Постанова № 14342061, 04.02.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.02.2011
Номер справи
283/11/2170
Номер документу
14342061
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2011 р. Справа № 2-а-283/11/2170

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановила:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - ДПІ у м. Херсоні, позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП, відповідач) фінансові (штрафні) санкції в розмірі 2110, 00 грн.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Згідно із поштовим повідомленням про вручення від 22.01.11 р. відповідач отримав копію ухвали про відкриття скороченого провадження.

Таким чином, ФОП ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.

Згідно із матеріалами справи позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні обґрунтовані наступним. За результатами перевірки відповідача складено акт від 02.09.2010 р., у якому зафіксовані наступні порушення: проведення розрахункової операції без застосування РРО, нещоденне друкування денних звітів РРО та несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів в КОРО. На підставі акту перевірки позивачем були винесені рішення про застосування штрафних санкцій на загальну суму 2110, 00 грн. Дана сума у добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Вивчивши матеріали справи встановлено наступні обставини.

ФОП ОСОБА_1 є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрований Виконавчим комітетом Херсонської міської ради 07.05.2009 р. і як платник податків знаходиться на обліку у ДПІ у м. Херсоні. Підприємницьку діяльність здійснює у барі в приміщенні кафе за адресою: АДРЕСА_1.

02.09.2010 року головними державними податковими інспекторами-ревізорами Темніковим О.О. та Іщенком І.В. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 у барі в приміщенні кафе за адресою: АДРЕСА_1.

Під час проведення перевірки було виявлено нещоденне друкування денних звітів РРО та несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів в КОРО.

За наслідками перевірки ДПІ у м. Херсоні 03.09.2010р. прийняті рішення про застосування до приватного підприємця штрафних (фінансових) санкцій № 0013372307 на суму 680, 00 грн. за порушення пункту 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. ( далі Закон № 265/95-ВР) та № 0013382307 на суму 1430, 00 за порушення вимог п. 2.6 ст. 2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого постановою НБУ № 637 від 15.12.2004р. (далі - Положення).

Рішенням від 03.09.2010р. № 0013372307 до відповідача застосовані штрафні санкції за порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

Стаття 2 Закону № 265/95-ВР дає визначення фіскального звітного чеку - це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті. Тобто, законом встановлено, що метою роздрукування даного звіту є відображення даних денного звіту та занесення інформації до памяті.

Пункт 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

За порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Із акту перевірки вбачається, що ФОП ОСОБА_1 не було забезпечено щоденне роздрукування фіскальних звітних чеків, а саме: Z-звіт № 188 від 09.04.2010 р., а Z-звіт № 189 від 11.04.2010 р., Z-звіт № 248 від 11.06.2010 р., а Z-звіт № 249 від 13.06.2010 р.

Даний факт приватним підприємцем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене, акт перевірки підписаний відповідачем із відміткою, що дане порушення допущене барменом.

Таким чином, застосування до відповідача штрафної санкції за порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.

Рішенням ДПІ у м. Херсоні від 03.09.2010р. № 0013382307 до відповідача застосовані фінансові санкції за порушення вимог п. 2.6 ст. 2 Положення.

Згідно із актом перевірки відповідно до звітного чеку перевіряючими було встановлено несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів на загальну суму 286, 00 грн.

Даний факт приватним підприємцем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене, акт перевірки підписаний відповідачем із відміткою, що дане порушення допущене барменом.

Пунктом 2.6 Положення визначено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

Положенням визначено, що оприбуткування готівки - це проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій; каса - це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів; під терміном "касові операції" розуміються операції підприємств (підприємців) між собою та з фізичними особами, що пов'язані з прийманням і видачею готівки під час проведення розрахунків через касу з відображенням цих операцій у відповідних книгах обліку; а до книги обліку законодавець відніс касову книгу, книгу обліку доходів і витрат, книгу обліку прийнятих та виданих касиром грошей або книгу обліку розрахункових операцій; книга обліку розрахункових операцій - це прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів, послуг.

Указом Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.95 р. N 436/95 встановлено розміри штрафних санкцій за порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, а саме - за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки застосовуються штрафні санкції у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Виходячи із зазначеного, застосування до відповідача фінансових санкцій за порушення вимог п. 2.6 ст. 2 Положення є правомірним.

Застосовані до приватного підприємця штрафні санкції добровільно не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.

Таким чином, позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167, 183-2 КАС України,

постановила:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідент. НОМЕР_3) фінансові санкції у сумі 2110 (дві тисячі сто десять), 00 грн. до Державного бюджету, код платежу 21080900, на р/р - 31118104700002 - фінансові санкції за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. та Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого постановою НБУ № 637 від 15.12.2004р., Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Морська Г.М.

кат. 8.1.4