У результаті перевірки встановлені порушення, а саме, затримка сплати податкового зобовязання за січень 2010р. на 16 календарних днів, що прозвело до утворення податкового боргу станом на 02.03.2010р. у сумі 3157,61 грн., та затримка сплати податкового зобовязання за лютий 2010р. на 31 календарний день, що прозвело до утворення податкового боргу станом на 30.03.2010р. у сумі 615,87 грн.
Відповідно до вимог підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
На підставі перевірки Державної податкової інспекцією у Ленінському районі м.Севастополя прийняте податкові повідомлення-рішення № 0001320153/0 від 14.05.2010р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 123,17 грн. та № 0001330153/0 від 14.05.2010р. про застосування фінансових санкцій у розмірі 315,76 грн.(а.с. 41,42)
Вказані повідомлення-рішення були отримані відповідачем 14.05.2010р., що підтверджується підписом на коринці рішення. Повідомлення-рішення відповідачем оскаржене не було.
01.07.2010р. Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя проведена невиїзна документальна перевірка приватного малого приватного підприємства «Морський клуб» з питання своєчасного погашення перед бюджетом узгодженого податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за липень грудень 2009р.
За результатами перевірки складений Акт № 4264/10/15-320/24033435 від 01.07.2010р. (а.с. 43-45).
Перевіркою встановлені порушення частин 1, 2 статті 17 Закону України “Про плату за землю”, підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами”, що виявилося у затримці сплати податкового зобовязання:
- за липень 2009р. на 198 календарних днів;
- за серпень 2009р. по терміну сплати 30.09.2009р. на 169 календарних днів;
- за вересень 2009р. по терміну сплати 30.10.2009р. на 139 календарних днів;
- за жовтень 2009р.по терміну сплати 30.11.2009р. на 108 календарних днів;
- за листопад 2009р. по терміну сплати 30.12.2009р. на 77 календарних днів;
- за грудень 2009р. по терміну сплати 01.02.2010р. на 45 календарних днів.
Відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: - при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; - при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
На підставі перевірки Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Севастополя прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001970153/0 від 07.07.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5222,79 грн. та податкове повідомлення-рішення № 00001960153/0 від 02.07.2010р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1192,64 (а.с. 46,47)
Вказані повідомлення-рішення отримані відповідачем 02.07.2010р., що підтверджується підписом на корінцях рішень, відповідачем оскаржені не були.
Відповідно до підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статі 6 Закону № 2181, у звязку з заборгованістю по сплаті орендної плати за землю, Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя, на адресу відповідача направлено перша податкова вимога № 1/198 від 03.06.2010р. із пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом у розмірі 3593,45 грн., друга податкова вимога № 2/368 від 31.08.201р. із пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом у розмірі 16351,46 грн., яки були отримані представником відповідача (а.с. 48).
Відповідачем підтверджень сплати заборгованості до суду не надано.
Відповідно частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення
З врахуванням зазначеного, аналізуючи законодавство України, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевівши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Прокурора Ленінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя обґрунтовані та підлягають задоволенню, сума заборгованості стягненню з відповідача.
Відповідно частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено та підписано 25.03.2011р.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Ленінського району м. Севастополя, задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Морський Клуб" (юридична адреса: вул. Гоголя, 35-А в м. Севастополь, р/р 2600310082, ПАТ Банк "Морський" МФО 324742, ЄДРПОУ24033435) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Севастополя (юридична адреса: вул. Кулакова, 37 в м. Севастополі, р/р 33219812700007, ГУДКУ у м.Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, код платежу 13050200) заборгованість перед бюджетом з орендної плати за землю у розмірі 32112 (тридцять дві тисячі сто дванадцять) грн. 15 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова не набрала законної сили.
СуддяпідписО.В. Мінько
З оригіналом згідно
СуддяО.В. Мінько