Постанова № 14397600, 15.03.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2011
Номер справи
2а-623/11/1470
Номер документу
14397600
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Вступна та резолютивна частини

м. Миколаїв.

15.03.2011 р. справа № 2а-623/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Продана Ю.І., при секретарі судового засідання Ополинському О.В.,

за участю представника

позивача: Зав'ялова О.І. (довіреність від 28.12.10 № 41/2-8-1214);

відповідач: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомМиколаївського транспортного прокурора,

вул. Морехідна, 2, м. Миколаїв, 54010 в інтересах держави в особіТериторіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області,

вул. Будівельників, 15-А, м. Миколаїв, 54042 доФізичної особи - підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1 простягнення штрафних санкцій у сумі 1700 грн., керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (56500, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області (рахунок 31114106700007, одержувач - Державний бюджет м. Вознесенська, ЄДРПОУ 23406957, КЕКД 21081100, ГУДКУ в Миколаївській області, МФО 826013) фінансові санкції у сумі 1700 (тисячу сімсот) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя Ю.І. Продан

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

15.03.2011 р. справа № 2а-623/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Продана Ю.І., при секретарі судового засідання Ополинському О.В.,

за участю представника

позивача: Зав'ялова О.І. (довіреність від 28.12.10 № 41/2-8-1214);

відповідач: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомМиколаївського транспортного прокурора,

вул. Морехідна, 2, м. Миколаїв, 54010 в інтересах держави в особіТериторіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області,

вул. Будівельників, 15-А, м. Миколаїв, 54042 доФізичної особи - підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1 простягнення штрафних санкцій у сумі 1700 грн., В С Т А Н О В И В:

Миколаївський транспортний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що за результатами проведеної Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області перевірки, встановлено порушення відповідачем порядку здійснення вантажних перевезень автомобільним транспортом, за наслідками якої до нього застосовані фінансові санкції у сумі 1700 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити їх повністю.

Представник Миколаївської транспортної прокуратури у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідач також у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.

З урахуванням цього, судом визнано за можливе розглянути справу за відсутності представників Миколаївської транспортної прокуратури та відповідача на підставі наявних у справі доказів.

У судовому засіданні 15.03.2011 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.

Судом установлено та матеріалами справи підтверджено, що 7 липня 2010 року державним інспектором Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме - транспортного засобу "DAF-95 XF 430", номерний знак НОМЕР_2, що використовувався відповідачем для автомобільних перевезень, за результатами якої складено акт № 188515, в якому встановлено порушення ним абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України від 5 квітня 2001 року № 2344-ІІІ "Про автомобільний транспорт" (далі - Закон № 2344-ІІІ), надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 цього Закону, а саме - відсутність ліцензійної картки та дорожнього листа.

На підставі зазначеного акту перевірки керівником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області прийнято постанову від 14 вересня 2010 року № 107100 про застосування до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансових санкцій у сумі 1700 грн.

Надаючи правової оцінки цим обставинам та відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Відповідно до пункту 1 Положення Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 року № 1190 "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" (далі - Положення), Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Згідно з підпунктом 1 пункту 4 цього Положення, Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення (абзаци 2, 5 пункту 5 Положення).

Відповідно до пункту 1 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та звязку України від 14 грудня 2005 року № 888, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи.

Згідно з підпунктом 1 пункту 5 зазначеного Положення, територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Відповідно до пункту 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі.

Згідно з абзацом 1 частини 1 статті 48 Закону № 2344-ІІІ, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України (абзаци 2, 3, 4 частини 1 статті 48 Закону № 2344-ІІІ).

Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону № 2344-ІІІ, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 1700 грн.).

Згідно з пунктами 27, 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року № 1567, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області надіслало на адресу відповідача копію постанови від 14 вересня 2010 року № 107110 про застосування фінансових санкцій у сумі 1700 грн., яка отримана ним особисто 22 вересня 2010 року (про що свідчить його особистий підпис на наявній в матеріалах справи засвідченій належним чином копії поштового відправлення), проте оскаржена в установленому порядку не була і на час звернення до суду з цим позовом та розгляду справи, останнім так і не виконана.

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на те, що відповідачем доказів, які б спростовували доводи позивача, до суду не подано, позовні вимоги про стягнення з нього фінансових санкцій у сумі 1700 грн., підлягають задоволенню.

Враховуючи, що спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з частиною 4 статті 94 КАС, стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (56500, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області (рахунок 31114106700007, одержувач - Державний бюджет м. Вознесенська, ЄДРПОУ 23406957, КЕКД 21081100, ГУДКУ в Миколаївській області, МФО 826013) фінансові санкції у сумі 1700 (тисячу сімсот) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя Ю.І. Продан

Повний текст постанови складено та підписано 18 березня 2011 року.