Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2011 року Справа № 2а/2370/679/2011
11 год. 15 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гриньковської Н.Ю.,
при секретарі Руденко Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Чорнобаївському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
встановив:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у Чорнобаївському районі Черкаської області, в якому поставлено питання щодо стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості по єдиному податку за травень-листопад 2010р. в сумі 595,07грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що відповідач, в порушення вимог Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»від 03.07.1998 року №727/98 несвоєчасно та не в повному обсязі сплачує єдиний податок в установленому законодавством порядку, внаслідок чого виникла заборгованість на загальну суму 595,07грн.: зі сплати єдиного податку за травень-листопад 2010р. та суми боргу по несплаченим штрафним санкціям за несвоєчасну сплату узгодженого зобовязання.
Сторони були повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, однак у судове засідання не зявились. Позивач надав суду заяву про розгляд справи за відсутності представника ДПІ у Чорнобаївському районі Черкаської області. Відповідач суду не повідомив причини повторної неявки у судове засідання.
Неприбуття в судове засідання представників сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи і відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України розгляд справи у таких випадках не відкладається, а справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.
Частиною 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Фізична особа підприємець ОСОБА_1 є фізичною-особою підприємцем, що зареєстрований 24.02.2009р. Чорнобаївською районною державною адміністрацією Черкаської області за ідентифікаційним номером - НОМЕР_1 (а.с.6).
На підставі заяви ОСОБА_1 про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, відповідачу було видано свідоцтво від 19.03.2010р. серії НОМЕР_2, згідно якого він є платником єдиного податку (а.с.11).
Відповідно до п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності»(далі - Указ №727/98), суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Пунктом другим Указу №727/98 визначено, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно з даними вищезгаданої заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідач обрав в якості виду підприємницької діяльності пасажирські транспортні перевезення.
Рішенням Придніпровської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області від 19.11.2009р. №34-3/V затверджено ставки єдиного податку для субєктів підприємницької діяльності на 2010 рік (а.с.13).
Згідно зазначеного рішення фізичні особи-підприємці за пасажирські транспортні перевезення сплачують єдиний податок в розмірі 100грн. щомісяця відповідно.
Також позивачем було проведено перевірку своєчасності сплати до бюджету нарахованої суми єдиного податку, про що складено акт №183/1701/НОМЕР_1 від 03.06.2010р. Зазначеним актом перевірки встановлено, що відповідач несвоєчасно сплатив узгоджену суму нарахованого єдиного податку, чим порушено п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (далі по тексту - Закон №2181).
На підставі вказаного акту перевірки до відповідача згідно з п.п. 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону №2181 застосовано штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням форми «Ш»№0003901701/0 від 03.06.2010р. на суму 9,71грн., зазначене рішення було отримано особисто відповідачем (а.с.9).
Частиною першою статті 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181, який був чинним на час виникнення спірних правовідносин, передбачено, що податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, що запроваджена Указом Президента України, передбачає особливий порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва шляхом сплати єдиного податку. Таким чином, терміни подачі розрахунку про сплату єдиного податку суб'єктом малого підприємництва встановлені саме вищевказаним Указом.
Відповідно до пункту п'ятого Указу №727/98 суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
На підставі п. 6.2 ст. 6 Закону №2181 відповідачу було направлено першу податкову вимогу №1/198 від 29.06.2010р. на суму 95,07грн. та другу податкову вимогу №2/298 від 02.09.2010р. на суму 295,07грн., які були вручені особисто відповідачу (а.с.12).
Відповідно до п.п. 17.1.7. п.17.1 ст.7 Закону №2181 зазначено у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Оскільки податкове зобов'язання відповідача в сумі 595,07грн. не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається податковим боргом, який підлягає сплаті.
Таким чином, заборгованість відповідача по сплаті єдиного податку за період з 20.05.2010р. по 31.12.2010р. із врахуванням часткової сплати складає 595,07грн. (585грн. основний платіж + 9,71грн. штрафні санкції = 595,07грн.).
Відповідно до п. п. 20.1.28 ст. 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Позивачем надано суду докази наявності у відповідача податкової заборгованості а також наявності у позивача компетенції відносно стягнення з відповідача податкового боргу у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.
За таких обставин, суд вважає вимоги податкового органу правомірними і обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 41, 86, 159, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Адміністративний позов державної податкової інспекції у Чорнобаївському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) до Державного бюджету України через державну податкову інспекції у Чорнобаївському районі Черкаської області (19900, Черкаська область, смт. Чорнобай, пров. Слинька, 3, ідентифікаційний код 34333914) заборгованість зі сплати єдиного податку за період: травень-грудень 2010р. в розмірі 595 (пятсот девяносто пять) гривень 07 копійок.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Ю. Гриньковська
повний текст постанови виготовлений 17.03.2011р.