ц
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2010 року Справа № 2а-4862/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н.В.
при секретарі Каштан С.В.
за участю:
представника позивача Лєвєнцова Д.С.
представник відповідача не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до Товариства з обмеженою відповідальністю Трансмаш
про звернення стягнення на активи , -
в с т а н о в и в :
Північна міжрайонна державна податкова інспекція у м.Кривому Розі звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому з урахуванням уточнень, просить звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю Трансмашв рахунок погашення податкового боргу на користь бюджету з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 1646488,53грн. та по земельному податку з юридичних осіб у розмірі 241027,89грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач перебуває на податковому обліку Північної міжрайонної державної податкової інспекції, як платник податків, зборів та обовязкових платежів. Відповідач має податковий борг з орендної плати у розмірі 1646488,53грн. та з земельного податку у розмірі 241027,89грн., а всього у сумі 1887516,42рн., яка станом на 11.12.2009р. залишається не сплаченою.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві та уточненнях.
Відповідач до суду не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. Відповідачем не було подано письмових заперечень на позов чи доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.
Заслухавши представника позивача, дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АВ №925015 відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 22.03.2004р. та перебуває на податковому обліку в Північній міжрайонній державній податковій інспекції, як платник податків, зборів та обовязкових платежів.
Товариство з обмеженою відповідальністю Трансмашмає податковий борг у сумі 1887516,42грн., який виник в наслідок несплати узгоджених податкових зобовязань, а саме:
- зобовязань, нарахованих згідно наданих платником декларацій по податку з орендної плати з юридичних осіб №476 від 21.01.2008р., №26680 від 16.07.08р., №1690 від 30.01.09р. на загальну суму 1637569,62грн.;
- зобовязань за податковим повідомленням-рішенням по податку з орендної плати з юридичних осіб №0003591801 від 25.12.2008р. на суму 8918,91грн., копію якого представник відповідача отримав 05.01.09р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення;
- зобовязань, нарахованих згідно наданого платником податкового розрахунку земельного податку №1160 від 31.01.2007р. та нарахованої пені на загальну суму 128438,83грн.
- зобовязань за податковими повідомленнями-рішеннями по земельному податку №0002901801 від 21.09.2007р. на суму 39179,26грн., №0002911801 від 21.09.2007р. на суму 17560,89грн., №0003371801 від 26.11.2007р. на суму 52682,67грн., №0003381801 від 26.11.2007р. на суму 3166,24грн., копію яких відповідач отримав 28.09.07р. та 04.12.07р., що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення.
Доказів про оскарження податкових повідомлень-рішень в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.
Відповідно до довідок розрахунків з бюджетом ТОВ Трансмашзагальна сума податкового боргу відповідача станом на 01.12.2009р. становить 1887516,42грн., у т.ч. з орендної плати у розмірі 1646488,53грн. та із земельного податку у розмірі 241027,89грн.
Згідно з вимогами ст.6 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамивідповідачу були виставлені перша податкова вимога №1/695 від 01.12.2005р. і друга податкова вимога №2/20 від 10.01.2006р., які були отримані відповідачем 20.12.05р. та 27.01.06р., що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення, доказів про оскарження податкових вимог в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.
Відповідно до ч.1 ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.9 Закону України Про систему оподаткуванняплатники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
В силу ст.14 вказаного Закону до переліку загальнодержавних податків належить, зокрема, орендна плата з юридичних осіб та земельний податок.
Згідно ч.1 ст.14 Закону України Про плату за землюплатники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Стаття 17 вказаного Закону передбачає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Підпунктом 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Згідно п.п.3.1.1 ст.3 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиактиви платника можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Будь-які активи платника податків в силу п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" являються джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення.
Враховуючи викладене, суд вважає, що факт порушення відповідачем вимог Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамидоведений.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позов Північної міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю Трансмашпро звернення стягнення на активи підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Північної міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю Трансмашпро звернення стягнення на активи задовольнити.
Стягнути шляхом звернення стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю Трансмашв рахунок погашення податкового боргу на користь бюджету 1887516,42грн. (один мільйон вісімсот вісімдесят сім тисяч пятсот шістнадцять гривень сорок дві копійки) з яких: податковий борг з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 1646488,53грн. (р/р 33219812700022, код платежу 13050200, отримувач ВДК у Жовтневому районі м.Кривого Рогу, код 24237505, Банк УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012) та податковий борг із земельного податку у розмірі 241027,89грн. (р/р 33210811700022, код платежу 13050100, отримувач ВДК у Жовтневому районі м.Кривого Рогу, код 24237505, Банк УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова виготовлена у повному обсязі 06.12.2010р.
Суддя Н.В.Турлакова