Постанова № 14341043, 15.03.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2011
Номер справи
1361/11/2070
Номер документу
14341043
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 березня 2011 р. № 2-а- 1361/11/2070

Суддя Харківський окружний адміністративний суд Шевченко О.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом

Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області

до Сільськогосподарського товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-плюс"

простягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернулась Лозівська об'єднана державна податкова інспекція у Харківській області з адміністративним позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-плюс» в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість до бюджету з податку на додану вартість в сумі 4000,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 21.03.2001р. виконавчим комітетом Первомайської міської ради Харківської області проведено державну реєстрацію юридичної особи сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-плюс», про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи. Відповідач перебуває на обліку як платник податків у Лозівській ОДПІ.

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-плюс» має заборгованість до бюджету з податку на додану вартість в сумі 4000 грн. за основним платежем, визначений платником податку самостійно в декларації з податку на додану вартість №13829 від 20.09.2010р., поданої до Лозівської ОДПІ.

В судове засідання представник позивача не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання свого представника не направив, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся судовими повістками за адресою, зазначеною у Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Судом розглянуто справу у письмовому провадженні у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, оскільки відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутні потреби заслухати свідка чи експерта.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-плюс» зареєстроване Первомайською районною державною адміністрацією Харківської області 21.03.2001р., відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серія А00 №168525.

Згідно довідки про взяття на облік платника податків від 20.03.2001 р. №17 відповідач взятий на облік до ДПІ у Первомайському районі Харківської області як платник податків з 20.03.2001 р. за №280.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року за №509-ХІІ зі змінами та доповненнями (діяв на час виникнення спірних правовідносин), органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділення, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

Згідно ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року за №509-ХІІ зі змінами та доповненнями (діяв на час виникнення спірних правовідносин), до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів).

Стаття 20 Закону України «Про систему оподаткування» від 18.02.1997року № 77/97-ВР (діяв на час виникнення спірних правовідносин), зі змінами та доповненнями зазначає, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків та зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, значених законами.

Статтею 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 18.02.1997 року № 77/97-ВР податок на додану вартість віднесено до загальнодержавних податків і зборів.

Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III (діяв на час виникнення спірних правовідносин), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення У сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Згідно з п. 1.2 ст. 1 Закону № 2181 податкове зобовязання це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Виходячи з положень п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.

У відповідності до вимог п.5.1. ст.5 вказаного Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником у податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Так, Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Агро-плюс» була подана податкова декларація з податку на додану вартість №113829 від 20.09.2010 р., у якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет у розмірі 4000,00 грн.

Відповідно до п.п.5.3.1 п. 5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

У звязку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничних строків, позивачем були застосовані заходи з погашення податкового боргу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-плюс», а саме: винесено та направлено на адресу відповідача першу та другу податкові вимоги про сплату боргу № 1/100 від 01.10.2010 року та № 2/108 від 01.11.2010 відповідно на суму податкового боргу в розмірі 4000,00 грн. Зазначені податкові вимоги отримані директором товариства 01.10.2010 р. та 01.11.2010 р. відповідно.

Відповідно до абз. 1 п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п. п. 6.2.2. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.

Відповідно до п.п. 6.2.3. п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до абз. 1,2,3 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

Відповідно до п.п. 8.2.1 п.8.1 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» право податкової застави виникає у разі: неподання або несвоєчасного подання платником податків податкової декларації - з першого робочого дня, наступного за останнім днем строку, встановленого законом про відповідний податок, збір (обов'язковий платіж) для подання такої податкової декларації; несплати у строки, встановлені цим Законом, суми податкового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Законом, суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом, - з дня, наступного за останнім днем граничного строку такого погашення, визначеного у податковому повідомленні.

Все майно та майнові права боржника знаходяться в податковій заставі на підставі пп. 8.2.1 п. 8.2 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» з 18.10.2010 року, що підтверджено витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №28877916, виданого 18.10.2010 року Харківською філією державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.

Відповідно до абз. 1,2 п.п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.

02.12.2010 року заступником начальника Лозівської ОДПІ було прийнято рішення № 13 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.

Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Лозівської обєднаної державної податкової інспекції у Харківській області обґрунтованими, а адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 41, 71, 94, 128, 159, 160-164, 186 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Лозівської обєднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-плюс» про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-плюс» (64143, Харківська область, Первомайський район, с. Михайлівка, вул. Леніна,4-а, код ЄДРПОУ 31345817, р/р 26000301152 у філії Первомайського віділення ВАТ Ощадбанку, МФО 350017) до Державного бюджету України заборгованість з податку на додану вартість в сумі 4000.00 чотири тисячі 00 копійок), шляхом перерахування вказаної суми на р/р 31113029700387, одержувач Первомайське ВДК у Харківській області, банк: ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Якщо субєкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.

Суддя Шевченко О.В.