Постанова № 14397865, 23.03.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2011
Номер справи
2а/2370/1358/2011
Номер документу
14397865
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2011 року Справа № 2а/2370/1358/2011

16 год. 35 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Коваленка В.І.,

при секретарі - Поповій Ю.Є.,

за участю представників:

від позивача - Власенко В.В., за довіреністю,

від відповідача - не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м.Черкаси до приватного малого підприємства «Ленікс»про стягнення 635 грн. 08 коп.,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Черкаси звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного малого підприємства «Ленікс» про стягнення 635 грн. 08 коп.

Представник позивача в судовому засіданні зазначає, що відповідач перебуває на обліку в ДПІ у місті Черкаси як платник податків та має непогашений податковий борг перед бюджетом в сумі 635 грн. 08 коп.

Відповідач в судове засідання не зявився, заперечень проти позову не надав, хоча про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд встановив, що приватне мале підприємство «Ленікс»як юридична особа зареєстроване 26.10.1994 року Черкаським міськвиконкомом згідно даних, вказаних у свідоцтві № 21387641 про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності.

При дослідженні письмових матеріалів справи, зокрема відомостей, вказаних в розрахунку кредиторських вимог ДПІ у місті Черкаси по заборгованості по платежах до бюджету ПМП «Ленікс»судом встановлено, що відповідач має заборгованість по комунальному податку, згідно даних, вказаних у податковому повідомленні рішенні №0001941503 від 09.02.2010 року 340 грн. Заборгованість по якому виникла з 01.04.2010 року.

Крім того, судом встановлено, що згідно даних, вказаних у вищезазначеному розрахунку, відповідач має борг по податку на прибуток, що підтверджується відомостями, вказаними у декларації № 60762 від 15.04.2009 року, у податковому повідомленні рішенні № 0025591501 від 08.09.2009 року, в податковому повідомленні рішенні №0034541501 від 14.12.2009 року в загальній сумі 295 грн. 08 коп.

Суд встановив, що відповідач зареєстрований як платник податків, перебуває на обліку в державній податковій інспекції у м. Черкаси і на момент розгляду справи в суді має податковий борг по податку на прибуток та комунальному податку в загальній сумі 635 грн. 08 коп.

При дослідженні письмових матеріалів справи, судом встановлено, що позивачем на адресу відповідача надсилалися перша податкова вимога від 04.11.2009 року № 1/2630 на суму 125 грн. 08 коп., яку ним отримано 09.03.2010 року, друга податкова вимога від 08.04.2010 року № 2/758 на суму 635 грн., яку відповідач не отримав, у звязку з чим, другу податкову вимогу розміщено на дошці податкових оголошень.

Судом встановлено, що у звязку з наявністю податкового боргу, податкова застава зареєстрована в державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 16.11.2009 року за № 25339044. А також, на адресу відповідача направлено рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу №809/24-109 від 30.09.2010 року.

Суд зазначає, що законом, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III від 21 грудня 2000 року (надалі за текстом «Закон № 2181-III»).

Пункт 1.5. статті 1 Закону № 168/97-ВР визначає звітний (податковий) період, як період, за який платник податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету.

Підпункт 7.8.1. пункту 7.8. статті 7 Закону № 168/97-ВР передбачає, що податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.

За приписами пункту 5.1 статті 5 Закону № 2181-III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України № 2181-III платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону України № 2181-III для подання податкової декларації.

Суд зазначає, що пункти 1.2 та 1.3 ст. 1 Закону України № 2181 визначають податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України, а податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

Крім того, суд зазначає, що згідно положень пункту 5.3.1 ст. 5 Закону України № 2181 у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 даного закону, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Частиною першою статті 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Положеннями статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 4 грудня 1990 року визначено, що однією з функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій є звернення до судів з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Суд зазначає, що відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні», податкові органи є контролюючими органами та органами стягнення стосовно податкових зобов'язань та фінансових санкцій, які справляються до бюджетів. Державна податкова інспекція у Черкаському районі Черкаської області здійснює контроль в сфері оподаткування і стягнення податкових зобов'язань та фінансових санкцій.

Згідно вимог п. 87.11. ст. 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Відповідно до положень статті 109 Податкового кодексу України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Вчинення платниками податків, їх посадовими особами та посадовими особами контролюючих органів порушень законів з питань оподаткування та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.

Статтею 110 Податкового кодексу України визначено, що платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно вимог статті 111 Податкового кодексу України за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності: фінансова; адміністративна; кримінальна.

Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами.

Беручи до уваги, що відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив податковий борг, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного малого підприємства «Ленікс», що знаходиться за адресою: 18030, м. Черкаси, вул. 30 Років Перемоги, 42, кв. 375 ідентифікаційний номер 21387641 в дохід бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкаси, що знаходиться за адресою: 18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, ідентифікаційний код 21387641 податковий борг в сумі 635 (шістсот тридцять пять) грн. 08 коп.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена згідно порядку, передбаченому статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.І. Коваленко