Постанова № 14403526, 16.03.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.03.2011
Номер справи
2а/0570/856/2011
Номер документу
14403526
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 березня 2011 р. справа № 2а/0570/856/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10 год. 35 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Козаченка А.В.

при секретаріКарапетьян О.М.

за участю:

представників позивача Петрова А.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька до Управління державної реєстрації Донецької міської ради, Державного реєстратора відділу реєстрації субєктів підприємницької діяльності держадміністрації Дніпровського району м. Києва Карпенко Євгена Сергійовича про визнання дій Управління державної реєстрації Донецької міської ради протиправними, визнання неправомірним запис в Єдиному державному реєстрі стосовно місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Чізар», зобовязання Управління державної реєстрації Донецької міської ради скасувати реєстраційні дії від 19.10.2009р. щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, зобовязання внести до Єдиного державного реєстру запис про місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Чізар», зобовязання Управління державної реєстрації Донецької міської ради повернути реєстраційну справу Товариства з обмеженою відповідальністю «Чізар» до державного реєстратора, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: Товариство з обмеженою відповідальністью «Чізар», Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва,

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Ворошиловському районі м. Донецька звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління державної реєстрації Донецької міської ради, Державного реєстратора відділу реєстрації субєктів підприємницької діяльності держадміністрації Дніпровського району м. Києва Карпенко Євгена Сергійовича про визнання дій Управління державної реєстрації Донецької міської ради протиправними, визнання неправомірним запис в Єдиному державному реєстрі стосовно місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Чізар», зобовязання Управління державної реєстрації Донецької міської ради скасувати реєстраційні дії від 19.10.2009р. щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, зобовязання внести до Єдиного державного реєстру запис про місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Чізар», зобовязання Управління державної реєстрації Донецької міської ради повернути реєстраційну справу Товариства з обмеженою відповідальністю «Чізар» до державного реєстратора, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: Товариство з обмеженою відповідальністю «Чізар», Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що 12.11.2010р. позивач звернувся до відповідача 1 з листом за №50773/10/29-013 про визнання неправомірним запис в Єдиному державному реєстрі стосовно місцезнаходження ТОВ «Чізар» (ЄДРПОУ 33884658) за адресою: 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7; скасування реєстраційних дій за №10671070004006224 від 19.10.2009р. щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «Чізар»; внесення до Єдиного державного реєстру запису про місцезнаходження ТОВ «Чізар» за адресою: 02092, м. Київ, вул. Довбуша, 18/210; повернення реєстраційної справи ТОВ «Чізар» до державного реєстратора Карпенко Є.С. Однак, відповідачем 1 відмовлено позивачу у вчинені таких дій, про що його повідомлено листом від 17.11.2010р. за №8965.

Позивач вважає таке рішення відповідача 1 протиправними з наступних підстав.

Держреєстратором Карпенко Є.С. відносно підприємства ТОВ «Чізар» було внесено запис до Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію змін місцезнаходження цього товариства на адресу 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7, у звязку з чим реєстраційна справа вищевказаного підприємства була передана до відповідача 1, а облікова справа цього платника податку направлена Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі м. Києва на адресу позивача для взяття його на податковий облік, відповідно до Порядку обліку платників податків, зборів (обовязкових платежів), затвердженого наказом ДПА України від 19.02.1998р. №80 та зареєстрованого в Мінюсті України 16.03.1998р. за №172/2612, зі змінами та доповненнями.

Втім, позивач позбавлений можливості виконати свої функції стосовно ТОВ «Чізар» щодо здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплатою податків, зборів (обовязкових платежів), своєчасністю подання вищевказаним платником податків бухгалтерських звітів і балансів, декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів, у звязку з тим, що це підприємство незаконно, формально та без мети на здійснення будь-якої діяльності (у тому числі підприємницької діяльності) у м. Донецьку перереєструвало місцезнаходження за новою адресою 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7.

За результатами здійсненних заходів позивачем було встановлено, що в порушення вимог ст.93 ЦК України та п.1 ст.1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», ні підприємство, ні його посадова особа (орган) за адресою: 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7, яка зазначена в його установчих, реєстраційних та облікових документах, ні коли не знаходилися за цією адресою та не мали наміру знаходитися і здійснювати у м. Донецьку будь-яку діяльність (у тому числі підприємницьку діяльність).

Згідно з довідкою ВАТ «ДОНІНФОРМЦЕНТР» від 08.06.2010р. №18/39-01-44, власники будівлі, яка розташована за адресою: 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7, ні коли не укладали договорів оренди з ТОВ «Чізар».

Згідно з поясненнями власників будівлі, яка розташована за адресою: 83086, м.Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7, їм не відомий ОСОБА_4, який відповідно до установчих документів є директором (засновником) ТОВ «Чізар».

Згідно почеркознавчого дослідження ОНІЕКЦ від 24.05.2010р. №48 виконані підписи на документах повязаних з перереєстрацією підприємства належить не ОСОБА_4, а не встановленим особам з використанням перших букв його імя та прізвища, у звязку з чим всі матеріали були спрямовані у порядку ст.97 КПК України за ознаками злочину передбаченого ст. 358 КК України до прокуратури Ворошиловського району м. Донецька.

03.06.2010р. прокуратурою Ворошиловського району м. Донецька була порушена кримінальна справа №4409 за ч.1 ст. 358 КК України, не встановленими особами від імені ОСОБА_4 були виписані довіреності для здійснення будь-яких дій в органах державної влади.

Відповідно до актів позивача про встановлення місцезнаходження юридичної особи, ТОВ «Чізар» не знаходиться за адресою 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комінарів, 7.

Згідно протоколів допиту від 17.09.2010р. ОСОБА_4 у якості свідка, він як директор не укладав ні яких угод про оренду приміщення за адресою: 83086, м. Донецьк, пр.Павших Комунарів, 7, печатки підприємства йому не надавались і він їх взагалі не бачив, він не збирався вести фінансово-господарську діяльність від імені ТОВ «Чізар». Крім цього, ОСОБА_4 був директором цього підприємства один-два дні.

Постановою УПМ ДПА у Донецькій області від 29.09.2010р. порушено кримінальну справу за №75-10-05-34/7 у відношенні невстановлених осіб по факту придбання субєктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності вищевказаного підприємства, без мети зайняття підприємницькою діяльністю, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.205 КК України.

Держреєстратором Карпенко Є.С. внесені зміни до відомостей Єдиного державного реєстру щодо зміни місцезнаходження ТОВ «Чізар» із зазначенням нової адреси 83086, м.Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7.

Однак, в порушення ч.4 ст.89 ЦК України, п.8.8 Порядку обліку платників податків, зборів (обовязкових платежів) та ст.ст.16-18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», на підставі реєстраційної картки на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, у реєстраційній справі вищевказаного підприємства внесені зміни, щодо місцезнаходження юридичної особи та керівництва.

Вищезазначені зміни не відповідають дійсності, оскільки ОСОБА_4 фактично не є керівником ТОВ «Чізар», тобто реєстраційна картка на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДРПОУ (форма №4) та реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (форма №3) суперечать вимогам законодавства, оскільки відомості, що містяться в них, не відповідають дійсності, так як ОСОБА_4 ніякого відношення до вищевказаного підприємства не має, заяви щодо обрання його на посаду керівника не надавав.

Крім цього, ні ОСОБА_4, ні будь-яка інша особа не укладали договори оренди нежилого приміщення за адресою: 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7 від імені ТОВ «Чізар». Також ОСОБА_4, як керівник цього підприємства не укладав будь-яких договорів від імені даного підприємства на здійснення господарської діяльності.

Таким чином, позивач вважає, що відомості в ЄДР стосовно місцезнаходження ТОВ «Чізар» за адресою: 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7, є недостовірними, а тому реєстраційні дії за №10671070004006224 від 19.10.2009р. щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «Чізар» мають бути скасовані відповідачем 1, реєстраційна справа ТОВ «Чізар» направлена до держреєстратора Карпенко Є.С. за попереднім місцезнаходженням, а облікова картка по вищевказаному підприємству, яка знаходиться у позивача, повинна бути направлена до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва.

На підставі викладеного позивач просив визнати протиправними дії відповідача 1 стосовно невизнання неправомірними записи в ЄДР щодо місцезнаходження ТОВ «Чізар» за адресою: 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7, не скасування реєстраційних дій, не внесення до ЄДР записів про місцезнаходження ТОВ «Чізар» за попередньою адресою та не повернення реєстраційної справи ТОВ «Чізар» до відповідного держреєстратора за місцезнаходженням; визнати неправомірними записи в ЄДР стосовно місцезнаходження ТОВ «Чізар» (ЄДРПОУ 33884658) за адресою: 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7; зобовязати відповідача 1 скасувати реєстраційні дії за №10671070004006224 від 19.10.2009р. щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «Чізар»; зобовязати відповідача 1 внести до ЄДР записи про місцезнаходження ТОВ «Чізар» (ЄДРПОУ 33884658) за адресою: 02092, м. Київ, вул. Довбуша, 18/210; зобовязати відповідача 1 повернути реєстраційну справу ТОВ «Чізар» (ЄДРПОУ 33884658) державному реєстратору відділу реєстрації субєктів підприємницької діяльності держадміністрації Дніпровського району м. Києва за місцезнаходженням.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічно викладеним в позовній заяві, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник Управління державної реєстрації Донецької міської ради у судове засіданні не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав суду письмові заперечення (а.с.64-65) в яких позовні вимоги не визнав, вважав їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, просив відмовити у задоволені позовних вимог. Також надав суду клопотання про розгляд справи без його участі (а.с.66).

Державний реєстратор відділу реєстрації субєктів підприємницької діяльності держадміністрації Дніпровського району м. Києва Карпенко Є.С., представник ДПІ у Дніпровському районі м. Києва та представник ТОВ «Чізар» у судове засіданні не зявилися, про час, дату та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надали.

За таких підставі і відповідно до ст.128 КАС України суд визнав можливим розглянути справу за відсутності представників відповідачів і представників третіх осіб та на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Чізар» 26.12.2005р. за номером 10671020000006224 зареєстроване Дніпровською районною у м.Києві державною адміністрацією як юридична особа, включене до ЄДРПОУ за номером 33884658, місцезнаходження: 02092, м. Київ, вул. Довбуша, 18/210.

19.10.2009 року ТОВ «Чізар» подано реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи та реєстраційну картку на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зокрема, це зміни місцезнаходження юридичної особи. На підставі поданих документів державним реєстратором Карпенко Є.С. здійснено державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу стосовно місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Чізар» за адресою: 83086, м.Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7.

Відповідно до листа від 19.10.2009 року №1600/34 Дніпровська районна у м. Києві державна адміністрація надіслала до Виконавчого комітету Донецької міської ради реєстраційну справу Товариства з обмеженою відповідальністю «Чізар» на підставі державної реєстрації змін до установчих документів у звязку зі зміною місцезнаходження юридичної особи.

З 28.10.2009 року реєстраційна справа підприємства взята на облік Виконавчим комітетом Донецької міської ради.

З Акту виходу за юридичною адресою ТОВ «Чізар» Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька від 16.08.2010 року №850/23-2 вбачається, що по факту виходу за юридичною адресою: 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7, встановлено, що підприємство за даною адресою не знаходиться.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року №755 (далі за текстом Закон №755), відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.

Частиною 1 статті 1 Закону №755 визначено термін місцезнаходження юридичної особи адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону №755, державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Частиною 3 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» передбачено, що зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи-підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з частиною 1 статті 16 Закону України №755, єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з Єдиного державного реєстру.

З частини 1 статті 17 Закону України №755 вбачається, що відомості про юридичну особу або фізичну особу-підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Відповідно до частини 2 статті 17 Закону України №755, в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо юридичної особи, зокрема, відомості щодо місцезнаходження юридичної особи.

За приписами частини 3 статті 8 Закону України №755, установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

Відповідно до частини 1 статті 29 Закону України №755, для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів; два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.

Згідно частини 7 статті 29 Закону України №755, державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою-шостою цієї статті.

Відповідно до статті 30 Закону України №755, державний реєстратор відмовляє у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи за наявності підстав, встановлених частиною першою статті 27 цього Закону.

Частиною 1 статті 27 Закону України №755 передбачено, що підставами для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи є: невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації юридичної особи; невідповідність установчих документів вимогам частини третьої статті 8 цього Закону; порушення порядку створення юридичної особи, який встановлено законом, зокрема: наявність обмежень на зайняття відповідних посад, встановлених законом щодо осіб, які зазначені як посадові особи органу управління юридичної особи; невідповідність відомостей про засновників (учасників) юридичної особи відомостям щодо них, які містяться в Єдиному державному реєстрі; наявність обмежень щодо вчинення засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженою ними особою юридичних дій, які встановлені абзацом четвертим частини другої статті 35 цього Закону; наявність в Єдиному державному реєстрі найменування, яке тотожне найменуванню юридичної особи, яка має намір зареєструватися; використання у найменуванні юридичної особи приватного права повного чи скороченого найменування органу державної влади або органу місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань, або історичного державного найменування, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України; встановлена іншими законами заборона використання у найменуванні юридичної особи певних термінів, абревіатур, похідних термінів. Відмова у проведенні державної реєстрації юридичної особи з інших підстав не допускається.

Стаття 14 Закону України №755 регулює порядок передачі реєстраційних справ, а саме передача реєстраційних справ здійснюється в разі, зокрема, зміни місцезнаходження юридичної особи, зміни місця проживання фізичної особи-підприємця, якщо нове місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи-підприємця розташоване на території іншої адміністративно-територіальної одиниці.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на акт, згідно якого підприємство не знаходиться за юридичною адресою: 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7. Проте суд вважає, що цей акт не може бути доказом відсутності ТОВ «Чізар» за вказаною адресою на час внесення змін до установчих документів та проведення державними реєстраторами Управління державної реєстрації Донецької міської ради та відділу реєстрації СПД державної адміністрації Дніпровського району м. Києва реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження підприємства у 2009 році.

Також судом не приймається до уваги посилання позивача на довідку ВАТ «ДОНІНФОРМЦЕНТР» від 08.06.2010 року №18/39-01-44, в якій зазначено, що власники будівлі за адресою: 83086, м. Донецьк, пр. Павших Комунарів, 7, ніколи не укладали договорів оренди, зокрема, з ТОВ «Чізар». З даної довідки вбачається, що співвласниками даної будівлі є 6 юридичних осіб. При цьому довідка про відсутність договорів оренди підписана тільки ВАТ «ДОНІНФОРМЦЕНТР». Відомості щодо відсутності договорів оренди в інших співвласників з ТОВ «Чізар» відсутні.

Судом також встановлено, що Державною податковою інспекцією у Ворошиловському районі м. Донецька було надіслано повідомлення Виконавчому комітету Донецької міської ради про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням, з якого вбачається, що стосовно юридичної особи ТОВ «Чізар» за адресою м. Донецьк, Ворошиловський район, пр. Павших Комунарів, 7 проведено заходи щодо встановлення фактичного місцезнаходження, за результатами яких встановлено відсутність юридичної особи за місцезнаходженням та фактичне місцезнаходження юридичної особи або адреса, за якою здійснюється зв'язок не встановлено.

Відповідно до пункту 12 статті 19 Закону України №755, у разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки. Відповідно до пункту 13 статті 19 Закону України №755, державний реєстратор залишає реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу без розгляду, про що повідомляє заявника у випадках, передбачених частиною шостою цієї статті, та у порядку, встановленому частиною сьомою цієї статті. Згідно з пунктом 14 статті 19 Закону України №755, у разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. Якщо державному реєстратору повернуто рекомендованого листа, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Отже, суд дійшов висновку, що відповідачами при виконанні ним своїх посадових обовязків були дотримані вимоги статті 19 Закону України №755.

Відповідно до частини 2 статті 38 Закону України №755, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Пунктом 17 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в України», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що відсутність юридичної особи ТОВ «Чізар» за місцезнаходженням не може мати наслідком скасування або визнання неправомірним запису в Єдиному державному реєстрі стосовно місцезнаходження юридичної особи. Відсутність юридичної особи за місцезнаходженням є підставою для внесення таких відомостей до Єдиного державного реєстру та постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.

Суд зазначає, що позивач не навів жодної норми діючого законодавства, яка б свідчила, що державні реєстратори повинні були відмовити у проведенні державної реєстрації змін щодо адреси юридичної особи, порушили порядок передачі реєстраційної справи, повинні були не прийняти до обліку реєстраційну справу та повернути її у зв'язку із встановленням податковим органом фактичної відсутності підприємства за юридичною адресою, а також визнати неправомірним запис щодо місцезнаходження підприємства. Кожен субєкт владних повноважень повинен діяти суворо дотримуючись норм діючого законодавства в межах своїх повноважень та у спосіб, встановлений законом. Закон України №755 не передбачає такого повноваження державного реєстратора як перевірка фактичного місцезнаходження юридичної особи за її юридичною адресою, так само Закон не передбачає права чи обов'язку державного реєстратора при встановленні податковим органом факту незнаходження підприємства за юридичною адресою, відповідно при зміні ним адреси, скасовувати попередні реєстраційні дії та повертати реєстраційну справу до державного реєстратора за попередньою адресою.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п.п. 1, 2 ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.

Крім того, відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, виходячи з вищенаведених правових норм та досліджених обставин, суд вважає, що відповідачами в судовому засіданні доведений факт правомірності своїх дій щодо внесення змін до Єдиного державного реєстру стосовно місцезнаходження юридичної особи, у звязку з чим позовні вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Відмовити в задоволенні позову Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька до Управління державної реєстрації Донецької міської ради, Державного реєстратора відділу реєстрації субєктів підприємницької діяльності держадміністрації Дніпровського району м. Києва Карпенко Євгена Сергійовича про визнання дій Управління державної реєстрації Донецької міської ради протиправними, визнання неправомірним запис в Єдиному державному реєстрі стосовно місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Чізар», зобовязання Управління державної реєстрації Донецької міської ради скасувати реєстраційні дії від 19.10.2009р. щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, зобовязання внести до Єдиного державного реєстру запис про місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Чізар», зобовязання Управління державної реєстрації Донецької міської ради повернути реєстраційну справу Товариства з обмеженою відповідальністю «Чізар» до державного реєстратора, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: Товариство з обмеженою відповідальністью «Чізар», Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва.

Постанова в повному обсязі буде виготовлена 21.03.2011 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Козаченко А.В.