Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2011 р. Справа № 2-а-277/11/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановила:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - ДПІ у м. Херсоні, позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП, відповідач) фінансові (штрафні) санкції в розмірі 11600, 00 грн.
Відповідач письмових заперечень на позов не надала. Разом з тим, 28.01.11 р. відповідно до поштового повідомлення відповідачем було отримано копію ухвали про відкриття скороченого провадження.
Таким чином, відповідач була належним чином повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Згідно із матеріалами справи позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні обґрунтовані наступним. За результатами перевірки відповідача від 13.08.2010 р. за адресою: АДРЕСА_2, був складений акт, у якому зафіксовані наступні порушення: проведення розрахункових операцій платником єдиного податку при продажу пива в пляшках без використання КОРО та РК та порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації. За результатами перевірки відповідача від 13.08.2010 р. за адресою: АДРЕСА_2, був складений акт, у якому зафіксовані наступні порушення: проведення розрахункових операцій платником єдиного податку при продажу пива в пляшках без використання КОРО та РК та порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації. За результатами перевірки відповідача від 15.08.2010 р. за адресою: АДРЕСА_3, був складений акт, у якому зафіксовані наступні порушення: проведення розрахункових операцій платником єдиного податку при продажу пива в пляшках без використання КОРО та РК та порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації. На підставі вищезазначених актів перевірки позивачем були винесені рішення про застосування штрафних санкцій на загальну суму 11600, 00 грн. Дана сума у добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Вивчивши матеріали справи встановлено наступні обставини.
ФОП ОСОБА_1 є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрована Виконавчим комітетом Херсонської міської ради 30.05.2007 р. і як платник податків знаходиться на обліку у ДПІ у м. Херсоні. Підприємницьку діяльність здійснює за адресами: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3
13.08.2010 року головними державними податковими інспекторами-ревізорами Кузочкіним Є.О. та Головатенком І.А. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 у наметі за адресою: АДРЕСА_2.
13.08.2010 року головними державними податковими інспекторами-ревізорами Кузочкіним Є.О. та Головатенком І.А. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 у наметі за адресою: АДРЕСА_2.
15.08.2010 року головними державними податковими інспекторами-ревізорами Кузочкіним Є.О. та Головатенком І.А. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 у лотку № 215 за адресою: АДРЕСА_3
Під час проведення перевірок було виявлено проведення розрахункових операцій платником єдиного податку при продажу пива в пляшках без використання КОРО та РК та порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.
За наслідками перевірки від 13.08.2010 р. у наметі за адресою: АДРЕСА_2, ДПІ у м. Херсоні 30.08.2010 р. прийняте рішення про застосування до приватного підприємця штрафних (фінансових) санкцій № 0012342307 на суму 3392, 00 грн. за порушення пунктів 5, 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. ( далі Закон № 265/95-ВР). За наслідками перевірки від 13.08.2010 р. у наметі за адресою: АДРЕСА_2, ДПІ у м. Херсоні 30.08.2010 р. прийняте рішення про застосування до приватного підприємця штрафних (фінансових) санкцій № 0012352307 на суму 1092, 00 грн. за порушення пунктів 5, 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР. За наслідками перевірки від 15.08.2010 р. у лотку АДРЕСА_3, ДПІ у м. Херсоні 30.08.2010 р. прийняте рішення про застосування до приватного підприємця штрафних (фінансових) санкцій № 0012332307 на суму 7116, 00 грн. за порушення пунктів 5, 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Рішенням ДПІ у м. Херсоні від 30.08.2010 р. № 0012342307 до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення п. 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Частиною 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених Законом № 265/95-ВР, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Стаття 9 Закону № 265/95-ВР визначає, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.
Пунктом 3 ст. 17 Закону № 265/95-ВР встановлено, що у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених Законом № 265/95-ВР, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із актом перевірки, підписаним продавцем ОСОБА_4, особою, у присутності якої здійснено перевірку, без зауважень, ревізорам-інспекторам було реалізовано пиво в пляшці на суму 7, 00 грн. без використання КОРО та РК. Згідно із актом перевірки ФОП ОСОБА_1 перебуває на спрощеній системі оподаткування.
Даний факт відповідачем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій за порушення п. 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Рішенням ДПІ у м. Херсоні від 30.08.2010 р. № 0012342307 до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Згідно із актом перевірки відповідачем було порушено порядок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 21 Закону № 265/95-ВР передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Даний факт відповідачем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Отже, застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Рішенням ДПІ у м. Херсоні від 30.08.2010 р. № 0012352307 до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення п. 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Частиною 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених Законом № 265/95-ВР, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Стаття 9 Закону № 265/95-ВР визначає, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.
Пунктом 3 ст. 17 Закону № 265/95-ВР встановлено, що у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених Законом № 265/95-ВР, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із актом перевірки, підписаним продавцем ОСОБА_5, особою, у присутності якої здійснено перевірку, без зауважень, ревізорам-інспекторам було реалізовано пиво в пляшці на суму 9, 00 грн. без використання КОРО та РК. Згідно із актом перевірки ФОП ОСОБА_1 перебуває на спрощеній системі оподаткування.
Даний факт відповідачем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій за порушення п. 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Рішенням ДПІ у м. Херсоні від 30.08.2010 р. № 0012352307 до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Згідно із актом перевірки відповідачем було порушено порядок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 21 Закону № 265/95-ВР передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Даний факт відповідачем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Отже, застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Рішенням ДПІ у м. Херсоні від 30.08.2010 р. № 0012332307 до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення п. 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Частиною 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених Законом № 265/95-ВР, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Стаття 9 Закону № 265/95-ВР визначає, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.
Пунктом 3 ст. 17 Закону № 265/95-ВР встановлено, що у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених Законом № 265/95-ВР, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із актом перевірки, підписаним продавцем ОСОБА_6 особою, у присутності якої здійснено перевірку, без зауважень, ревізорам-інспекторам було реалізовано пиво в пляшці на суму 6, 00 грн. без використання КОРО та РК. Згідно із актом перевірки ФОП ОСОБА_1 перебуває на спрощеній системі оподаткування.
Даний факт відповідачем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Таким чином, застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій за порушення п. 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Рішенням ДПІ у м. Херсоні від 30.08.2010 р. № 0012332307 до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Згідно із актом перевірки відповідачем було порушено порядок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 21 Закону № 265/95-ВР передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Даний факт відповідачем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.
Отже, застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.
Застосовані до приватного підприємця штрафні санкції добровільно не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167, 183-2 КАС України, -
постановила:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідент. НОМЕР_4) фінансові санкції в сумі 11600 (одинадцять тисяч шістсот), 00 грн. до державного бюджету (код платежу 21080900, на р/р - 31118104700002, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Морська Г.М.
кат. 8.1.4