ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2011 р. Справа № 2-а-1075/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючої судді: Кисильової О.Й.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні(далі-позивач, ДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі-відповідач, ФОП) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Позовні вимоги позивача обгрунтовані тим, що в результаті проведеної перевірки відповідача від 13.10.2010 р. були виявлені наступні порушення з боку відповідача: не зберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО, проведення розрахункової операції через РРО з порушенням режиму попереднього програмування найменування товару. За результатами зазначеної перевірки складено акт № 1066/21/03/23/2411702100.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 28.02.2011 р. на юридичну адресу відповідача, рекомендованим листом, була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження, яку відповідач отримав 02.03.2011р., що підтверджується підписом на повідомленні про вручення відправлення.
Таким чином, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Із дослідженої позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що, позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 є субєктом господарювання та утримує оптову базу за адресою: АДРЕСА_1.
Судом встановлено, що 13 жовтняня 2010 року посадовими особами державної податкової служби проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 оптової бази за адресою: АДРЕСА_1. За результатами перевірки був складений акт від 13.10.2010 р. № 1066/21/03/23/2411702100. Перевірка проведена в присутності ФОП ОСОБА_1. Копії направлення та акту перевірки відповідачу були вручені особисто під розпис.
Під час проведення перевірки було виявлено такі порушення: не зберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО, проведення розрахункової операції через РРО з порушенням режиму попереднього програмування найменування товару.
За наслідками перевірки державною податковою інспекцією у м. Херсоні 19.10.2010р. прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій №0015572307 на суму 1821,90 грн. за порушення п. 9,11,13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
З акту перевірки вбачається, що ФОП ОСОБА_1 не забезпечено щоденний друк та зберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій за 01.09.2010, 02.09.2010, 13.09.2010, 23.09.2010, 04.10.2010 року.
Пункт 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР вказує на те, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
За порушення вимог п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР пунктом 4 ст. 17 зазначеного закону передбачено, що за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання.
Таким чином, суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у розмірі 1700,00 грн. (17 х 20 х 5)
З акту перевірки вбачається, що відповідачем було допущено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, загальній сумі зазначеній в денному звіті РРО.
Дане порушення встановлено ревізорами на підставі співставлення сум, зазначених у корішках квитанцій у розрахунковій книжці та суми готівки, що фактично знаходилась на місці проведення розрахунків.
Відповідно до матеріалів, ревізорами було встановлено, що із початку робочого дня . за розрахунковими квитанціями було проведено розрахункові операції на загальну суму 0,00 грн. На місці проведення розрахунків знаходилось 7,38 грн. Тобто сума невідповідності складала 7,38 грн. Дане порушення підтверджується актом перевірки.
Пунктом 13 ч. 3 Закону № 265/95-ВР зазначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог вищезазначеного закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Таким чином, суд вважає правомірним застосування до відповідача штрафної санкції у розмірі 36,90 грн. ( 7,38 х 5 ).
До ФОП ОСОБА_1 на підставі рішення позивача від 19.10.2010 р. №0015572307 застосовані санкції за проведення розрахункової операції через РРО з порушенням режиму попереднього програмування найменування товару.
Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Відповідно до п. 6 ст. 17 Закону № 265/95-ВР у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості до субєктів підприємницької діяльності застосовуються штрафні санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тобто, суд вважає обґрунтованим застосування до позивача даного виду санкцій.
Рішення про застосування штрафних санкцій від 19.10.2010 р. № 0015572307 на суму 1821,90 грн. вручено відповідачу особисто, що підтверджується його підписом на поштовому повідомленні.
Беручи до уваги те, що рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем у порядку та в строки встановлені законом не оскаржено, сума штрафних санкцій не сплачена, суд вважає, що дана сума підлягає стягненню.
Таким чином, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог державної податкової інспекції у м. Херсоні та їх задоволення.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167, 183-2 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Позов державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1) до державного бюджету штраф у розмірі 1821,90 грн. (одна тисяча вісімсот двадцять одна) грн. 90 коп., код платежу 3021080900, р/р 31118104700002, отримувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській обл., МФО 852010.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 8.1.4