Постанова № 14331740, 10.12.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2010
Номер справи
2-а-12509/09/0470
Номер документу
14331740
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ц

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 2-а-12509/09/0470

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

1 0 грудня 2010 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі :

головуючого судді: Турлакової Н.В.

суддів: Ефанової О.В.

Чабаненко С.В.

при секретарі судового засідання: Каштан С.В.

за участю сторін :

представника позивача: Седова Ю.В.

представника відповідача 1: Бабченко О.В.

представника відповідача 2: Бабченко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов Відкритого акціонерного товариства Золотий колосдо Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

про визнання протиправними, скасування постанови, рішення, зобовязання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и в:

Відкрите акціонерне товариство Золотий колосзвернулось до суду з адміністративним позовом до Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог, з позовними вимогами про: - визнання протиправною та скасування Постанови Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 38-ДН від 27.05.2009р.; - визнання протиправним та скасування Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Про розгляд скарги відкритого акціонерного товариства Золотий колосвід 04.06.2009р. вих..№ 44 на постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 27.05.2009р. № 98-ДН№ 1029 від 03.09.2009р.; - зобовязати відповідачів закрити справу про правопорушення на ринку цінних паперів відносно ВАТ Золотий колосза відсутністю факту вчиненого правопорушення.

В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначає, що оскаржувані позивачем постанова № 38-ДН від 27.05.2009р. та рішення від 04.06.2009р. вих.№ 44 винесені відповідачами на підставі Розпорядження № 2462 ДН від 04.09.2008р., оскільки на дату видачі Розпорядження № 2462 ДН зазначені у ньому порушення законодавства про цінні папери з боку ВАТ Золотий колосвідсутні, а тому у Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та її територіальних органів не було законних підстав виносити Постанову № 38 ДН та застосовувати санкцію у вигляді штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів. Посилаючись на Цивільний кодекс України, ст.16 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні, п.11 Р.ХУ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272 просив позов задовольнити.

Відповідач 1 адміністративний позов не визнав, направив до суду заперечення в яких зазначив, що доводи позивача є безпідставними, оскільки у термін до 01.03.2009р. до Дніпропетровського ТУ ДКЦПФР від ВАТ Золотий колосне надходила інформація та документи про виконання Розпорядження № 2462- ДН від 04.09.2008р. Лист позивача щодо подовження терміну виконання Розпорядження надійшов 27.03.2009р.Відповідач 1 при винесенні оскаржуваної постанови діяв відповідно до чинного законодавства, підстави для скасування оскаржуваної постанови відсутні.

Відповідач 2 адміністративний позов в частині позовних вимог направлених до нього, не визнав, в обґрунтування заперечень зазначив, що до Комісії надійшла скарга позивача по постанову винесену відповідачем 2 у вказаній справі за правопорушення на ринку цінних паперів від 27.05.2009р. № 38-ДН. Скарга розглядалась Комісією колегіально, під час розгляду якої встановлено, що відносно ВАТ Золотий колосбуло винесено розпорядження про усунення порушень законодавства від 04.09.2008р. № 2462-ДН, відповідно до якого зобовязано було привести вартість чистих активів відповідача до вимог п.3 ст.155 ЦК України до 01.03.2009р. про що проінформувати уповноважену особу Комісії, вказане розпорядження у встановлений строк не було виконано, а будь-які письмові клопотання про перегляд або продовження терміну виконання зазначеного розпорядження до відповідача 2 не надходили. Рішення Про розгляд скарги відкритого акціонерного товариства Золотий колосвід 04.06.2009р. вих.№ 44 Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було прийнято з додержанням Правил розгляду справи про порушення вимог чинного законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, в задоволенні позову просить відмовити.

Представники позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити в повному обсязі, з підстав зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача 1, 2 в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог та просив суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі посилаючись на доводи викладені в запереченнях до адміністративного позову.

Заслухавши доводи сторін, розглянувши докази наявні в матеріалах справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 409648, позивач Відкрите акціонерне товариство Золотий колосідентифікаційний код 00381462, зареєстрований виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 28.03.1997 р., про що до ЄДР внесений запис № 1224120 0000 010164.

Згідно з Довідкою з ЄДР серії АБ № 694951 відносно ВАТ Золотий колосрозмір внеску до статутного фонду складає 363530,00 грн.

Відповідно до Розпорядження № 2462ДН від 04.09.2008р. про усунення порушень законодавства про цінні папери, начальник Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановив у ВАТ Золотий колосвартість чистих активів станом на кінець 2007р. менша розміру статутного капіталу , що є порушенням вимог ст..155 Цивільного кодексу України, на підставі п.10. ст..8 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні, п.2 розділу ХІУ Правил розгляду справ про порушення законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, зобовязано у термін до 01.03.2009 року усунути порушення законодавства про цінні папери та до 01.03.2009р. письмово проінформувати уповноважену особі Комісії (Дніпропетровське територіальне управління) про виконання цього розпорядження.

Вказане Розпорядження, згідно матеріалів справи отримано позивачем 08.09.2008р., що підтверджується резолюцією керівнику позивача ОСОБА_7, з зазначенням про необхідність доведення до відома інвестора і необхідності спільної розробки заходів по виконанню розпорядження Комісії.

ВАТ Золотий колосвідповідачу 1 направлений лист вих. №15 від 27.02.2009р., згідно з яким за результатами розгляду Розпорядження № 2462-ДН від 04.09.2008р. повідомляє що ВАТ Золотий колоспогоджено місце розташування багатофункціонального комплексу громадського призначення (торговий комплекс, готель, автопаркінг), у звязку з реконструкцією будівлі хлібозаводу діяльність підприємства призупинена, товариство постійно несе, збитки.

Також повідомлено, що керівником позивача ініційовані загальні збори, які відбудуться 15 травня 2009р. де будуть вирішуватись питання щодо усунення порушень ст. 155 Цивільного кодексу України. Просив не застосовувати до ВАТ санкції передбачені нормативними актами, та продовжити термін дії Розпорядження.

На адресу територіального управління вказаний лист надійшов 27.03.2009р.вх.№ 0703/03-02/04/02) що підтверджено штампом вхідної кореспонденції, оригінал вказаного листа оглянутий в судовому засіданні.

Постановою Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 28.04.2009р., у звязку з невиконанням у термін до 01.03.2009р. вимог Розпорядження № 2462ДН від 04.09.2008р. та усунення порушень чинного законодавства, порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Відкритого акціонерного товариства Золотий колос, вказана постанова отримана позивачем 07.05.2009р.

Згідно Акту № 39-ДН про правопорушення на ринку цінних паперів від 14.05.2009р.встановлено, наявність невиконаного станом на 01.03.2009р. ВАТ Золотий колосрозпорядження № 2462-ДН від 04.09.2008р.

Відповідно до Постанови Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.05.2009р. призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ Золотий колосна 27.05.2009р.

На адресу відповідача 1 ВАТ Золотий колос27.05.2009р. направлені та отримані останнім Письмові пояснення до Акту № 39-ДН про правопорушення на ринку цінних паперів від 14.05.2009р. Згідно вказаних пояснень, враховуючи те, що Цивільний кодекс України набрав чинності з 01.01.2004р., а дата проведення державної реєстрації ВАТ Золотий колос28.03.1997р., відповідні вимоги до ВАТ повинні застосовуватись з підсумків діяльності за 2004рік. За підсумками діяльності ВАТ, починаючи з 01.01.2004року (2004, 2005, 2006 роки), вимоги ч.3 ст.155 Цивільного кодексу України, дотримано.(вартість чистих активів становить величину більшу ніж розмір статутного капіталу). Вважаємо, що на дату видачі Розпорядження № 2462-ДН від 04.09.2008р., зазначені у ньому порушення законодавства про цінні папери з боку ВАТ Золотий колосвідсутні. На підставі викладеного, просять закрити справу про правопорушення на ринку цінних паперів відносно ВАТ Золотий колос.

Згідно з Постановою Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.05.2009р., встановлено, що позивачу 07.09.2008р. направлено Розпорядження № 2462ДН від 04.09.2008р. про усунення порушень законодавства про цінні папери, яким встановлено, порушення вимог ст..155 ЦК України, термін виконання 01.03.2009р. Станом на 01.03.2009р. вимоги Розпорядження не виконані виявлені порушення не усунуті. Лист ВАТ Золотий колоснадійшов 27.03.2009р. (вх..№ 0703/03-02/04/02). На підставі викладеного, та керуючись п.8 ст.11 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україніпостановив, за невиконання розпорядження № 2462-ДН від 04.09.2008р. уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів на ВАТ Золотий колоснакладено штраф у розмірі 17000 грн.

На вказану Постанову № 38-ДН від 27.05.2009р. ВАТ Золотий колосна адресу Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку направлено скаргу вих..№ 44 від 04.06.2009р. з проханням оскаржувану постанову скасувати, закрити справу про правопорушення на ринку цінних паперів у звязку з відсутністю складу правопорушення.

Згідно Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.08.2009р. № 1029 Про розгляд скарги відкритого акціонерного товариства Золотий колосвід 04.06.2009р. вих..№ 44 на постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 27.05.2009р. № 38-ДН, встановлено, що станом на 01.93.2009р. інформація про виконання зазначеного розпорядження від ВАТ Золотий колосдо Дніпропетровського територіального управління Комісії не надійшла. До закінчення терміну виконання розпорядження про усунення порушень вимог законодавства про цінні папери від 04.09.2008р. № 2462-ДН на адресу Дніпропетровського територіального управління Комісії не надходили письмові клопотання від ВАТ Золотий колоспро перегляд або про подовження терміну виконання зазначеного розпорядження. Обставини викладені у скарзі Ват Золотий колосвід 04.06.2009р. вих..№ 44 не є підставою для скасування постанови від 27.05.2009р. № 38-ДН. Вирішила постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 27.05.2009р. № 38-ДН залишити без змін, а скаргу ВАТ Золотий колосвід 04.06.2009р. вих.№ 44 без задоволення.

Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулюються Законом України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 року № 3480-ІV , із змінами і доповненнями. Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30 жовтня 1996 року N 448/96-ВР визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.

Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій затверджені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року №2272 , зареєстровані у Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811 і визначають порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів.

Згідно з п.14 ст.8 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в УкраїніДержавна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право : накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

У частині 3 статті 155 Цивільного кодексу України зазначено, що якщо після закінчення другого та кожного наступного фінансового року вартість чистих активів акціонерного товариства виявиться меншою від статутного капіталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капіталу та зареєструвати відповідні зміни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартість чистих активів товариства стає меншою від мінімального розміру статутного капіталу, встановленого законом, товариство підлягає ліквідації.

Законом України № 801-VI від 25.12.08 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів, який, набрав чинності 14.01.2009р., частину 1 статті 11 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні викладено в новій редакції, зокрема пункт 8, частини 1 статті 11 цього Закону встановлює, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п.1 Розділу IV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Справа про правопорушення порушується з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Згідно із п.2 Розділу IV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, уповноваженою особою про вчинення правопорушення складається акт про правопорушення на ринку цінних паперів. Акт про правопорушення на ринку цінних паперів складається та підписується не пізніше 15 робочих днів з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до п.9 Розділу IV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, один примірник акта про правопорушення на ринку цінних паперів після підписання надається керівнику або представнику юридичної особи, щодо якої його складено. У разі неявки керівника або представника юридичної особи на підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів один примірник акта не пізніше наступного робочого дня надсилається юридичній особі.

Згідно із п.10 Розділу IV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, акт про правопорушення на ринку цінних паперів після його складання протягом трьох робочих днів разом з поясненнями та іншими документами справи направляються уповноваженій особі, яка правомочна розглядати справу про правопорушення, для підготовки справи до розгляду.

Відповідно до п.4 Розділу V Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, уповноважена особа вирішує питання, передбачені у пункті 1 цього розділу, визначає дату розгляду справи про правопорушення та виносить постанову про це, яку надсилає юридичній особі, щодо якої порушено справу, не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи.

Згідно із п.1 Розділу VI Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, справа про правопорушення щодо юридичної особи розглядається у присутності керівника та/або представника юридичної особи, яка притягується до відповідальності. Повноваження представника юридичної особи, що притягується до відповідальності, засвідчуються довіреністю, оригінал або копія якої залучається до матеріалів справи. У разі відсутності керівника або представника юридичної особи справа про правопорушення розглядається за умови своєчасного повідомлення юридичної особи про місце і час розгляду справи згідно з вимогами пункту 4 розділу V цих Правил.

Відповідно до п.1 Розділу VII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.

Відповідно до п.4 Розділу VII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, постанова за справою про правопорушення оголошується після закінчення розгляду справи про правопорушення. Примірник постанови надається особі, щодо якої її винесено (про що здійснюється відповідний напис на примірнику постанови, що залишається у справі), або надсилається поштою протягом трьох робочих днів з дати її винесення.

П.2 Розділу ХУ Правил передбачені що, постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичної особи може бути оскаржено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дати винесення постанови. П 7.,8 Правил встановлено, що розгляд скарги на постанову, винесену щодо юридичної особи, здійснюється у тримісячний строк від дати її надходження. При розгляді скарги приймається одне з таких рішень: залишити постанову без змін, а скаргу - без задоволення; скасувати постанову і надіслати справу на новий розгляд; скасувати постанову і закрити справу; змінити постанову повністю або частково, але таким чином, щоб санкція не була посилена.

Як вбачається з матеріалів справи, і не заперечується позивачем, ним було отримано Розпорядження № 2462-ДН від 04.09.2008р. про усунення порушень законодавства про цінні папери 08.09.2008р. та резолюцією керівнику підприємства рекомендовано розробити спільні заходи по виконанню розпорядження комісії, проте в термін понад 5 місяців, та станом на 01 березня 2009 року - дату, встановлену у Розпорядженні №2462-ДН від 04.09.2008р. для усунення позивачем порушень законодавства про цінні папери та повідомлення уповноваженої особи Комісії про усунення порушення, розпорядження не виконано. До спливу вказаного терміну виконання розпорядження, на адресу Дніпропетровського територіального управління Комісії не надходили письмові клопотання або пояснення від ВАТ Золотий колоспро перегляд або продовження терміну виконання зазначеного розпорядження.

Суд також зазначає, що згідно з ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Правомірність винесення Розпорядження № 2462-ДН від 04.09.2008р лежить за межами позовних вимог у вказаній адміністративній справі, відповідно воно не може бути оцінено судом. Крім того, позивачем не надано будь-яких доказів оскарження вказаного розпорядження у встановленому законодавством порядку, а незгода із змістом Розпорядження, не може бути підставою для скасування оскаржуваної постанови № 38-ДН від 27.05.2009р.

Щодо позовних вимог в частині визнання протиправним та скасування Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Про розгляд скарги відкритого акціонерного товариства Золотий колосвід 04.06.2009р. вих..№ 44 на постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 27.05.2009р. № 98-ДН№ 1029 від 03.09.2009р., то судом встановлено, що відповідачем 2 у встановлений Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкційпорядок, спосіб і термін прийнято обґрунтоване рішення.

Отже, відповідачами при накладенні на позивача відповідальності передбаченої пунктом 8 статті 11 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні, та приймаючи рішення про залишення рішення без змін, а скарги без задоволення, вимоги законодавства дотримані.

З огляду на вищевикладене, правові підстави для задоволення позовних вимог в частині зобовязання відповідачів закрити справу про правопорушення на ринку цінних паперів відносно ВАТ Золотий колосза відсутністю факту вчиненого правопорушення у суду відсутні.

Ст.19 Конституції України передбачено, що правовий прядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Ч.2 ст.71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що оскаржувані Постанова Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 38-ДН від 27.05.2009р та Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Про розгляд скарги відкритого акціонерного товариства Золотий колосвід 04.06.2009р. вих..№ 44 на постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 27.05.2009р. № 98-ДН№ 1029 від 03.09.2009р, прийняті уповноваженими законом особами, в порядку та у спосіб, передбачений чинним законодавством та Конституцією України , правомінірність своїх дій відповідачами доведена, відповідно в задоволенні позову необхідно відмовити.

Керуючись ст. ст. 11, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

В задоволенні адміністративного позову Відкритого акціонерного товариства Золотий колосдо Дніпропетровського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправними, скасування постанови та рішення, зобовязання вчинити певні дії відмовити.

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 254 КАС України .

Відповідно до ст. 186 КАС України , апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складений 13.12.2010 року.

Головуючий суддя Н.В. Турлакова

Судді: О.В. Ефанова

С.В.Чабаненко