Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/416/2011
17 лютого 2011 року 11год. 20хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не прибув
відповідача: представник не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Дубровицька міжрайонна державна податкова інспекція
доДержавне підприємство "Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство "Дубровицький держспецлісгосп"
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Дубровицька міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом до Державного підприємства "Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство "Дубровицький держспецлісгосп" про стягнення податкової заборгованості на загальну суму 308034,74 грн.
Представник позивача у судове засідання не прибув, подав клопотання, в якому, зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить про розгляд справи у його відсутність.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином. На адресу відповідача надсилались копії ухвал про відкриття провадження у справі та про призначення справи до судового розгляду та повідомлення-виклик до суду. Судом не визнавалася обов’язковою участь відповідача в судовому засіданні.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідач - Державне підприємство "Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство "Дубровицький держспецлісгосп" зареєстрований як юридична особа Дубровицькою райдержадміністрацією Рівненської області 05.11.2004 року, свідоцтво про Державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 226942 (а.с.7), включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з присвоєнням ідентифікаційного номеру 33166919 (а.с.8) та як платник податків перебуває на обліку у Дубровицькій МДПІ.
Станом на день звернення позивача до суду за відповідачем рахувалася заборгованість на загальну суму 38034 ( тридцять вісім тисяч тридцять чотири) грн. 74 коп., в тому числі: по податку на прибуток - в сумі 19966,92 грн.; по збору за спеціальне використання лісових ресерсів до Державного бюджету - в сумі 6379,60 грн.; по збору за спеціальне використання лісових ресерсів до місцевого бюджету - в сумі 9641,48 грн.; по податку з доходів фізичних осіб - в сумі 2046,74 грн.
Заборгованість відповідача по збору за спеціальне використання лісових ресерсів виникла на підставі самостійно поданого відповідачем розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресерсів користування земельними ділянками лісового фонду за 9 місяців 2010 року, в якому відповідачем самостійно визначено податкові зобов"язання за період з 09.11.2010 року по 31.12.2010 року в сумі 7460,00 грн., в тому числі: по збору за спеціальне використання лісових ресерсів до місцевого бюджету в сумі 5764,02 грн. та по спеціальне використання лісових ресерсів до державного бюджету в сумі 1695,98 грн. (а.с.9).
Окрім того, податковим органом щодо відповідача проведено перевірку, за результатами якої складено винесено податкові повідомлення-рішення форми "Ш":
- № 0001251840/0 від 15.11.2010 року, яким відповідачу визначено суму штрафу за платежем плата за спеціальне використання лісових ресерсів державного значення в розмірі 3933,55 грн. (а.с.31) та № 0001701840/0 від 21.12.2010 року, яким відповідачу визначено суму штрафу за платежем плата заспеціальне використання лісових ресерсів державного значення в розмірі 603,24 грн. (а.с.10);
- № 0001261840/0 від 15.11.2010 року, яким відповідачу визначено суму штрафу за платежем плата заспеціальне використання лісових ресерсів місцевого значення в розмірі 2722,61 грн. (а.с.31) та № 0001711840/0 від 21.12.2010 року, яким відповідачу визначено суму штрафу за платежем плата заспеціальне використання лісових ресерсів місцевого значення в розмірі 1154,85 грн. (а.с.10).
Відповідно до пп.16.1.1. п.16.1. ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов"язання по збору за спеціальне використання лісових ресерсів державного значення податковим органом за період з 09.11.2010 року по 31.12.2010 року нараховано пеню в сумі 146,13 грн. (а.с.31).
09.12.2010 року податковим органом щодо відповідача проведено виїзну планову документальну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства за період 01.07.2008 року по 30.09.2010 року, за результатами якої складено акт № 197-23/33166919 від 09.12.2010 року, на підставі якого податковим органом винесено податкові повідомлення-рішення :
- форми "Р" №0000442340/0 від 21.10.2010 року, яким відповідачу, відповідно до пп.17.1.3. п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, визначено суму податкового зобов"язання по податку на прибуток приватних підприємств і організацій в розмірі 19000,50 грн., в тому числі: за основним платежем - 12667,00 грн. та за штрафними санкціями - 6333,50 грн. (а.с.22) та форми "Ш" № 0000511540/0 від 21.12.2010 року, яким відповідачу визначено суму штрафу за платежем податок на прибуток приватних підприємств і організацій в розмірі 969,59 грн. (а.с.10);
- форми "Р" №0024721740/0/0 від 16.12.2010 року, яким відповідачу, визначено суму податкового зобов"язання по податку з доходів найманих працівників в розмірі 2052,00 грн., в тому числі: за основним платежем - 684,00 грн. та за штрафними санкціями - 1368,00 грн. (а.с.23).
Відповідно до пп.4.1.4. п.4.1. ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
В силу вимог пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно абз.1 п.5.1. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання, в силу вимог абз.2 п.5.1. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст.15 Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Відповідно до пп.17.1.1. п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до пп. "б" пп.4.2.2. п.4.2 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Відповідно до пп.17.1.3. п.17.1 ст.17 цього Закону, у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Враховуючи ту обставину, що податковим органом було встановлено факти порушення відповідачем вимог законодавства, а також норму п.17.1. ст.7 цього Закону, згідно з якою штрафні санкції накладаються контролюючими органами, суд приходить до висновку про законність і підставність винесених позивачем податкових повідомлень-рішень.
З врахуванням положення пп.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, за яким податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження, або звертається у встановлені строки з позовом до суду та з врахуванням відсутності фактів оскарження відповідачем податкових повідомлень-рішень, винесених Дубровицькою МДПІ, визначена ними сума податкових зобов’язань, як з основного платежу, так і зі штрафних санкцій, є узгодженою.
За правилами п.1.3. ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, податкове зобов'язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, є податковим боргом.
В силу положень пп.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження, визнається сумою податкового боргу платника податків, і щодо такої суми, в порядку передбаченому п.6.2. ст.6 вказаного Закону, надсилаються податкові вимоги.
Відповідно до цього, позивачем для відповідача виставлено першу податкову вимогу форми "Ю1" від 24.11.2008 року № 1/94 (а.с.24) і другу податкову вимогу форми "Ю2" від 08.01.2009 року № 2/5 (а.с.25), які у встановленому порядку не оскаржувались.
Станом на день розгляду справи у суді, відповідачем податкові вимоги не задоволені, згідно даних обліку позивача (а.с.31) та облікових карток платника (а.с.26-30), за відповідачем обліковується податкова заборгованість перед бюджетом в сумі 38034 грн. 74 коп., в тому числі: по податку на прибуток - в сумі 19966,92 грн.; по збору за спеціальне використання лісових ресерсів державного значення - в сумі 6379,60 грн.; по збору за спеціальне використання лісових ресерсів місцевого значення - в сумі 9641,48 грн.; по податку з доходів фізичних осіб - в сумі 2046,74 грн.
Відповідно до п. 3.1.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У відповідності зі ст.124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать і органи податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року, державним податковим інспекціям надано право подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках Державного підприємства "Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство "Дубровицький держспецлісгосп" (р/р 26008154503 "Райфайзен банк Аваль" м.Київ, МФО 380805; р/р 26005060038647, 26042054700137, 26058054706750 в Рівненській філії ПАТ КБ "Приватбанк" МФО 333391; р/р 26007002209001 в Рівненській філії ВАТ КБ "Надра" МФО 333681) до бюджету податкову заборгованість на загальну суму 38034 ( тридцять вісім тисяч тридцять чотири) грн. 74 коп., в тому числі:
- по податку на прибуток до місцевого бюджету м. Дубровиця на р/р 31113002700128 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 23309415, код платежу 11010100, заборгованість в сумі 19966,92 грн.;
- по збору за спеціальне використання лісових ресерсів до Державного бюджету на р/р 31111015700128 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 23309415, код платежу 13010100, заборгованість в сумі 6379,60 грн.;
- по збору за спеціальне використання лісових ресерсів до місцевого бюджету Лісівської сільської ради на р/р 31419502700139 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 23309415, код платежу 130102100, заборгованість в сумі 9641,48 грн.;
- по податку з доходів фізичних осіб до місцевого бюджету м. Дубровиця на р/р 33215800700129 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 23309415, заборгованість в сумі 2046,74 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Друзенко Н.В.