Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 березня 2011 р. справа № 2а/0570/639/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11год.40хвил
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зекунова Е. В.
при секретаріКовальському А.В.
за участю представників:
від позивача: Романюк Л.М.
від відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донекономторг» про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 2460грн.64 коп..
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Донецька заявлено позов до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донекономторг» про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 2460грн.64 коп.
Правовою підставою стягнення представник позивача вважає норми п.3.5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», п.11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
У судовому засідання представник позивача підтримав позовні вимоги, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, письмових заперечень суду не надав.
Згідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі повторного неприбуття відповідача - який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що фахівцями ДПІ у Київському районі м. Донецька здійснено позапланову виїзну перевірку ТОВ «Донекономторг» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 08.05.2008р. по 19.04.2010р., у тому числі на предмет дотримання вимог податкового законодавства та платіжної дисципліни. За результатами перевірки було складено акт від 05.05.2010р. №3048/23-2/35886615.
Проведеною перевіркою встановлено перевищення залишку готівки в касі, яке виникло у звязку з видачею готівки у сумі 1230,32грн. з каси, що не підтверджено розписом одержувача у видатковому документі у відомості про видачу заробітної плати за серпень 2009р.
01.07.2010р. ДПІ у Київському районі м. Донецька прийнято податкове повідомлення - рішення, яким позивачу, на підставі висновків акту документальної перевірки від 05.05.2010р. №3048/23-2/35886615 визначено суму податкового зобовязання за платежем штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2460,64грн.
В адміністративному порядку рішення про застосування фінансових санкцій відповідач не оскаржував.
На час розгляду справи сума штрафних санкцій відповідачем не сплачена і є заборгованість перед бюджетом. Доказів сплати боргу відповідач не надав.
За змістом пунктів 1.1, 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року№637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за N 40/10320 (далі по тексту Положення), вимоги цього Положення поширюються на підприємців - фізичних осіб, яка здійснюють підприємницьку діяльність; підприємства - юридичні особи (крім банків) незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (їх відокремлені підрозділи), що є учасниками відносин у сфері господарювання, зокрема суб'єкти господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність, а також інших суб'єктів господарювання, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які здійснюють операції з готівкою в національній валюті, та є обов'язковими для виконання ними.
Пунктом 3.1. вказаного Положення передбачено, що касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.
Згідно до п.3.5. Положення у разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю касир вимагає пред'явити паспорт чи документ, що його замінює, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного кольору. Якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, то одержувачі також пред'являють паспорти чи документи, що їх замінюють, і розписуються у відповідній графі документа.
Для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.
Статтею 1 Указу Президента України „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” від 12.06.1995р. №436/95 встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є субєктами підприємницької діяльності норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.
Згідно п.4 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують зокрема функцію здійснення у межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів
Відповідно до п. 11 ст. 11 цього Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, у тому числі, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягувати до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Згідно до ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
У відповідності статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд вважає, що позивачем надані докази, якими він обґрунтовує свої вимоги і вони є належними.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донекономторг» про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 2460грн.64 коп. - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Донекономторг» (83112, м. Донецьку, вул. Артема, б.202а, кв.44, ЄДРПОУ 35886615) до державного бюджету (на р/р № 311110104700006 в УДК у Донецькій області, одержувач Державний бюджет Київського району, ОКПО 34687001, ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21080900) суму штрафу у розмірі 2460 (дві тисячі чотириста шістдесят) грн. 64 коп.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 11 березня 2011 року у присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі виготовлена 16 березня 2011 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Зекунов Е. В.