Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №3.7.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 березня 2011 року Справа № 2а-1488/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн., - ВСТАНОВИВ:
17 лютого 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 12.08.2010 проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом на таксі. За наслідками перевірки складено Акт № 0184808 про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч. 1 ст. 60 ЗУ “Про автомобільний транспорт” надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 48 того ж Закону.
За результатами розгляду справи за виявлене порушення керівником інспекції винесено постанову №0110843 від 19.10.2010 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., яку останньою одержано 26.10.2010, про що свідчить відмітка на поштовому повідомленні. Проте фінансову санкцію до теперішнього часу відповідачем добровільно до бюджету не сплачено.
У звязку з чим прокурор просить суд стягнути з відповідача фінансову санкцію у розмірі 1700,00 грн.
Ухвалою від 18 лютого 2011 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень.
24 лютого 2011 року відповідачем отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується відміткою про отримання у повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с. 15). Разом з тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову або заяви про визнання позову.
Суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті , діє на підставі Положення, затвердженого постановою КМУ від 8 березня 2004 року №1190 (із наступними змінами) далі Положення №1190, Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (надалі територіальні органи) затверджене наказом Міністерства транспорту та звязку України від 14 грудня 2005 року №888 ( зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 року за № 1573/11853) далі Положення №1573.
Згідно з п.4 Положення №1190, Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно п.8 Положення про Головавтотрансінспекцію на виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та звязку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головатотрансінспекції.
Підпунктом 1 пункту 6 Положення № 1573( далі Положення №1573) передбачено, що територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти виконання субєктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344 від 05.04.2001 (далі Закон № 2344) року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
З матеріалів справи вбачається, що 12 серпня 2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, що належить ОСОБА_1, а саме марка КАМАЗ 6520, номерний знак НОМЕР_1, водій ОСОБА_3, за наслідками якої складено акт від 12.08.2010 про порушення з боку останнього законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абз. 3 ч.1 ст. 60 ЗУ “Про автомобільний транспорт” надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 48 того ж Закону (а.с. 9).
Згідно із ст. 48 Закону України №2344 автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
В порушення ст. 48 Закону України №2344 відповідач надавав транспортні послуги з перевезення вантажу згідно ТТН б/н від 12.10.2010 вантажовідправник ТОВ «Україна-Схід», вантажоодержувач ТОВ «Україна-Схід» без оформлення ліцензійної картки (а.с. 9).
В акті перевірки від 12.08.2010, зазначено, що водій ОСОБА_3 працює у ПП ОСОБА_1, з актом ознайомлений і з порушенням згоден, що підтверджується його особистим підписом (а.с. 9).
За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України №2344 (відсутність ліцензійної картки), до автомобільних перевізників застосовуються санкції, а саме штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (абз. 3 ч.1 ст. 60 ЗУ “Про автомобільний транспорт”).
За результатами розгляду справи за виявлене правопорушення на підставі акту перевірки від 12.08.2010 відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №1567 від 08.11.2006, керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області було винесено постанову №0110843 від 19.10.2010 про застосування фінансових санкцій, яким відповідачу було визначено фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. ( а.с. 11).
Постанова №0110843 від 19.10.2010 про застосування фінансових санкцій була направлена відповідачу поштою, та отримана 26.10.2010 ОСОБА_1, що підтверджується її особистим підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 12).
На час розгляду справи рішення про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку відповідачем не оскаржене, штрафна санкція не сплачена.
На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Доказів, які б спростовували доводи прокурора та позивача, відповідач суду не надав.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст. ст. ст. 17, 18, 94, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 фінансові санкції у сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) до державного бюджету м. Антрацит, і.к. 25992095, р/р 31112106700010, банк одержувача ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 21081100.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
СуддяО.В. Захарова