Постанова № 14225795, 11.03.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2011
Номер справи
2а/0570/1737/2011
Номер документу
14225795
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 березня 2011 р. справа № 2а/0570/1737/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді

при секретарі

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Лазарєва В.В.,

при секретарі Хлопові А.А.,

за участю представника позивачаГолобородової О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Донецького обласного центру зайнятості до відкритого акціонерного товариства «Бахчовик» про стягнення штрафу у розмірі 25881,93 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Донецький обласний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства «Бахчовик» про стягнення штрафу у розмірі 25881,93 грн.

В обґрунтування позовних вимог вказав, що 26.10.2010 інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість була проведена перевірка відповідача з питань додержання законодавства про зайнятість, в тому числі при вивільнені працівників. За результатами перевірки до відповідача було застосовано штраф у розмірі 25881,93 грн. за порушення п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», що підтверджується даними Акту перевірки від 26.10.2010 № 233. Крім того, був внесений припис до Акту перевірки від 26.10.2010 № 233. На даний час відповідачем штраф у добровільному порядку не сплачений. Просив стягнути з ВАТ «Бахчовик» суму штрафу у розмірі 25881,93 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду повідомлявся належним чином. Про причини не явки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за відсутності представника відповідача від нього до суду не надходило. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.

У відповідності до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення» для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Частиною 4 цієї статті передбачено, що у складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями.

Згідно з п. 1 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 № 47 (зі змінами та доповненнями, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.1998 № 1435 «Про внесення змін і доповнень до положень про державну службу зайнятості та про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення») інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення (далі - інспекція) входить до складу державної служби зайнятості. Інспекція здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями.

Пунктом 2 цього Положення передбачено, що Інспекція складається з інспекції Державного центру зайнятості Мінпраці, інспекцій центрів зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості на правах підрозділів відповідних центрів зайнятості.

Основним завданням інспекції, відповідно до п. 5 вказаного Положення, у тому числі, є здійснення контролю за дотриманням підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями законодавства про зайнятість, для чого інспекції надається право проводити відповідну перевірку додержання законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями та застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України "Про зайнятість населення" і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону (п.п. 6 «а», 8 «г» Положення).

Позивач Донецький обласний центр зайнятості є юридичною особою; у відповідності до Положення про Донецький обласний центр зайнятості населення, затвердженого директором Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України 12.06.1998, є місцевим органом державної служби зайнятості, який виконує, у тому числі, завдання з організації контролю за дотриманням законодавства щодо праці та зайнятості підприємствами, організаціями та установами незалежно від форм власності та господарювання (п.п. 1, 3.8 Положення).

У відповідності до вказаних вище вимог законодавства Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість була проведена планова перевірка додержання законодавства про зайнятість населення, у тому числі при вивільненні працівників відкритим акціонерним товариством «Бахчовик», за результатами якої складено акт № 233 від 26.10.2010 (а.с. 5-11).

Згідно із цим актом встановлено порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», а саме: неподання до служби зайнятості списків про фактичне вивільнення ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2

Вказані висновки акту відповідачем не оскаржувалися.

Згідно із п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Відповідно до п. 6 вказаної статті Закону, порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій встановлюються законодавством України.

Таким чином, у позивача малися усі підстави для стягнення з відповідача ВАТ «Бахчовик» штрафу у розмірі 25881,93 грн.

Крім того, Інспекцією відповідно до п.п. «а» п. 8 вищевказаного Положення було внесено припис про усунення порушень встановлених в Акті перевірки.

Згідно із п.п. «б» цього Положення, приписи підлягають обов'язковому виконанню з повідомленням у місячний строк інспекції про вжиті заходи.

Відповідачем штраф сплачений не був, тобто не був виконаний припис Інспекції про усунення порушень.

Згідно із ч. 4 ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 року N 1533-III, строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення", не застосовується.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, заперечень на позовну заяву не надав та не зазначив жодних підстав, які б спростовували доводи позивача.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За таких обставин, оскільки відповідач у добровільному порядку суму штрафу не сплатив, суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8 - 11, 158 - 163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Донецького обласного центру зайнятості до відкритого акціонерного товариства «Бахчовик» про стягнення штрафу у розмірі 25881,93 грн., - задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Бахчовик» (ЄДРПОУ 00483553) суму штрафу у розмірі 25881 (двадцять пять тисяч вісімсот вісімдесят одна) грн. 93 коп. на р/р № 37171304900371, банк ГУДКУ у Донецькій області, одержувач Тельманівський районний центр зайнятості, код платежу 50040500, МФО 834016, ОКПО 34687279

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини 11 березня 2011 року.

Повний текст постанови складений 12 березня 2011 року.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Лазарєв В.В.