Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 лютого 2011 р. справа № 2а/0570/41/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10.45
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Михайлик А.С.
при секретаріГончар О.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Будьонівському районі
м. Донецька
до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій
у розмірі 3400,00 гривень
за участю сторін
від позивача: Дорохова О.В. (за дов. б/н від 27.10.2010 року)
від відповідача: не зявився,
Державна податкова інспекція у Будьонівському районі м. Донецька звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 6007,40 гривень. В судовому засідання представник позивача надала до суду заяву про зменшення позовних вимог із врахуванням часткової сплати суми штрафних санкцій та просила стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 3400,00 гривень нараховану рішенням про застосування штрафних санкцій № 7/23-313/6102/П від 11.05.2010 року. В обґрунтування заявлених вимог позивачем було зазначене наступне. 27 квітня 2010 року державною податковою інспекцією в Пролетарському районі м. Донецька було проведено перевірку дотримання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці павільйону «Ярмарок», що розташоване за адресою: м. Донецьк, вул. 230-ї Стрілецької Дивізії, б/н, субєкта господарської діяльності ОСОБА_1. На підставі складеного за наслідками перевірки Акту, який було зареєстровано державною податковою інспекцією у Будьонівському районі м. Донецька за № 1826/05/61/23/2433802406 від 07.05.2010 року позивачем були прийняті рішення № 7/23-313/6102/П від 11.05.2010 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 3400,00 гривень, № 0000782303/6101/П від 11.05.2010 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1052,40 гривень та № 00007922303/6003/П від 11.05.2010 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1555,00 гривень. На час подання позовної заяви відповідачем було частково сплачено суму нарахованих штрафних санкцій та наявна сума заборгованості, що обліковується за відповідачем складає 3400,000 грн. та є сумою штрафних санкцій застосованих рішенням № 7/23-313/6102/П від 11.05.2010 року. Нездійснення відповідачем погашення зазначеної суми санкцій стало підставою для звернення позивача до суду із позовом про стягнення з відповідача наявної суми штрафних санкцій.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог підтримала та просила задовольнити їх у повному обсязі, надала пояснення аналогічні, викладеним у позовній заяві.
Відповідач до судового засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення, повноважного представника до суду не направив, заяв про відкладення слухання справи або будь-яких інших клопотань не надав.
Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд
В С Т А Н О В И В :
Відповідач ОСОБА_1 є субєктом підприємницької діяльності (ідентифікаційний номер НОМЕР_1). Перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Будьонівському районі м. Донецька (позивач у справі).
27 квітня 2010 року Державною податковою інспекцією в Пролетарському районі м. Донецька було проведено перевірку дотримання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці павільйону «Ярмарок», що розташоване за адресою: м. Донецьк, вул. 230-ї Стрілецької Дивізії, б/н, субєкта господарської діяльності ОСОБА_1.
27 квітня 2010 року за наслідками проведеної перевірки був складений акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0063/05/69/23/НОМЕР_1, який був зареєстрований у Державній податковій інспекції у Будьонівському районі м. Донецька 07.05.2010 року за № 1826/05/61/23/НОМЕР_1, яким було встановлено порушення відповідачем пунктів 1, 2, 5, 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (арк. справи 7-10).
11 травня 2010 року Державною податковою інспекцією в Будьонівському районі м. Донецька на підставі Акту перевірки № 1826/05/61/23/НОМЕР_1 від 07.05.2010 року було прийнято рішення № 7/23-313/6102/П про застосування фінансових санкцій в розмірі 3400,00 гривень до субєкта господарювання ОСОБА_3 (арк. справи 34-35).
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року (далі Закон).
Абзацом 21 статті 1 Закону визначено, що місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до статті 15 Закону зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.
Відповідно до статті 15 зазначеного Закону імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Відповідно до статті 16 контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Відповідальність за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачена статтею 17 цього Закону. Так, відповідно до частини першої зазначеної статті за порушення норм Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру у розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до абзацу 5 частини 2 статті 17 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Як вбачається з матеріалів справи, штрафні санкції до відповідача у розмірі 3400,00 гривень були застосовані рішенням № 7/23-313/6102/П від 11.05.2010 року (арк. справи 34-35). Зазначене рішення отримано відповідачем, що підтверджується особистим підписом фізичної особи підприємця ОСОБА_1 на рішенні про застосування штрафних санкцій, копія якого наявна в матеріалах справи.
В матеріалах справи відсутні документи, що підтверджували би оскарження відповідачем в адміністративному чи судовому порядку рішення № 7/23-313/6102/П від 11.05.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій або сплату суми застосовних до нього штрафних санкцій у розмірі 3400,00 гривень.
Наявна сума заборгованості відповідача перед бюджетом підтверджується між іншим, даними зворотного боку облікової картки платника податків, яка міститься в матеріалах справи.
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2011 року, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно пункту 14.1.39 статті 14 Податкового кодексу України грошовим зобов'язанням платника податків є сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Тобто, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за застосуванням та своєчасним стягненням сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення штрафних санкцій прямо визначені законодавством України.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на зазначене, на підставі положень Закону України «Про державну податкову службу в Україні», підпункту 14.1.39 статті 14 та підпункту 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» та керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Будьонівському районі м. Донецька до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 3400,00 гривень задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на користь бюджету штрафні санкції у розмірі 3400,00 гривень три тисячі чотириста гривень 00 копійок) на р/р 31113104700003, код платежу 21080900, державний бюджет Будьонівського району м. Донецька, ЄДРПОУ 34686940, одержувач банк ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складений 04 березня 2011 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Михайлик А.С.