Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 березня 2011 р. справа № 2а/0570/1383/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11год.18хвил.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зекунова Е. В.
при секретаріКовальському А.В.
за участю представників:
від позивача: Волобуєва А.В.
від відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції до Міського комунального підприємства “Комунтранс”, м. Костянтинівка про стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 35 817,46 грн.
ВСТАНОВИВ:
Костянтинівською обєднаною державною податковою інспекцією заявлено позов до Міського комунального підприємства “Комунтранс” про стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 35 817,46 грн.
Правовою підставою стягнення представник позивача вважає норми статті 67 Конституції України, ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», п.7.3 ст.7 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої Наказом Міністерства охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки України та Державної податкової адміністрації України від 19 липня 1999 року № 162/379, п.10 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого постановою КМУ від 01.03.1999р., ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників бюджетами та державними цільовими фондами».
У судовому засідання представник позивача підтримав позовні вимоги, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, письмових заперечень суду не надав.
Згідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі повторного неприбуття відповідача - який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Міське комунальне підприємство “Комунтранс” зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом, включене до ЄДРПОУ за номером 05420379.
Відповідно до ст. 9 Закону України від 25 червня 1991р. № 1251-XII «Про систему оподаткування» встановлено обов'язок платників податків сплачувати належні суми податків, зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, визначено ст.ст. 6, 7 Інструкції про порядок обчислення сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої Наказом Міністерства охорони навколишнього та ядерної безпеки України та Державної податкової адміністрації від 19 липня 1999 року № 162/379 (далі - Інструкція № 162/379).
Згідно до п.7.3 Інструкції № 162/379 Платники перераховують суми збору одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в територіальних органах Державного казначейства, які здійснюють розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом.
Пунктом 10. Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого постановою КМУ від 01.03.1999р. № 303 передбачено, що платники збору сплачують збір протягом десяти календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку.
Пунктом 9 цього Порядку визначено, що базовий податковий (звітний) період збору дорівнює календарному кварталу. Платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби.
Відповідно до п.п.4.1.4. «а» п.4.1. ст.4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ( далі-Закон № 2181) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
В порушення вищезазначених вимог МКП «Комунтранс», не сплатило в повному обсязі узгодженої суми податкових зобов'язань зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2010р. у зв'язку з чим станом на 27.12.2010р. у нього виникла заборгованість перед бюджетом на загальну суму 35 817.46 грн., в тому числі по розрахунку (13 705,09грн):
По строку 20.05.2010р. на підставі Податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища від 11.05.2010р. 12242 в сумі 2423,35грн.
По строку 19.08.2010р. на підставі Податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища від 03.08.2010р. №20455 в сумі 5649,04 грн.;
По строку 19.11.2010р. на підставі Податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища від 09.11.2010р. №30899 в сумі 5632,70 грн.
Штрафних санкцій за несвоєчасність сплати зобов'язань зі збору за забруднення навколишнього середовища в сумі 6283,86 грн., в тому числі:
-по строку 29.06.2010р. у сумі 3109,5 грн. ( податкове повідомлення-рішення від 17.06.2010р. №0001591543/0-13867, акт перевірки своєчасності сплати збору за забруднення навколишнього середовища від 07.06.2010р. №560/15-3-05420379);
-по строку 06.09.2010р. у сумі 1863,49 грн. ( податкове повідомлення-рішення від 26.08.2010р. №00020081543/0-16035, акт перевірки своєчасності сплати збору за забруднення навколишнього середовища від 09.08.2010р. №737/15-3-05420379);
-по строку 04.10.2010р. у сумі 1310,87 грн. ( податкове повідомлення-рішення від 22.09.2010р. №0002381543/0-17286, акт перевірки своєчасності сплати збору за забруднення навколишнього середовища від 09.09.2010р. №846/15-3-05420379).
Відповідно до статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу податковим органом була нарахована пеня за несвоєчасність збору за забруднення навколишнього середовища в сумі 15828,51 грн.
Згідно до п.1.3 ст.1 та пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, що не сплачена платником податків у встановлений строк визнається сумою податкового боргу платника податків.
Сума податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього середовища, що не сплачена відповідачем у строки визначені законодавством, згідно розрахунку складає 35 817,46 грн. Станом на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена.
Податкові повідомлення-рішення отримані посадовими особами МКП «Комунтранс», про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення.
Перша податкова вимога за № 1/71 від 18 жовтня 2001 року та друга податкова вимога за № 2/220 від 19 листопада 2001 року отримані посадовими особами МКП «Комунтранс».
Рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу № 37/10/24-012 винесено Костянтинівською ОДПІ 23.01.2002р.
Костянтинівською ОДПІ 22.10.2008р. прийнято рішення про стягнення податкового боргу з рахунків платника податків № 14/10/24-012 та виставлені платіжні вимоги від 28.10.2008р. № 13,14, 15 на банківський рахунок МКП «Комунтранс», які повернуті без виконання.
Підпункт 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону № 2181 передбачає, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до пп.3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно з інформацією Костянтинівського МРЕВ ДАІ при УМВС України в Донецькій області від 07.11.2008р. № 9/12-3691 за МКП «Комунтранс» обліковуються автомототранспорні засоби в кількості 38 штук. Згідно з інформацією Костянтинівського БТІ від 31.10.08р. № 2376 за МКП «Комунтранс» права власності на нерухоме майно в м. Костянтинівка не зареєстровано. У МКП «Комунтранс» відкриті рахунки в банківських установах АКБ «УСБ», Донецькому РУ «Приватбанк», у відділенні ПІБ в м.Костянтинівка.
За правилами пункту 3 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” обовязок юридичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати податкового боргу відповідач не надав. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом шляхом надання суду зворотного боку облікової картки платника податків, розрахунку суми заборгованості. Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобовязань, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Таким чином, сума заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 35 817,46 грн., з них: збір за забруднення навколишнього природного середовища 35817,46грн., штрафні санкції 6283,86грн., пеня 15828,51грн.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції до Міського комунального підприємства “Комунтранс” про стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 35817грн.46 коп. - задовольнити повністю.
Стягнути з Міського комунального підприємства “Комунтранс” (85106, м. Костянтинівка, вул.. Леніна, 516, ЄДРПОУ 05420379) на користь місцевого бюджету (р/р № 26000266709010 у Донецькій ОФ АКБ «УСБ», код платежу 50080200, УДК у м. Костянтинівка, банк - ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686631) податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 35817 (тридцять пять тисяч вісімсот сімнадцять)грн.46 коп., з них: збір за забруднення навколишнього природного середовища 35817,46грн., штрафні санкції 6283,86грн., пеня 15828,51грн.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 09 березня 2011 року у присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі виготовлена 12 березня 2011 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Зекунов Е. В.