Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 березня 2011 року Справа № 2а-1784/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Ципко О.В.
при секретарі Бородіній І.Ю.,
за участю представників:
від позивача: Татаренко О.Ю. (довіреність від 11.01.11р. № 140/10-010-233),
від відповідача: Клименко А.О. (довіреність від 10.03.11р. № 369),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в місті Первомайську Луганської області до комунального підприємства "Прогрес" про стягнення податкової заборгованості, -
ВСТАНОВИВ
01 березня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції в місті Первомайську Луганської області до комунального підприємства "Прогрес" про стягнення податкової заборгованості в розмірі 9953,00 грн., в якому позивач посилався на наступне.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 09.04.1999 р. № 588-ХІУ відповідач, як платник податків і зборів (обов'язкових платежів), зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни. Також, податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 р. зазначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Відповідач комунальне підприємство "Прогрес" станом на теперішній час має податковий борг з податку на додану вартість у сумі 9953,00 грн. Сума основного боргу складається з самостійно узгодженої суми податкового боргу відповідно до наданих відповідачем податкових декларацій з ПДВ до державної податкової інспекції в місті Первомайську Луганської області та внаслідок податкового зобовязання, яке самостійно нараховане контролюючим органом. Тому, позивач просив стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 9953,00 грн., за рахунок коштів, які перебувають у його власності, з рахунків у банках, які обслуговують його.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі, дав пояснення по суті позову та просив суд задовольнити його в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що вказана заборгованість виникла у звязку з незбалансованістю доходної і витратної частин балансу підприємства, яка виникла в результаті переходу на загальну систему оподаткування, а також із-за збільшення статей витрат, що складають затверджений тариф по квартирній платі у звязку з інфляцією та неодноразовим підвищенням мінімальної заробітної плати протягом 2007 2010 років. Тому, представник відповідача позовні вимоги визнав в повному обсязі, не заперечував проти задоволення позову, однак на даний момент не має реальної можливості сплатити даний податковий борг.
Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що комунальне підприємство "Прогрес" зареєстроване виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області від 27.11.2003 р. та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.7). Відповідно п. 1.3 розділу І Статуту відповідач є юридичною особою від дня його державної реєстрації (а.с.5-6).
Відповідач взятий на податковий облік в державній податковій інспекції в м. Первомайську Луганської області з 25.03.2004 року № 920, про що видана довідка форми №4-ОПП (зворотній бік а.с.9).
Конституцією України (ч.1 ст.67) визначено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 09.04.1999 р. № 588-ХІУ відповідач, як платник податків і зборів (обов'язкових платежів), зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Підпунктом 4.1.1. пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010р. зазначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобовязані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до підпункту 168.4.3. пункту 168.4 статті 168 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010р контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює орган державної податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або її відокремленого підрозділу.
У відповідності з Законом України “Про систему оподаткування” до складу податків у числі інших також входить і податок на додану вартість, контроль за правильністю та своєчасністю справляння всіх видів податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковим органами в межах повноважень, визначених законом, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків та зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів ( обовязкових платежів) відповідно до законів України.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на теперішній час у комунального підприємства "Прогрес" утворився податковий борг з податку на додану вартість у сумі 9953,00 грн.
Відповідач узгодив податкове зобов'язання з податку на додану вартість подавши до державної податкової інспекції в м. Первомайську Луганської області податкову декларацію, а саме:
- декларація з ПДВ № 19325 від 18.01.2011 року на суму 9953,00 грн.(а.с.10-11).
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.2. вказаного Закону податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.
Відповідно до підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону податкові вимоги надсилаються: перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення (підпункт 6.2.4 закону № 2181). При цьому, відповідно до підпункту 6.3.1. Закону № 2181 податкова вимога повинна містити загальну суму податкового боргу та суми податкового боргу за кожним окремим податком, збором (обов'язковим платежем).
До того ж, згідно з п.6.3.2. п. 6.3 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється.
Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 та з метою погашення податкового боргу комунального підприємства "Прогрес", податковим органом були прийняті заходи, а саме: надіслана перша податкова вимога № 1/43 від 04.07.2007 року (а.с.8) та друга податкова вимога № 2/73 від 04.08.2007 року (зворотній бік а.с.8), але прийняті позивачем заходи, спрямовані на погашення відповідачем податкового боргу, результатів не дали.
Відповідно до п.8.1 ст.8 Закону України №2181 з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу.
Відповідно до абз.3 пп.8.2.1 п.8.2 ст.8 Закону України №2181 право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Законом, суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом, - з дня, наступного за останнім днем граничного строку такого погашення, визначеного у податковому повідомленні.
Враховуючи наявність податкового боргу з податку на додану вартість, у відповідності до ст.8 Закону 2181, рухоме майно і майнові права комунального підприємства "Прогрес" були передані у податкову заставу термін дії якої до 22.08.2012 року, що підтверджується витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 22.08.2007 року.
Позивач стверджує, що ДПІ в м. Первомайську Луганської області було здійснено всі можливі заходи щодо погашення податкового боргу, але вони результатів не надали.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена та представник відповідача у судовому засіданні визнав позов в повному обсязі, тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги державної податкової інспекції в місті Первомайську Луганської області до комунального підприємства "Прогрес" про стягнення податкової заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства "Прогрес" (адреса: 93200, м. Первомайськ, вул. О.Кошевого,6, ід.код 32632584, р/р № 2600112640076 “Укркомунбанк”, МФО 304988, р/р № 37120019031259 ГУДКУ у Луганській області, м.Луганськ) заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 9953,00 грн. (девять тисяч девятсот пятдесят три грн. 00 коп.) за рахунок коштів, які перебувають у його власності, з рахунків у банках, обслуговуючих його.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 17.03.2011 року.
СуддяО.В. Ципко