Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2011 р. Справа № 2-а-390/11/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановила:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - ДПІ у м. Херсоні, позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП, відповідач) фінансові (штрафні) санкції в сумі 5780, 00 грн.
Відповідач письмових заперечень на позов не надала. Разом з тим, 04.02.11 р. відповідно до відмітки на поштовому конверті копія ухвали про відкриття скороченого провадження була доставлена на адресу відповідача: АДРЕСА_1.
Згідно із витягом з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 03.12.2010 р. відповідач є фізичною особою - підприємцем, а її адресою є: АДРЕСА_1.
Таким чином, відповідач була належним чином повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Згідно із матеріалами справи позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні обґрунтовані наступним. За результатами перевірки відповідача складено акт від 17.09.2010 р., у якому зафіксовані наступні порушення: незберігання денних звітів РРО в КОРО, порушення вимог законодавства щодо куріння у закладах громадського харчування, реалізація алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка. На підставі акту перевірки позивачем були винесені рішення про застосування штрафних санкцій на загальну суму 5780, 00 грн. Дана сума у добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Вивчивши матеріали справи встановлено наступні обставини.
ФОП ОСОБА_1 є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрована Виконавчим комітетом Херсонської міської ради 26.11.2007 р. і як платник податків знаходиться на обліку у ДПІ у м. Херсоні. Підприємницьку діяльність здійснює у барі в приміщенні кафе за адресою: АДРЕСА_2.
17.09.2010 року посадовими особами державної податкової служби Лебедем Д.А. та Оліфіренком М.І. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 у барі в приміщенні кафе за адресою: АДРЕСА_2.
Під час проведення перевірки було виявлено незберігання денних звітів РРО в КОРО, порушення вимог законодавства щодо куріння у закладах громадського харчування, реалізація алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.
За наслідками перевірки ДПІ у м. Херсоні 21.09.2010р. прийняті рішення про застосування до приватного підприємця штрафних (фінансових) санкцій № 0014472307 на суму 5100, 00 грн. за порушення ст. 11 та ст. 15-2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995р. № 481/95 (далі Закон № 481/95) та № 0014452307 на суму 680, 00 грн. за порушення пунктів 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. ( далі Закон № 265/95-ВР).
Рішенням позивача від 21.09.2010р. № 0014452307 до приватного підприємця застосовані штрафні санкції за незберігання у КОРО фіскальних звітних чеків.
Стаття 2 Закону № 265/95-ВР дає визначення фіскального звітного чеку - це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті. Тобто, законом встановлено, що метою роздрукування даного звіту є відображення даних денного звіту та занесення інформації до памяті.
Пункт 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
За порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Із акту перевірки вбачається, що під час перевірки у книзі обліку розрахункових операцій були відсутні Z звіти № 0208 та № 0209.
Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до відповідача штрафної санкції за порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Рішенням від 21.09.2010р. № 0014472307 до приватного підприємця застосовані штрафні санкції за порушення вимог законодавства щодо куріння у закладах громадського харчування.
З матеріалів справи встановлено, що у барі в приміщенні кафе, де здійснює свою підприємницьку діяльність відповідач, у спеціально відведеному для куріння місці відсутня наочна інформація, а саме - наочний знак та текст такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
Відповідно до ст. 15-2 Закону № 481/95 ВР забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: у закладах громадського харчування.
У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".
У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.
Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.
У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
Відповідно до ст. 17 Закону № 481/95 ВР необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 3400 гривень.
Факт вчинення порушень, що зафіксовані в акті перевірки, ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
За таких обставин суд вважає правомірним застосування до відповідача штрафних санкцій за порушення ст. 15-2 Закону № 481/95 ВР.
Зазначеним рішенням до ФОП ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції за порушення ст. 11 Закону № 481/95 ВР.
Згідно із ст. 11 Закону № 481/95 ВР алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до ст. 7 Закону України від 15.09.95 р. № 329/95-ВР «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» зберігання та транспортування на території України алкогольних напоїв, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка, забороняється.
Указом Президента України від 18.09.95 р. № 849/95 «Про запровадження марок акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби» встановлено, що марки акцизного збору використовуються виробниками алкогольних напоїв безпосередньо в процесі виробництва для здійснення маркування.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - в розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Згідно із актом перевірки на фронтальній вітрині бару зберігалися та знаходилися в реалізації "Шампанське України Французький бульвар напівсухе" містк. 0, 75 л. міцн. 10, 5% об. Алкогольний напій знаходився у закоркованому стані, ціна реалізації складала 40, 00 грн. Акцизна марка була відсутня.
Стосовно даного факту в своїх зауваження до акту перевірку бухгалтер ОСОБА_4, особа, у присутності якої проведено перевірку, зазначила, що акцизна марка була пошкоджена при транспортуванні.
ФОП ОСОБА_1 заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Отже, штрафні санкції до відповідача за порушення ст. 11 Закону № 481/95 ВР застосовані правомірно.
Застосовані до приватного підприємця штрафні санкції добровільно не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.
Таким чином, позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167, 183-2 КАС України,
постановила:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_3) фінансові санкції в сумі 5780 (п'ять тисяч сімсот вісімдесят) грн. 00 коп. до державного бюджету (код платежу 21081100, на р/р - 31118104700002, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Морська Г.М.
кат. 8.1.4