Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2011 р. справа № 2а/0570/2328/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретаріКаморнікові Д.Ю.
за участю представника позивача Еллі В.В., представника відповідача Дурицької Н.О. розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Комунального підприємства «Зугрескоммуналсервіс» про примусове стягнення суми економічних санкцій у розмірі 35386,23 гривень, -
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області (далі позивач) звернулася до суду із позовом до Комунального підприємства «Зугрескоммуналсервіс» (далі відповідач) про примусове стягнення суми економічних санкцій у розмірі 35386,23 гривень за порушення державної дисципліни цін відповідно рішенню від 21 квітня 2010 року № 130. В обґрунтування позову зазначили, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області була проведена перевірка відповідача з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з вивезення побутових відходів. За результатами перевірки було прийняте рішення № 130 від 21.04.2010 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 35386,23 гривень. Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 21.04.2010 року № 05-04/130-130.Просили стягнути з відповідача суму економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в розмірі 35386,23 гривень.
У судовому засіданні представник позивача Еллі В.В. підтримала позовні вимоги в повному обсязі, просила суд позов задовольнити.
Представник відповідача Дурицька Н.О. позов визнала в повному обсязі, просила суд відстрочити та розстрочити виконання судового рішення.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що в результаті проведеної позивачем перевірки дотримання відповідачем державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з вивезення побутових відходів було виявлено у відповідача факт порушення запроваджених методів регулювання, а саме завищення затверджених згідно із законодавством норм накопичення твердих побутових відходів за період з 01.04.2009 року по 28.02.2010 року.
21 квітня 2010 року заступником начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області було прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 130. Вказаним рішенням у відповідача в доход бюджету відповідно до вимог п. 15 ст. 2 розділу І Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» було вилучена безпідставно отримана сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін у розмірі 11795,41 гривень, а також штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 23590,82 гривень. Загальна сума економічної санкції склала 35386,23 гривень.
Вказане рішення, а також претензія за № 05-04/130-130 від 21.04.2010 року на суму 35386,23 гривень відповідачем не були оскаржені.
27.04.2010 листом за №36/10 відповідач визнав суму економічних санкцій і просив розстрочити їх сплату до 31.12.2010.
Станом на день подання позову сума економічних санкцій відповідачем не сплачена.
Стаття 13 Закону УРСР від 03.12.1990 № 507-XII, в редакції Закону України від 9 липня 2010 року №2479-VI, «Про ціни і ціноутворення» (далі Закон №507-ХІІ) державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Відповідно до ст. 14 Закону № 507-XII вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду. Підприємства, організації та інші юридичні і фізичні особи мають право оскаржити до суду порушення цін з боку державних органів, підприємств, організацій, кооперативів та інших юридичних і фізичних осіб і вимагати відшкодування завданих їм збитків у випадках реалізації їм товарів та послуг з порушенням вимог чинного законодавства.
Згідно зі ст.8 Закону України № 507-XII державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фінансових цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів та іншими методами, веденими Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до «Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року №1819, Державна інспекція з контролю за цінами (далі - Держцінінспекція) є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки, основними завданнями якого є: організація та здійснення відповідно до законодавства функцій з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів); проведення цінових спостережень на споживчому та товарних ринках.Держцінінспекція може звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.
Відповідно до ч.1 ст. 250 Господарського кодексу України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Згідно п.1.7 «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами» вилученню в доход бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок, незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.
Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», у разі невиконання субєктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій стягується у судовому порядку.
Відповідач у встановлений законом строк не сплатив суму економічних санкцій, рішення № 130 від 21.04.2010 не оскаржив, у звязку з чим, суд, враховуючи наведені норми законодавства, вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України суму економічних санкцій в розмірі 35386,23 гривень.
Відповідно до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України питання відстрочення і розстрочення судового рішення вирішується на стадії виконання, тому заява відповідача про відстрочення та розстрочення виконання постанови суду у даній справі заявлена передчасно.
Відповідно до вимог ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не підлягають.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 2;6-11;17-20;69-72;86;94;158-164;167;254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Комунального підприємства «Зугрескоммуналсервіс» про примусове стягнення суми економічних санкцій у розмірі 35386,23 гривень - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Зугрескоммуналсервіс» (86783, Донецька область, м. Зугрес, вул. Совецька, 2, код ЄДРПОУ 31741406) в дохід Державного бюджету України (одержувач УДК м. Харцизька Донецької області, д/р 31114106700088, код ЄДРПОУ 34686480, банк ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код бюджетної класифікації 21081100) суму економічних санкцій в розмірі 35386 (тридцять пять тисяч триста вісімдесят шість) гривень 23 копійки.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступну та резолютивну частини проголошено у судовому засіданні 22 лютого 2011 року.
Постанова в повному обсязі виготовлена 28 лютого 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України, через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Циганенко А.І.