Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2011 року Справа № 2а/2370/1035/2011
14 год. 55 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді-Паламар П.Г.
при секретарі-Поштаренко О.І.,
за участю представника позивача Звєрєва Є.В. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до обласного громадсько-соціального обєднання «Асамблея інвалідів Черкащини»про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
25.02.2011 року до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у місті Черкаси (далі позивач), в якому просить стягнути з обласного громадсько-соціального обєднання «Асамблея інвалідів Черкащини»(далі відповідач) податковий борг у сумі 2210 грн. 00 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на ту обставину, що відповідач не виконує своїх податкових зобовязань, внаслідок чого станом на 31.12.2010 року має податковий борг у сумі 2210 грн. 00 коп.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив.
Заслухавши пояснення та доводи представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.
Обласне громадсько-соціальне обєднання «Асамблея інвалідів Черкащини»зареєстроване як юридична особа управлінням юстиції у Черкаській області 15.04.2003, ідентифікаційний код 26357840, що підтверджується довідкою про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, перебуває на обліку в державній податковій інспекції у місті Черкаси як платник податків і зборів.
Судом встановлено, що державною податковою інспекцією у місті Черкаси прийнято податкове повідомлення-рішення № 0018851501/0 від 05.11.2008 на суму 680 грн. 00 коп., яким відповідачу визначено податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями, яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 05.11.2008р. № 6079/15 - 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за 9 місяців 2007 року у строк до 09.11.2007 року, за 2007 рік у строк до 11.02.2008 року, за І квартал 2008 року у строк до 12.05.2008 року, за І півріччя 2008 року у строк до 11.08.2008 року.
Вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 15.11.2008 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Крім того, ДПІ у місті Черкаси прийнято податкове повідомлення-рішення № 0021601501/0 від 28.11.2008 на суму 170 грн. 00 коп., яким відповідачу визначено податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями, яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 27.11.2008р. № 6806/15 - 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за 9 місяців 2008 року у строк до 10.11.2008 року.
Повідомлення рішення, у звязку з неможливістю вручення відповідачу, 13.01.2009 року розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджується актом від 16.01.2009 року № 25/15-117.
Прийнято податкове повідомлення-рішення № 0020041501/0 від 19.11.2008 на суму 340 грн. 00 коп., яким відповідачу визначено податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями, яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 18.11.2008р. № 6558/15 - 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за І квартал 2007 року у строк до 10.05.2007 року та за І півріччя 2007 року у строк до 09.08.2007 року.
Вказане повідомлення рішення, у звязку з неможливістю вручення відповідачу, 30.12.2008 року розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджується актом від 19.01.2009 року № 37/15-117.
Прийнято податкове повідомлення-рішення № 0018011501/0 від 07.06.2009 на суму 170 грн. 00 коп., яким відповідачу визначено податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями, яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 04.06.2009р. № 4489/15 - 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач, в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181. не подав податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за І квартал 2009 року у строк до 12.05.2009 року.
Вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 20.06.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Прийнято податкове повідомлення-рішення № 0022291501/0 від 31.08.2009 на суму 170 грн. 00 коп., яким відповідачу визначено податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями, яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 26.08.2009р. № 5956/15 - 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач, в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181, не подав податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за І півріччя 2009 року у строк до 10.08.2008 року.
Вказане повідомлення рішення, у звязку з неможливістю вручення відповідачу, 19.10.2009 року розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджується актом від 20.10.2009 року № 537/15-117.
Прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004701501/0 від 04.03.2010 на суму 340 грн. 00 коп., яким відповідачу визначено податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями, яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 01.03.2010р. № 1370/15 - 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач, в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181, не подав податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за 9 місяців 2009 року у строк до 09.11.2009 року та за 2009 рік у строк до 09.02.2010 року.
Вказане повідомлення рішення, у звязку з неможливістю вручення відповідачу, 21.04.2010 року розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджується актом від 13.05.2010 року № 204/15-117.
Прийнято податкове повідомлення-рішення № 0010441501/0 від 16.03.2009 на суму 340 грн. 00 коп., яким відповідачу визначено податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями, яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 10.03.2009р. № 2021/15 - 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач, в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181, не подав податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами та організаціями за 11 місяців 2008 року у строк до 22.02.2008 року, за 2008 рік у строк до 09.02.2009 року.
Спеціальним законом, який визначає платників податку на прибуток, обєкти оподаткування, правила ведення податкового обліку, а також порядок нарахування та строки сплати цього податку, є Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 № 334/94-ВР (у подальшому Закон № 334).
Порядок нарахування та строки сплати податку на прибуток підприємств визначені п. 16.4 ст. 16 Закону № 334, згідно якого платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.
Так, платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, яким відповідно до статті 11 цього Закону є: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів.
П. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-III від 21.12.2000 (далі по тексту Закон № 2181) передбачає, що податкові декларації за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Таким чином, відповідач зобовязаний був подавати щоквартальні декларації з податку на прибуток протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.
Відповідальність за порушення подання декларацій у строки, визначені законодавством, передбачена п. п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181, згідно якої платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до п. п 17.3. ст. 17 Закону № 2181 сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Беручи до уваги встановлені факти порушень відповідачем вимог п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 2181, суд приходить до висновку про правомірність застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за неподання декларації з податку на прибуток.
Обласне громадсько-соціальне обєднання «Асамблея інвалідів Черкащини»вищевказані податкові повідомлення-рішення в апеляційному порядку не оскаржувало, тому податкові зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями є узгодженими.
П. п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 передбачає, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п. п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 цього Закону, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
Узгоджена ж сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 Закону № 2181, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підпункту 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону № 2181-ІІІ, у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України, позивачем вжито всі передбачені законодавством заходи щодо отримання заборгованості, а саме: направлено першу податкову вимогу № 1/2319 від 01.12.2008 року та другу податкову вимогу № 2/457 від 11.02.2009 року.
Зазначені податкові вимоги надіслані відповідачу, але у звязку з неможливістю їх вручення вони були розміщені на дошці податкових оголошень, про що свідчать наявні у матеріалах справи акти позивача від 12.01.2009 року та від 18.03.2009 року.
Відповідно до п. п 8.2.1. п. 8.2 ст. 8 Закону № 2181-ІІІ, право податкової застави виникає у разі несплати у строки, суми податкового зобовязання, визначеної контролюючим органом, з дня, наступного за останнім днем граничного строку погашення, визначеного у податковому повідомленні.
08.12.2008 року позивачем в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна зареєстровано податкову заставу активів ОГСО «Асамблея інвалідів Черкащини»за № 8270409.
22.04.2009 року першим заступником начальника державної податкової інспекції у місті Черкаси винесено рішення № 301/24-109 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
З облікової картки відповідача станом на 31.12.2010 вбачається, що за вищевказаними повідомленнями-рішеннями рахується податковий борг у сумі 2210 грн. 00 коп.
Згідно п. п. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (абз. 1 п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України).
На підставі вищезазначеного, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з обласного громадсько-соціального обєднання «Асамблея інвалідів Черкащини»(18002, м. Черкаси, вул. Благовісна, 180/1, к. 2, ідентифікаційний код 26357840) до державного бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, ) податковий борг у сумі 2210 (дві тисячі двісті десять) гривень 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку, передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя П.Г. Паламар