ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" лютого 2011 р. Справа № 2a-166/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Біньковської Н.В.
розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 680,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася в суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 680,00 грн.
Позов мотивовано тим, що 23.12.2009 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області виявлені порушення вимог положень статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” під час надання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 послуг з перевезення пасажирів за маршрутом «Товмачик-Воскресінці», а саме: відхилення від зазначеної схеми маршруту і розкладу руху та невиконання припису №035625 від 16.06.2009 року. Виявлені порушення зафіксовані в акті за №163832 від 23.12.2009 року. За наслідками розгляду вказаного акту, 12.01.2010 року винесено постанову за №092796 про застосування за вчинене правопорушення фінансових санкцій в розмірі 680 гривень. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 680 гривень відповідачем добровільно не сплачена.
14.01.2010 року судом винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі. Ухвала разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами направлена відповідачу та, згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, отримана відповідачем 20.01.2011 року.
Заперечення проти позову чи заяву про визнання позову відповідач суду не подав.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1. 23.10.2007 року зареєстрований Коломийською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області як фізична особа-підприємець.
Під час проведення перевірки 23.12.2009 року державними інспекторами територіального управління Головавтоінспекції в Івано-Франківській області виявлено порушення вимог Закону України “Про автомобільний транспорт” при наданні ОСОБА_1 послуг з перевезення пасажирів за маршрутом «Товмачик-Воскресінці», а саме відхилення від зазначеної схеми маршруту і розкладу руху та невиконання припису №032179 від 13.03.2010 року, про що був складений відповідний акт за №163832.
За вказане порушення 12.01.2010 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано–Франківській області винесено постанову № 092796 про застосування до відповідача фінансової санкції у вигляді штрафу на суму 680,00 грн.
Відповідач штраф в сумі 680 грн. в добровільному порядку не сплатив.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України ‘‘Про автомобільний транспорт’’.
Статтею 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно п. З Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” (далі - Порядок) органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головне управління на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та М.Севастополі. Відповідно до п. 21, 27 даного Порядку державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.
Пунктом 31 Порядку передбачено, що за результатами розгляду справи про порушення керівник органу державного контролю або його заступник за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт. Припис підлягає обов'язковому виконанню в зазначений у ньому строк. Про виконання припису уповноважена особа суб'єкта господарювання повинна письмово повідомити керівникові органу державного контролю.
Абзацом 12 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до п. 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Судом встановлено, що у передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена, що підтверджується довідкою від 19.01.2011 року (а.с.13).
Відповідач належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи щодо порушення законодавства про автомобільний транспорт (а.с. 10), а також про винесену постанову позивачем (а.с. 12).
Зазначена постанова відповідачем до вищестоящого органу або в судовому порядку не оскаржувалась.
Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають в державі. Відповідно до Рішення Конституційного Суду України №15-рп/2002 від 09.07.2002 року дане положення слід розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами. Таким чином, право суб’єкта владних повноважень на звернення до суду визначено в ч.2 ст.124 Конституції України.
Доказів сплати заборгованості на час розгляду справи суду не представлено.
Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок №31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО-836014, код одержувача –20568100 з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікацйний номер НОМЕР_1) фінансові санкції в с умі 680 (шістсот вісімдесять) гривень за постановою про застосування фінансових санкцій № 092796 від 12.01.2010 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Біньковська Н.В.