Постанова № 14342052, 04.02.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.02.2011
Номер справи
291/11/2170
Номер документу
14342052
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2011 р. Справа № 2-а-291/11/2170

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановила:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - ДПІ у м. Херсоні, позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП, відповідач), у якому просить стягнути фінансові (штрафні) санкції в розмірі 2502, 50 грн.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 22.01.11р., відповідно до відмітки на поштовому конверті, на адресу відповідача, внесену до ЄДРПОУ, було доставлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження.

Таким чином, відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.

Згідно із матеріалами справи позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні обґрунтовані наступним. За результатами перевірки відповідача складено акт від 20.08.2010 р., у якому зафіксовані наступні порушення: проведення розрахункової операції без застосування РРО, нещоденне друкування денних звітів РРО в КОРО, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів в КОРО. На підставі акту перевірки позивачем були винесені рішення про застосування штрафних санкцій на загальну суму 2502, 50 грн. Дана сума у добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Вивчивши матеріали справи встановлено наступні обставини.

ФОП ОСОБА_1 є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрована Виконавчим комітетом Херсонської міської ради 08.06.2001 р. і як платник податків знаходиться на обліку у ДПІ у м. Херсоні. Підприємницьку діяльність здійснює у закусочній "Живчик" за адресою: АДРЕСА_1.

20.08.2010 року головними державними податковими інспекторами-ревізорами Данієляном А.Р. та Бутенком Є.К. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 у закусочній "Живчик" за адресою: АДРЕСА_1.

Під час проведення перевірки було виявлено проведення розрахункової операції без застосування РРО, нещоденне друкування денних звітів РРО, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів в КОРО.

За наслідками перевірки ДПІ у м. Херсоні 21.08.2010р. прийняті рішення про застосування до приватного підприємця штрафних (фінансових) санкцій № 0012022307 на суму 840, 00 грн. за порушення пунктів 1, 9, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. ( далі Закон № 265/95-ВР) та № 0012032307 на суму 1662, 50 за порушення вимог п. 2.6 ст. 2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого постановою НБУ № 637 від 15.12.2004р. (далі - Положення).

Рішенням ДПІ у м. Херсоні від 21.08.2010р. № 0012022307 до відповідача застосовані фінансові санкції за порушення п. 1 ст. 3 Закону № 265/95.

Пункт 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР вказує на те, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених вищезазначеним законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

За порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР пунктом 1 ст. 17 зазначеного закону передбачено, що за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Із акту перевірки вбачається, що барменом ОСОБА_4 була проведена розрахункова операція із придбання однієї пляшки пива без застосування РРО на суму 6, 00 грн.

Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене, акт перевірки підписаний барменом ОСОБА_4, особою, у присутності якої здійснено перевірку, без зауважень.

Таким чином, застосування до приватного підприємця штрафної санкції за порушення п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.

Вказаним рішенням до відповідача застосовані штрафні санкції за порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

Стаття 2 Закону № 265/95-ВР дає визначення фіскального звітного чеку - це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті. Тобто, законом встановлено, що метою роздрукування даного звіту є відображення даних денного звіту та занесення інформації до памяті.

Пункт 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

За порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Із акту перевірки вбачається, що ФОП ОСОБА_1 не було забезпечено щоденне роздрукування фіскальних звітних чеків.

Даний факт приватним підприємцем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене, акт перевірки підписаний барменом ОСОБА_4, особою, у присутності якої здійснено перевірку, без зауважень.

Таким чином, застосування до відповідача штрафної санкції за порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.

До ФОП ОСОБА_1 застосовані фінансові санкції за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95.

Допущення приватним підприємцем невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі, зазначеній у денному Х-звіті встановлено ревізорами на підставі співставлення роздрукованого денного Х-звіту від 20.08.2010р., у якому зазначено, що в сейфі готівкою повинно знаходитись 149, 00 грн. та суми готівки, що фактично знаходилась на місці проведення розрахунків 249, 00 грн.

Пунктом 13 ч. 3 Закону № 265/95-ВР зазначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог вищезазначеного закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Допущення ФОП ОСОБА_1 невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі, зазначеній у денному Х-звіті, окрім акту перевірки, також підтверджується описом наявних готівкових коштів складеним і підписаним власноруч барменом ОСОБА_4, особою, у присутності якої проведено перевірку.

Таким чином, застосування до відповідача штрафної санкції за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.

Рішенням ДПІ у м. Херсоні від 21.08.2010р. № 0012032307 до відповідача застосовані фінансові санкції за порушення вимог п. 2.6 ст. 2 Положення.

Згідно із актом перевірки відповідно до звітного чеку перевіряючими було встановлено несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів на загальну суму 332, 50 грн.

Даний факт приватним підприємцем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене, акт перевірки підписаний барменом ОСОБА_4, особою, у присутності якої здійснено перевірку, без зауважень.

Пунктом 2.6 Положення визначено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

Положенням визначено, що оприбуткування готівки це проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій; каса це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів; під терміном "касові операції" розуміються операції підприємств (підприємців) між собою та з фізичними особами, що пов'язані з прийманням і видачею готівки під час проведення розрахунків через касу з відображенням цих операцій у відповідних книгах обліку; а до книги обліку законодавець відніс касову книгу, книгу обліку доходів і витрат, книгу обліку прийнятих та виданих касиром грошей або книгу обліку розрахункових операцій; книга обліку розрахункових операцій це прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів, послуг.

Указом Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.95 р. N 436/95 встановлено розміри штрафних санкцій за порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, а саме - за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки застосовуються штрафні санкції у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Виходячи із зазначеного, застосування до відповідача фінансових санкцій за порушення вимог п. 2.6 ст. 2 Положення є правомірним.

Застосовані до приватного підприємця штрафні санкції добровільно не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.

Таким чином, позовні вимоги ДПІ у м. Херсоні підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167, 183-2 КАС України,

постановила:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідент. НОМЕР_3) фінансові санкції у сумі 2502 (дві тисячі п'ятсот дві), 50 грн. до Державного бюджету, код платежу 21080900, на р/р - 31118104700002 - фінансові санкції за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. та Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженого постановою НБУ № 637 від 15.12.2004р., Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Морська Г.М.

кат. 8.1.4