Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.02.11 Справа № 27/1/11
Суддя
За позовом: Першого заступника прокурора міста Запоріжжя в інтересах Запорізької міської ради, м. Запоріжжя
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Дінал”, м. Запоріжжя
про зміну п. 9 договору оренди земельної ділянки від 07.12.2006р.
Суддя Дроздова С.С.
Представники сторін:
Від позивача: Коровіна І.В., довіреність № 01-38/0158 від 04.01.2010 р.
Від відповідача: не з’явився
Від прокуратури: Палагутіна О.В., посвідчення №186 від 28.09.2006р.
Перший заступник прокурора міста Запоріжжя звернувся до господарського суду Запорізької області в інтересах Запорізької міської ради, м. Запоріжжя з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю “Дінал”, м. Запоріжжя про зміну п. 9 договору оренди земельної ділянки від 07.12.2006 р. укладеного відносно земельної ділянки площею 0,3364 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя пр. 40-річчя Перемоги, поблизу від перехрещення з вул. Автозаводською (кадастровий номер: 2310100000:03:044:0038) укладеного між Запорізькою міською радою, м. Запоріжжя та ТОВ “Дінал”, м. Запоріжжя, зареєстрованого у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах”, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 19.12.2006 р. № 040626101121, виклавши його в такій редакції: “п. 9 Річна орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 119 418 грн. 63 коп. (сто дев’ятнадцять тисяч чотириста вісімнадцять гривень 63 коп.), що складає трикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах на 2010 рік”.
Ухвалою господарського суду від 10.12.2010 р. порушено провадження у справі № 27/1/11 та призначено судове засідання на 17.01.2011 р.
Ухвалою господарського суду від 17.01.2011 р. розгляд справи відкладався на 01.02.2011р., у зв’язку з неявкою у судове засідання представника відповідача, а також, враховуючи, необхідність витребування додаткових доказів у справі та документів, які необхідні для всебічного та об’єктивного розгляду спору.
Ухвалою суду від 01.02.2011 р. строк розгляду спору продовжено, на підставі ч. 3 ст. 69 ГПК України та призначено судове засідання на 14.02.2011 р.
14.02.2011 р. продовжено судовий розгляд справи № 27/1/11.
14.02.2011 р. до початку розгляду справи прокурор, який брав участь у справі та представник позивача заявили письмове клопотання щодо відмови від здійснення технічної фіксації судового процесу.
У судовому засіданні представники прокуратури та позивача підтримали позовні вимоги, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача у судові засідання, відкриті 17.01.2011 р., 01.02.2011 р. та 14.02.2011 р. не з’явився. Проти позову не заперечив, письмового відзиву не надав. Про час та місце розгляду справи був попереджений належним чином. Поважні причини своєї неявки суду не повідомив. Клопотань про розгляд справи за відсутності представника відповідача або про відкладення розгляду справи на адресу суду не надходило.
Згідно ст. 22 ГПК України, сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об’єктивного дослідження всіх обставин справи.
У відповідності із ст. 33 ГПК України, обов’язок доказування і подання доказів покладається на сторони. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно роз’яснень Вищого Господарського Суду України, які викладені в інформаційному листі від 15.03.2010 року № 01-08/140 “Про деякі питання запобігання зловживанню процесуальними правами у господарському судочинстві” – неявка в судові засідання учасників судового процесу (сторін), ненадання витребуваних судом документів та доказів, необхідних для повного розгляду справи –подібна практика, спрямована на свідоме невиправдане затягування судового процесу, порушує права інших учасників судового процесу та суперечить вимогам статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку.
Неподання або несвоєчасне подання стороною у справі, іншим учасником судового процесу доказів з неповажних причин, спрямоване на затягування судового процесу, може розцінюватися господарським судом як зловживання процесуальними правами.
Згідно п. 26.4.7-1 Роз’яснення президії Вищого господарського суду України № 04-5/609 від 31.05.2002 р. “Про внесення змін і доповнень і про визнання таким, що втратило чинність, деяких роз’яснень президії Вищого арбітражного суду України”, особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві.
Господарським судом ухвали суду від 10.12.2010 р., 17.01.2011 р., 01.02.2011 р. було направлено за місцезнаходженням відповідача, на адресу суду поштовим відділенням не поверталися, що свідчить про належне повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.
Неявка представника відповідача в судове засідання не звільняє відповідача від виконання вимог суду, викладених в ухвалах суду і направлення суду витребуваних матеріалів.
Згідно ст. 75 ГПК України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами, якщо їх достатньо для вирішення спору по суті. Відповідач свої зобов’язання не виконав, не скористався правом на захист своїх інтересів.
Проаналізувавши матеріали та фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, вислухавши прокурора та представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, способами захисту цивільних прав та інтересів може бути –визнання права.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Згідно з ч. 1 ст. 13, ч. 1, 2 ст. 14 Цивільного кодексу України цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства.
Цивільні обов’язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов’язковим для неї.
Вирішуючи спір, суд враховує наступне. Відповідно до ст. 4-1 ГПК України господарські суди вирішують спори у порядку позовного провадження.
Позов –це вимога позивача про захист порушеного або оспорюваного суб’єктивного права чи охоронюваного законом інтересу, яка здійснюється у визначеній законом процесуальній формі. Згідно з господарським процесуальним законодавством предмет позову це матеріально –правова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен винести рішення. Матеріально–правова вимога позивача повинна опиратися на певні обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме на підставу позову.
Згідно з ст. 20 ГПК України право на захист особа здійснює на свій розсуд.
Господарським судом встановлено, що 07.12.2006 року між Запорізькою міською радою (орендодавець) та ТОВ «Дінал»(орендар) був укладений договір оренди землі від 07.12.2006 р.
Відповідно до ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до Закону, згідно п. 5 ст. 126 Земельного кодексу України.
Статтею 652 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувались при укладенні договору, договір може бути змінений за згодою сторін. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.
За змістом статті 654 Цивільного кодексу України зміна умов договору вчиняється в такій самій формі, що й договір. Оскільки відповідно до статті 20 Закону України “Про оренду землі” укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації, то зміни, які вносяться шляхом укладання додаткової угоди до договору оренди землі, набувають чинності після їх державної реєстрації.
19.12.2006р. між сторонами складено Акт прийому-передачі земельної ділянки за договором оренди землі від 07.12.2006р., відповідно до якого позивач передав земельну ділянку кадастровий № 2310100000:03:044:0038 загальною площею 0,3364 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя пр. 40-річчя Перемоги, поблизу від перехрещення з вул. Автозаводською, а відповідач прийняв вищевказану земельну ділянку в оренду.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оренду землі»оренда це засноване на договорі строкове платне володіння, користування земельною ділянкою.
Згідно із розділом 1 договору орендодавець, відповідно до рішення четвертої сесії п’ятого скликання Запорізької міської ради № 6/154 від 20.09.2006 р. надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування пункту технічного обслуговування автомобілів, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя пр. 40-річчя Перемоги, поблизу від перехрещення з вул. Автозаводською.
Договір оренди землі від 07.12.2006 р. зареєстровано у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах”, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 19.12.2006р. за № 040626101121.
Відповідно до п. 8 договору, строк його дії встановлено сторонами –на 10 років.
Згідно з п. 2 договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,3364 га.
Відповідно до п. 9 договору, орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі: 1 788 грн. 64 коп. на протязі строку будівництва об’єкта, у розмірі 8943 грн. 87 коп. з дня введення об’єкту до експлуатації за календарний рік в цінах 2006 року.
Згідно із п. 10 договору обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.
Відповідно до п. 11 договору орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на відповідний розрахунковий рахунок місцевого бюджету Комунарського району.
Згідно з п. 12 договору розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором оренди землі; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати; в інших випадках, передбачених законом.
Згідно із п. 32 договору, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку.
18.01.2008 р. сесією Запорізької міської ради V скликання прийнято рішення № 9 “Про внесення змін до рішення Запорізької міської ради від 27.12.2006р. № 14 “Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя”. Відповідно до прийнятого рішення, орендна плата за земельні ділянки у місті Запоріжжі встановлена такою, що не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення розміру земельного податку, що встановлюється Законом України “Про плату за землю”, для інших категорій трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України “Про плату за землю”.
Відповідно до ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов’язковими до виконання на відповідній території, а тому у разі прийняття відповідним органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за земельні ділянки та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки.
03.03.2008 р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 79 “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя”, згідно якого вирішено, зокрема, впровадити оподаткування земель міста на підставі нової грошової оцінки з 01.03.08. Рішення Запорізької міської ради від 15.06.01 № 17 “Про затвердження грошової оцінки земель міста Запоріжжя” визнано таким, що втратило чинність з моменту впровадження нової нормативної грошової оцінки. Доручено Управлінню земельних ресурсів у місті Запоріжжі до 01.05.08 розробити та затвердити заходи щодо взаємодії органів влади усіх рівнів по проведенню перерахунків вартості земельних ділянок у розрізі землекористувачів та землевласників. Доручено управлінню внутрішньої політики міської ради оприлюднити дане рішення у засобах масової інформації (газета “Запорізька Січ” та офіційний інтернет портал Запорізької міської ради).
За положеннями частин 1 та 2 статті 21 Закону України “Про оренду землі” від 06.10.1998 р. № 161-XIV, орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України. (Частина друга статті 21 із змінами, внесеними згідно з Законами № 2505-IV від 25.03.2005 р., № v0434644-10 від 02.12.2010 р.).
В спірних правовідносинах сторін змінився розмір земельного податку, відповідно і розмір плати за землю.
Відповідно до ст. 270 Податкового кодексу України № 2755- VІ від 02.12.2010 р., який вступив в свою дію об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
Відповідно до п.п. 288.1, 288.4, 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Відповідно до п. 274.1 ст. 274 Податкового кодексу України, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 і 278 цього Кодексу.
Статтями 269, 270, 271 Податкового кодексу України, визначено, що платниками податку на землю: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Пунктом 275.1 Податкового кодексу України регламентовано ставки податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено, зокрема, для населених пунктів у містах з чисельністю населення від 10 до 20 тисяч осіб встановлено ставку податку 0,77 грн. за 1 квадратний метр.
Відповідно до рішення Запорізької міської ради № 9 від 18.01.2008р. «Про внесення змін до рішення Запорізької міської ради від 27.12.2006р. № 14 «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжі»керуючись п. 8 розділу 2 Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік», в інтересах територіальної громади міста та з метою збільшення міського бюджету міська рада вирішила встановити орендну плату за земельні ділянки у м. Запоріжжі такою, що не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю». Землекористувачам, у яких відсоток від нормативної грошової оцінки землі для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки певного функціонального використання менше 3%, укласти додаткові угоди до договорів оренди в частині зміни орендної плати за землю. Перерахунок орендної плати дійсний з моменту набрання чинності Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік».
Відповідно до технічного завдання на розрахунок нормативної грошової оцінки кадастровий номер: 2310100000:03:044:0038 нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки становить 3980 621 грн. 20 коп.
Відповідно до ст. 188 ГК України Запорізька міська рада звернулась до ТОВ «Дінал»внести зміни у договір оренди землі від 19 грудня 2006 року № 0406261001121 шляхом викладення п. 9 договору у наступній редакції: «Річна орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі: 119 418 грн. 63 коп., що складає трикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах на 2010р.
Відповідно до ст. 18, 20 Закону України «Про оренду землі»договір оренди набирає чинності після його державної реєстрації, яку здійснює Запорізька регіональна філія Державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах”. Державна реєстрація договорів оренди провадиться у порядку, встановленому законом. Статтею 240 Цивільного кодексу України передбачено, що договір, який підлягає державній реєстрації, вважається укладеним з моменту його реєстрації. Нормами цивільного законодавства встановлено, що зміни до договору вчиняються в такій самій формі, що й договір, що змінюється.
Таким чином, додаткова угода до договору оренди землі набирає чинності з моменту її державної реєстрації у порядку, встановленому законом.
19.08.2010 р. за № 02-32/1340 Запорізька міська рада направила на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю “Дінал”, м. Запоріжжя пропозицію про внесення змін до договору оренди землі”.
Відповідач отримав дану пропозицію 25.08.2010 р., про що свідчить повідомлення про вручення, однак відповіді на зазначену пропозицію не надав. З питань виготовлення та підписання додаткової угоди по договору оренди землі відповідач до Запорізької міської ради не звертався.
Таким чином, суд встановив, що законодавчо змінено розмір орендної плати за землю, про що був орендар повідомлений належним чином позивачем у справі, але ухилився від вчинення дій, направлених на внесення відповідних змін до договору оренди землі, судом враховано відповідні нормативні акти при вирішенні даного спору про внесення змін до договору в частині зміни орендної ставки.
Відповідно до ст. 188 ГК України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Згідно зі ст. 651 ЦК України, розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Істотним є таке порушення стороною договору, коли в наслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розрахувала при укладенні договору.
Частиною 3 ст. 653 Цивільного кодексу України та частиною 5 ст. 188 Господарського кодексу України встановлено, якщо договір змінюється в судовому порядку, зобов’язання змінюється з моменту набрання рішенням суду про зміну договору законної сили.
Статтями 11 та 509 Цивільного кодексу України визначено, що однією із підстав виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань), які мають виконуватись належним чином і в установлений строк, є договір.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським Кодексом України.
Правовідносини сторін врегульовано договором оренди.
Відповідно до ч.1 ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Приписами ст. 629 ЦК України встановлено, що договір є обов’язковим для виконання сторонами.
Враховуючи вищевикладене, пояснення прокурора та представника позивача, наявні матеріали справи, господарський суд дійшов висновку щодо задоволення позову у повному обсязі.
Згідно статті 85 ГПК України –прийняте рішення оголошено господарським судом у судовому засіданні після закінчення розгляду справи.
Перший заступник прокурора міста Запоріжжя правомірно звернувся до господарського суду Запорізької області в інтересах Запорізької міської ради, м. Запоріжжя, позовні вимоги є такими, що підтверджуються фактами, встановленими судом, та відповідають нормам діючого законодавства України.
Судові витрати: державне мито України та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу віднести на відповідача, тому як спір доведений до суду з його вини.
Керуючись ст.ст. 22, 29,33, 49, 75, 82 - 85 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Внести зміни до п. 9. договору оренди земельної ділянки від 07.12.2006р. укладеного відносно земельної ділянки площею 0,3364 га, за адресою м. Запоріжжя, проспект 40-річчя Перемоги, поблизу від перехрещення з вул. Автозаводською (кадастровий номер 2310100000:03:044:0038) укладеного між Запорізькою міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Дінал»зареєстрованого у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах”, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 19 грудня 2006р. за № 0406261001121, виклавши його в такій редакції:
“п. 9. Річна орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 119 418 грн. 63 коп. (сто дев’ятнадцять тисяч чотириста вісімнадцять) грн. 63 коп.), що складає трикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах на 2010 рік”.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дінал»(69095 м. Запоріжжя пр. Леніна, 154 б, кв. 77, код ЄДРПОУ 30719961, розрахункові рахунки в матеріалах справи відсутні) в доход Державного бюджету України (отримувач: Державний бюджет Орджонікідзевського району, банк отримувача: Головне управління Державного казначейства України у Запорізькій області, р/р 31119095700007, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677145, код бюджетної класифікації 22090200, символ банку 095) 85 (вісімдесят п’ять) грн. 00 коп. державного мита. Видати наказ.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дінал»(69095 м. Запоріжжя пр. Леніна, 154б, кв. 77, код ЄДРПОУ 30719961, розрахункові рахунки в матеріалах справи відсутні) в доход Державного бюджету України (отримувач- Державний бюджет Орджонікідзевського району; банк отримувача- Головне управління Державного казначейства України у Запорізькій області; МФО 813015; код ЄДРПОУ 34677145; р/р 31218264700007; код бюджетної класифікації 22050003; символ звітності банку –264) 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Видати наказ.
Суддя С.С. Дроздова
Рішення оформлено та підписано 16.02.2011р.
Згідно з оригіналом
Помічник судді О.М. Бєляєва