Рішення № 14409498, 09.03.2011, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
09.03.2011
Номер справи
5015/97/11
Номер документу
14409498
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          

09.03.11                                                                                           Справа№ 5015/97/11

за позовом Залізнична района адміністрація

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Західторгцентр»

третя особа Львівська міська рада

про демонтаж самочинного будівництва.

суддя Фартушок Т.Б.

секретар Полюхович Х.М..

Представники:

від позивача - Куделюк А.А., довіреність в матеріалах справи;

від відповідача –не з’явився;

від третьої особи –не з’явився

Суть спору:

Залізнична района адміністрація звернулась до господарського суду Львівської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Західторгцентр»; третя особа –Львівська міська рада; про демонтаж самочинного будівництва.

Позовні вимоги мотивовані, зокрема, доказами сплати державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, доказами скерування позовної заяви Відповідачу, листом коммунального підприємства «Левандівка»Позивачу, розпорядженням Залізничної районної адміністрації №1094 від 20.12.2010р., та супровідним истом до розпорядження з долученням фіскальних поштових чеків та повідомлення про вручення поштового відправлення, попередженням від 28.12.2010р. та фіскальним поштовим чеком, описом вкладення у цінний лист з відбитком поштового штемпеля та повідомленням про вручення поштового відправлення, попередженням від 05.01.2011р. та фіскальним поштовим чеком, схемою розташування бетонної основи під павільйон, актом від 04.01.2011р., протоколом від 09.12.2010р., довідкою про включення Позивача в ЄДРПОУ.

Ухвалою господарського суду Львівської області №5015/97/11 від 11.01.2011р. порушено провадження у справі та призначено розгляд справи у судовому засіданні на 12год. 00хв. 07.02.2011р. Розгляд справи відкладався з причин та підстав, зазначених в ухвалах господарського суду Львівської області по даній справі від 07.02.2011р., 22.02.2011р. Ухвалою господарського суду Львівської області від 22.02.2011р. виправлено описку в ухвалі від 22.02.201р. в частині запису дати призначення судового засідання.

Представникам Сторін оголошено права та обов’язки, визначені ст.ст.20, 22, 28 Господарського процесуального кодексу України. Крім того, в ухвалах господарського суду по даній справі, які скеровані Учасникам (підтвердженням чого є дані реєстрів вихідної кореспонденції господарського суду Львівської області, та наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштових відправлень) зазначено, що права та обов’язки учасників визначені ст.ст.20, 22, 27, 28 Господарського процесуального кодексу України.

Заяв про відвід судді не надійшло.

Представник Позивача в судове засідання з’явився, позовні вимоги підтримав повністю.

Протягом розгляду справи представником Позивача подано наступні документи: лист Позивача в ДАБК від 15.02.2011р.; письмове пояснення щодо причин відсутності в засіданні; довіреність на право здійснення представництва; довідку про включення відповідача в ЄДРПОУ станом на 19.01.2011р.

Третя особа явку повноважного представника в судове засідання не забезпечила, про причини неявки суду не повідомила, була належним чином повідомлена про дату, час та місце проведення судового засідання, про причини неявки суду не повідомила. Протягом розгляду справи представником Третьої особи подано копію довіреності на право здійснення представництва.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, явка визнавалась судом обов’язковою, був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання. З дати порушення провадження у справі (11.01.2011р.) по час виготовлення та підписання повного тексту рішення (14.03.2011р.) вимог ухвал господарського суду Львівської області щодо надання матеріалів, які витребовувались господарським судом, в тому числі відзиву на позовну заяву, не виконав, про причини невиконання суду не повідомив. Протягом розгляду справи представником Відповідача подано довіреність на право здійснення представництва.

В судовому засіданні суд оглянув оригінали документів, долучених до матеріалів справи.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді всіх обставин справи. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи в їх сукупності, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Відповідно до Розпорядження Залізничної районної адміністрації №1094 від 20.12.2010р. «Про самочинне будівництво ТзОВ «Західторгцентр»(далі –Розпорядження), зобов’язано ТзОВ «Західторгцентр»у термін до 30.12.2010р. демонтувати бетонну основу розміром 8/8,5м. та влаштовані на ній збірно-розбірні стіни, самочинно встановлені на землях комунальної власності міста на газоні біля буд.68 на вул.Широкій. Зазначене розпорядження скеровано Відповідачу супровідним листом від 22.12.2010р., підтвердженням чого є фіскальні поштові чеки №8364 та №8365 від 22.12.2010р., та повідомлення про вручення поштового відправлення від 24.12.2010р. (Львів 40, №7904002670285).

30.12.2010р. директору підприємства Відповідача скеровано попередження №2/2241 від 28.12.2010р. про необхідність виконання Розпорядження та здійснення демонтажу самочинно встановленої споруди. Підтвердженням скерування попередження №2/2241 є фіскальний поштовий чек №6850 від 30.12.2010р., опис вкладення у цінний лист з відбитком поштового штемпеля та повідомлення про вручення поштового відправлення від 02.01.2011р. (Львів 52, №7905201370688).

Відповідно до акту від 04.01.2011р., складеного комісією в складі головного інженера, майстра по ремонту, майстра по екплуатації Львівського міського коммунального підприємства «Левандівка», за адресою м.Львів, вул.Широка, 68 виявлено наступне: будівництво малої архітектурної споруди продовжується; станом на 04.01.2011р. встановлюється кондиціонер; споруда на час обстеження повністю накрита під дах; Розпорядження №1094 від 20.12.2010р. не виконується.

Також, 05.01.2011р. директору підприємства відповідача скеровано попередження №2/5 від 05.01.2011р. з аналогічними попередженню №2/2241 вимогами. Підтвердженням скерування попередження №2/5 є фіскальні поштові чеки №7174 та №7175 від 05.01.2011р.

Відповідно до листа Львівського коммунального підприємства «Левандівка»№2/7 від 05.01.2011р., Позивача повідомлено про самочинне влаштування Відповідачем бетонної основи розміром 8/8,5м, та влаштування на ній стіни на землях комунальної власності на газоні біля будинку по вул.Широка, 68.

Відповідно до із ч. ч. 3, 4 ст. 11 ЦК України, зобов’язання, цивільні права та обов’язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства, актів органів місцевого самоврядування.

Згідно зі ст. 24 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, правовий статус місцевого самоврядування в Україні визначається Конституцією України, законами України. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим –також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Згідно із ч. ч. 1, 3 ст. 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи, організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.

Кабінетом Міністрів України 26.08.2009р. прийнято Постанову №982 “Про затвердження Порядку розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності”(надалі –Порядок) який розроблений відповідно до вимог законодавства з метою врахування органами місцевого самоврядування під час прийняття рішень щодо розміщення малих архітектурних форм соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності (далі - рішення).

Згідно п.3 Порядку, розміщення малої архітектурної форми здійснюється на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради, а для власників земельних ділянок на підставі рішення виконавчого комітету відповідної місцевої ради. Самовільне розміщення малих архітектурних форм забороняється.

Відповідно до п.5, п.10 Порядку, суб'єкт господарювання подає відповідній сільській, селищній, міській раді заяву згідно з додатком 1 до цього Порядку, у якій зазначається бажане місце та строк розміщення малої архітектурної форми, її призначення і загальний опис. Сільська, селищна, міська рада протягом місяця після реєстрації документів приймає рішення щодо розміщення малої архітектурної форми та/або укладення договору особистого строкового сервітуту. У разі коли рішення щодо розміщення малої архітектурної форми не прийняте протягом місяця після подання суб'єктом господарювання визначених уповноваженим представником документів, вважається, що розміщення малої архітектурної форми дозволяється за принципом “мовчазної згоди”.

За умовами п.15, п.16 Порядку, після розміщення стаціонарної малої архітектурної форми суб'єкт господарювання подає уповноваженому представникові заяву-декларацію за формою згідно з додатком 2 із зазначенням інформації про виконання вимог розміщення малої архітектурної форми. На підставі заяви-декларації уповноважений представник реєструє стаціонарну малу архітектурну форму.

Порядком передбачено розроблення паспорту прив”язки малої архітектурної форми, що включає в себе схему прив”язки малої архітектурної форми –графічні матеріали, виконані на топографічно-геодезичній основі масштабом 1:500 з прив’язкою малої архітектурної форми до місцевості.

Відповідач не надав суду доказів звернення до Позивача з відповідним пакетом документів згідно Порядку для встановлення малої архітектурної форми.

Відповідно до п.п.3.8.8 «Правил благоустрою і утримання територій м.Львова», затверджених ухвалою Львівської міської ради №816 від 26.10.2000р., самовільно встановлені споруди побутово-торгівельного призначення і спеціальні констуркції зовнішньої реклами, в тому числі і об’єкти, дозволи на встановлення яких скасовані, підлягають демонтажу.

Згідно ч.ч.1, 2 ст.376 Цивільного кодексу України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил; особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.

Відповідно до ч.4 ст.376 Цивільного кодексу України, якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво на його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок.

Розпорядження Залізничної районної адміністрації №1094 від 20.12.2010р. «Про самочинне будівництво ТзОВ «Західторгцентр»на час розгляду справи не оскаржено.

Враховуючи вищенаведене, в тому числі те, що Відповідачем не наведено доводів та не подано доказів відсутності факту самочинного будівництва, чи демонтажу самочинного будівництва станом на час розгляду справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог.

Відповідно до вимог ст.4-7 Господарського процесуального кодексу України судові рішення приймаються за результатами обговорення усіх обставин справи.

Принцип об'єктивної істини, тобто відповідності висновків, викладених у судовому акті, дійсним обставинам справи реалізується також положеннями ст.43 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якою господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

09.03.2011року у відповідності до вимог ст.85 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частини рішення, про що зазначено в протоколі судового засідання. Повний текст рішення виготовлений та підписаний 14.03.2011року.

На підставі ст.49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати у справі слід покласти на Відповідача.

Враховуючи вищенаведене, керуючись п. 4 ч. 3 ст.129 Конституції України, ст.ст. 4, 4-5, 4-7, 33, 43, 49, 75, 82-87, 115-116 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст.11, 376 Цивільного кодексу України, ст.ст.24, 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Постановою Кабінету Міністрів України №982 від 26.08.20099р. “Про затвердження Порядку розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності”, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задоволити.

2. Зобов’язати товариство з обмеженою відповідальністю фірма «Західторгцентр»(79039, м.Львів, вул.Шевченка, 31, ідентифікаційний код 23271977) знести за власний рахунок споруду –самочинно влаштовану бетонну основу розміром 8м на 8,5м та влаштовані на ній збірно-розбірні стіни за адресою: м.Львів, вул.Широка, 68.

3.          Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Західторгцентр»(79039, м.Львів, вул.Шевченка, 31, ідентифікаційний код 23271977) на користь Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради (79022, м.Львів, вул.Виговського, 34, ідентифікаційний код 04056084) 85грн. державного мита та 236грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному та касаційному порядку.

Суддя                                                                       Фартушок Тарас Богданович