ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
УХВАЛА
27.02.08
Суддя Т.М.Дубова, розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Сімба”
вул. Васляєва, 45-А, м. Миколаїв, 54044
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю “АТП 14827”
вул. Комітерна, 34, м. Миколаїв
2. Відкритого акціонерного товариства “АТП 14827”
вул. Комітерна, 34, м. Миколаїв
3.Комунального підприємства Миколаївського міжміського бюро технічної інвентаризації
вул. Шевченка, 40, м. Миколаїв, 54030
про визнання недійсним договору купівлі-продажу від 28.11.07р. у частині переходу у власність нерухомого майна, розташованого за адресою: м. Миколаїв, вул. Комітерна, 34/5 (в літері Є-1 приміщення 1-16, загальною площею 38,40 кв.м, частина покриття № 1 площею 7980 кв.м); визнання право власності на нерухоме майно, розташованого за адресою: м. Миколаїв, вул. Комітерна, 34/5 (в літері Є-1 приміщення 1-16, загальною площею 38,40 кв.м, частина огородження № 8-70 п/м, ворота № 9, частина огородження № 10-114,00 п/м, частина покриття № 1 площею 7980 кв.м), зобов’язання третього відповідача зареєструвати право власності на нерухоме майно розташоване за адресою: м. Миколаїв, вул. Комітерна, 34/5 (в літері Є-1 приміщення 1-16, загальною площею 38,40 кв.м, частина огородження № 8-70 п/м, ворота № 9, частина огородження № 10-114,00 п/м, частина покриття № 1 площею 7980 кв.м)
В С Т А Н О В И В :
Відсутні докази сплати державного мита в установленому Законом порядку. Позивачем при здійсненні сплати державного мита в квитанції не правильно визначений одержувач: замість УДК у м. Миколаєві, позивачем зазначено –Державний бюджет Центрального р-ну.
Звертаємо увагу позивача, що з 12.02.2007р. держмито до господарського суду Миколаївської області сплачується за наступними реквізитами: КЕКД-22090200, р/рахунок 31118095700006, банк: ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013, код ЄДРПОУ 23626096, одержувач –УДК у м.Миколаєві;
У разі наступного звернення, позивачу необхідно надати довідку УДК у м. Миколаєві
про зарахування до держбюджету України держмита, перерахованого позивачем відповідно до квитанції № 45 від 22.02.08р.
Позовна заява містить вимоги майнового (про визнання права власності) та немайнового характеру (визнання договору недійсним). Згідно п.п. а п. 2 ст.3 Декрету КМУ «Про державне мито», державне мито із позовних заяв немайнового характеру сплачуються у розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на даний час 17 грн. *5).
Враховуючи викладене, позовну заява підлягає поверненню без розгляду.
Крім того, вимоги позивача про зобов’язання третього відповідача зареєструвати право власності на нерухоме майно розташоване за адресою: м. Миколаїв, вул. Комітерна, 34/5 (в літері Є-1 приміщення 1-16, загальною площею 38,40 кв.м, частина огородження № 8-70 п/м, ворота № 9, частина огородження № 10-114,00 п/м, частина покриття № 1 площею 7980 кв.м) не підвідомчі господарським судам України, тому у прийнятті до провадження позову в цій частині слід відмовити згідно п.1 ст. 62 ГПК України, оскільки:
В силу ст.12 ГПК України, господарським судам підвідомчі зазначені у цій нормі справи, крім, зокрема, інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів.
Згідно п.1 ч.1 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
За змістом п.1 ст.3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно підпункту 10 п."б" ст.30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, делеговане повноваження щодо обліку та реєстрації відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності.
Відносини, пов’язані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно всіх форм власності, їх обмежень та правочинів щодо нерухомості регулюються нормами Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень”, що визначено ст.1 цього Закону.
Відповідно до п.1 ст.4 Закону, обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, територіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, зокрема, право власності на нерухоме майно.
В силу п.4 ст.5 Закону, державна реєстрація прав проводиться місцевими органами державної реєстрації прав виключно за місцем знаходження нерухомого майна, а саме: в містах Києві та Севастополі, місті обласного підпорядкування, районі.
Місцевими органами державної реєстрації, у відповідності з ст.7 Закону, є відділеннями державної госпрозрахункової юридичної особи з консолідованим балансом (центру державного земельного кадастру).
У відповідності з п.5 Прикінцевих положень зазначеного Закону, до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації. Повноваження бюро технічної інвентаризації щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно також визначені п.1.3 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, що затверджено наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.02.2002р. за N 157/6445).
Реєстрація прав власності згідно п.1.3 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28 січня 2003 року № 615 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 січня 2003 року № 66 /7387) здійснюють комунальні підприємства бюро технічної інвентаризації.
Отже, відповідач виконує делеговані йому виконавчим органом місцевого самоврядування повноваження щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно.
Таким чином, відповідач у розумінні п.7 ст.3 КАС України є суб'єктом владних повноважень.
Враховуючи суб’єктний склад та характер правовідносин, спір у даній частині справи підвідомчий суду, до компетенції якого належить розгляд адміністративних справ.
Відповідно до ч.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Між тим, за правилами ч.3 ст.21 КАС України не допускається об”єднання в одне провадження кількох вимог, які належать розглянути в порядку різного судочинства.
Керуючись п. 4ст. 63, п.1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, суддя-
У Х В А Л И В :
Повернути позовну заяву і додані до неї документи без розгляду.
В прийнятті вимоги про зобов’язання третього відповідача зареєструвати право власності на нерухоме майно розташоване за адресою: м. Миколаїв, вул. Комітерна, 34/5 (в літері Є-1 приміщення 1-16, загальною площею 38,40 кв.м, частина огородження № 8-70 п/м, ворота № 9, частина огородження № 10-114,00 п/м, частина покриття № 1 площею 7980 кв.м) відмовити.
Суддя
Т.М.Дубова