Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 лютого 2011 р. справа № 2а/0570/173/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12.30
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Бєломєстнова О. Ю.
при секретаріАврамченко С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу
за позовом Державного підприємства «Добропіллявугілля» (ВП «Шахта «Новодонецька»)
до Добропільської обєднаної державної податкової інспекції
про визнання неправомірними дій щодо нарахування в картці особового рахунку платника податків пені за несвоєчасне погашення податкової звітності зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, зобовязання внести зміни до картки особового рахунку платника податків шляхом скасування пені за несвоєчасне погашення податкової заборгованості зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, у розмірі 32614,64 грн., як неправомірно нарахованої
за участю представника позивача Коровіна П.О.
представника відповідача Килимника В.М.
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Добропіллявугілля» (ВП «Шахта «Новодонецька») звернулося до суду з адміністративним позовом до Добропільської обєднаної державної податкової інспекції про визнання неправомірними дій щодо нарахування в картці особового рахунку платника податків пені за несвоєчасне погашення податкової звітності зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету; зобовязання внести зміни до картки особового рахунку платника податків шляхом відображення в рахунок сплати податкового зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в період з 01.09.2009р. по 31.12.2009р., з врахуванням призначення платежу, зобовязання внести зміни до картки особового рахунку платника податків шляхом скасування пені за несвоєчасне погашення податкової заборгованості зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, у розмірі 32614,64 грн., як неправомірно нарахованої.
В подальшому позивач уточнив позовні вимоги та просив суд визнати неправомірними дій щодо нарахування в картці особового рахунку платника податків пені за несвоєчасне погашення податкової заборгованості зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у розмірі 32614,64 грн.; зобовязати внести зміни до картки особового рахунку платника податків шляхом відображення в рахунок сплати податкового зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в період з 01.09.2009р. по 31.12.2009р., платіжними дорученнями № 1465 від 30.09.2009р., № 1567 від 21.10.2009р., №1658 від 12.11.2009р., № 1775 від 07.12.2009р., № 1843 від 18.12.2009р. з урахуванням при призначення платежу; зобовязати внести зміни до картки особового рахунку платника податків шляхом скасування пені за несвоєчасне погашення податкової заборгованості зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, у розмірі 32614,64 грн., як неправомірно нарахованої.
В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що в період з вересня по грудень 2009 року позивачем платіжними дорученнями № 1465 від 30.09.2009р., № 1567 від 21.10.2009р., №1658 від 12.11.2009р., № 1775 від 07.12.2009р., № 1843 від 18.12.2009р. було перераховано 106631,09грн. в рахунок сплати податкового зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи.
Відповідач відповідно до п.п. 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 здійснив нарахування пені у розмірі 32614,64грн. Відповідач, за твердженням позивача, не вправі самостійно визначати зобовязання, в погашення яких спрямовуються сплачені позивачем суми. На думку позивача, нормами чинного законодавства не встановлено право чи обовязок контролюючого органу змінювати податкові зобовязання, в рахунок сплати яких платник податків самостійно спрямував власні кошти. Посилаючись на Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 просить суд задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача в судове засідання зявився, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання зявився, позовні вимоги не визнав посилаючись на п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 зазначає, що згідно з зазначеною нормою, податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобовязань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості виникнення. Тому в картці особового рахунку даним платежем був погашений податковий борг по історії його виникнення, та згідно з п.п. 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 Закону України була нарахована пені у розмірі 32614,64 грн. У звязку з цим просить суд в задоволені вимог відмовити.
Суд, заслухавши представника позивача, представника відповідача та дослідивши матеріали справи встановив:
Державне підприємство «Добропіллявугілля», зареєстроване виконавчим комітетом Добропільської міської ради 11.03.2003р. як юридична особа, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи Серія А01 № 352408 і є платником податків.
Відповідно до розрахунків №18897 від 05.11.2009р., № 24246 від 03.02.3010р. у позивача виникли податкові зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи.
Пунктом 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з п. «б» пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові розрахунки подаються платниками в органи державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу за місцем податкової реєстрації платника.
Також, підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно п. 6.5 Інструкції про порядок справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету» затвердженої Наказом Комітету України з питань геології та використання надр, Державної податкової адміністрації України 23.06.99 № 105/309 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.07.1999р. за № 474/3767, надрокористувачі сплачують авансові квартальні внески збору до 20 числа третього місяця звітного кварталу і до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, у розмірі однієї третини суми збору, визначеної у попередньому розрахунку.
Сума збору в повному обсязі, обчислена відповідно до розрахунку за звітний (податковий) квартал ( з урахуванням фактично внесених авансових платежів за цей квартал), сплачується протягом 10 календарних днів. Наступних за останнім днем граничного строку подання розрахунку збору (тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу), за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Позивачем платіжними дорученнями № 1465 від 30.09.2009р. на суму 20000,00 грн., № 1567 від 21.10.2009р. на суму 20000,00 грн., № 1658 від 12.11.2009р. на суму 27131,09 грн., № 1775 від 07.12.2009р. на суму 562,44 грн., № 1843 від 18.12.2009р, на суму 38937,56 грн. були сплачені податкові зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи, в яких у графі «Призначення платежу» було зазначено: « збір за ГГР за 3 квартал 2009р. по терміну сплати 19.10.2009р.», « збір за ГГР за 3 квартал 2009р. по терміну сплати 19.11.2009р.», «збір за ГГР за 3 квартал 2009р. по терміну сплати 19.11.2009р.», «збір за ГГР за 4 квартал 2009р. по терміну сплати 19.02.2010р.», «збір за ГГР за 4 квартал 2009р. по терміну сплати 19.02.2010р.» відповідно.
Відповідач на підставі п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» використав зазначені платежі як джерело погашення інших зобовязань, а саме: в погашення зобовязань, які виникли на підставі розрахунку № 11819 за ІІ квартал 2006 року та податкового повідомлення-рішення № 0002001540 від 17.08.2006р. у звязку з чим, ним згідно до п.п. 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 зазначеного закону була нарахована пеня у розмірі 32614,64 грн.
Це підтверджується листом від 25.11.2010р., розрахунком пені та даними картки особового рахунку зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету.
Проте, що відповідачем нарахована пеня у сумі 32614,64 грн. позивач дізнався з листа від 25.11.2010р. (а.с 6). Саме з цього моменту має підліковуватися встановлений ст. 99 КАС України строк звернення до суду.
Суд не приймає до уваги посилання відповідача на його пропущення, оскільки повідомлення про розподіл сплачених позивачем сум, на які посилається відповідач не містить відомостей про підстави та суму нарахованої пені.
Суд вважає, що дії відповідача не відповідають вимогам податкового законодавства з наступних підстав.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. В Україні визнається і діє принцип верховенства права (ст. 8 Конституції України).
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції, до яких відноситься відповідач, здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Крім того, на них покладена функція із забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 16.1.1, п. 16.3.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (надалі- Закон «Про порядок погашення…» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу. У разі часткової сплати суми податкового боргу нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку.
Підпунктом 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно з п. 3.4 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, яка затверджена Наказом ДПА України 11.06.2003р. № 290, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 27.06.2003р. за № 522/7843 нарахування пені здійснюється на день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.
Пунктом 4.2.3. Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, яка затверджена Наказом ДПА 18.07.2005р. № 276, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 02.08.2005р. за № 843/11123 передбчено, що нарахування пені за порушення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання здійснюється в особових рахунках платників податків у розділі "Нарахування сум пені". Нарахування пені в картках особових рахунків платників податків здійснюється засобами програмного забезпечення у день фактичного погашення податкового боргу (його частини) у порядку, установленому наказом ДПА України від 11.06.2003 N 290 "Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.06.2003 за N 522/7843.
Таким чином для нарахування пені у картці особового рахунку повинно мати місце погашення податкового боргу.
Погашення податкового боргу відповідно до ст. 7 Закону «Про порядок погашення…» може бути самостійним з боку платника податків (п. 7.1 ст. 7) або за рішенням органу стягнення (п. 7.2 ст. 7).
Джерелом самостійного погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, що передбачене п. 7.1.1 ст. 7 Закону «Про порядок погашення…». Коштами у складі майна суб'єктів господарювання відповідно до ч. 5 ст. 139 ГК України є гроші у національній та іноземній валюті, призначені для здійснення товарних відносин цих суб'єктів з іншими суб'єктами, а також фінансових відносин відповідно до законодавства. Вони також входять до визначення майна у розумінні ч. 1 зазначеної статті.
Частиною 1 статті 134 ГК України встановлено, що суб'єкт господарювання, який здійснює господарську діяльність на основі права власності, на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном.
Тобто платник податків, який є субєктом господарювання, має право розпоряджатися належним йому майном, зокрема коштами, на свій розсуд. Право розпоряджатися своєю власністю гарантоване також статтею 41 Конституції України.
Розпорядження коштами полягає у їх переказі із застосуванням платіжних інструментів, які передбачені Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні». Одним з таких інструментів є платіжне доручення. Це розрахунковий документ, який містить доручення платника банку або іншій установі - члену платіжної системи, що його обслуговує, здійснити переказ визначеної в ньому суми коштів зі свого рахунка на рахунок отримувача (п. 1.30 ст. 1 Закону «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні»). Відповідно до п. 17.1 зазначеного вище Закону форми розрахункових документів та їх реквізити встановлюються Національним банком України.
Так, постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 р. N 22 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 березня 2004 р. за N 377/8976) затверджена Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті. Одним з реквізитів платіжного доручення, які передбачені п.3 цієї Інструкції є «Призначення платежу». Згідно з п.3.8 зазначеної Інструкції реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу".
Таким чином, якщо перерахування коштів відбувається за допомогою платіжного доручення, воля власника коштів щодо визначення підстав їх перерахування відображається у реквізиті «Призначення платежу» цього документу.
Так, платіжними дорученнями № 1465 від 30.09.2009р. на суму 20000,00 грн., № 1567 від 21.10.2009р. на суму 20000,00 грн., № 1658 від 12.11.2009р. на суму 27131,09 грн., № 1775 від 07.12.2009р. на суму 562,44 грн., № 1843 від 18.12.2009р, на суму 38937,56 грн. були сплачені податкові зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи, в яких у графі «Призначення платежу» було зазначено: « збір за ГГР за 3 квартал 2009р. по терміну сплати 19.10.2009р.», « збір за ГГР за 3 квартал 2009р. по терміну сплати 19.11.2009р.», «збір за ГГР за 3 квартал 2009р. по терміну сплати 19.11.2009р.», «збір за ГГР за 4 квартал 2009р. по терміну сплати 19.02.2010р.», «збір за ГГР за 4 квартал 2009р. по терміну сплати 19.02.2010р.» відповідно.
Відповідач всупереч волі платника податку визначив, що за даними платіжними дорученнями оплачений податковий борг, який виник на підставі розрахунку зі збору за геологорозвідувальні роботи № 11819 за ІІ квартал 2006 року та податкового повідомлення-рішення № 0002001540 від 17.08.2006р.
В судовому засіданні встановлено, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 22.06.2009 року по справі № 2а-7318/09/0570 були задоволені позовні вимоги Добропільської ОДПІ до Державного підприємства «Добропіллявугілля» (шахта «Новодонецька) про стягнення податкової заборгованості, зокрема зі збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 355617,13 грн. Стягнуто з Державного підприємства «Добропіллявугілля» (шахта «Новодонецька») заборгованість з зі збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 355617,13 грн. Зазначена заборгованість виникла на підставі розрахунків зі збору за геологорозвідувальні роботи за 2005-2008 р.р.
Дана постанова набрала законної сили на підставі ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 09.10.2009р.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20.11.2009р. виконання постанови було відстрочено строком до 01 жовтня 2011 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
З урахуванням наведеної ухвали суду строки сплати податкових зобовязань позивача були перенесені та встановлювалися безпосередньо в цієї ухвалі.
На момент оплати (21.10.2009р., 12.11.2009р., 07.12.2009р., 18.12.2009р.) строки сплати збору за геологорозвідувальні роботи за 2006 рік не наступили, отже зарахування сплачених позивачем коштів у їх погашення є неправомірним.
Що стосується зобовязань, які виникли на підставі податкового повідомлення-рішення № 0002001540 від 17.08.2006р., то суд зазначає наступне.
У судовому засіданні представник позивача пояснив, що на підприємстві дане податкове повідомлення-рішення відсутнє.
На вимогу суду надати копію корінця даного податкового повідомлення-рішення представник відповідача надав письмові пояснення, згідно з якими корінець вказаного податкового повідомлення-рішення у податковому органу не зберігся.
Згідно з ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Так, висновком № 58/25 судово-економічної експертизи від 15.05.2009р. та додатком № 5 до нього, призначеної у справі № 2а-7318/09/0570, встановлений факт сплати податкового зобовязання, який виник на підставі зазначеного податкового повідомлення-рішення.
Суд не приймає до уваги посилання відповідача на пункт 7.7 ст. 7 Закону «Про порядок погашення…», відповідно до якого податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.
Як вже зазначалося, органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Наведена норма не може бути застосована як обмеження права платника податків самостійно розпоряджатися власними коштами, оскільки спосіб такого обмеження законами України не встановлений. Обовязковість встановлення способів обмеження права власності саме законами України випливає з п.7 ст. 92 Конституції України, відповідно до якого виключно законами України визначається правовий режим власності, а також ч.3 ст. 134 ГК України згідно з яким правові форми реалізації права власності у сфері господарювання визначаються цим Кодексом і законом.
Оскільки відповідачем обставина погашення податкового боргу не доведена, а саме з моментом погашення боргу, п. 6.4 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, яка затверджена Наказом ДПА України 11.06.2003р. № 290 та п. 4.2.4 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, яка затверджена Наказом ДПА 18.07.2005р. № 276 повязує нарахування пені, останнє здійснене безпідставно.
З пункту 4.2.4 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, яка затверджена Наказом ДПА 18.07.2005р. № 276 вбачається, що облікові операції скасування пені здійснюються на підставі рішення керівника (заступника керівника) податкового органу датою прийняття такого рішення. Тому суд вважає, що належним способом внесення змін до особового рахунку платника податку є зобовязання скасування нарахованої пені та відображення в рахунок сплати податкового зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в період з 01.09.2009р. по 31.12.2009р., платіжними дорученнями № 1465 від 30.09.2009р., № 1567 від 21.10.2009р., №1658 від 12.11.2009р., № 1775 від 07.12.2009р., № 1843 від 18.12.2009р. з урахуванням при призначення платежу
За таких обставин, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Згідно ст. 94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 94, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державного підприємства «Добропіллявугілля» (ВП «Шахта «Новодонецька») до Добропільської обєднаної державної податкової інспекції про визнання неправомірними дій щодо нарахування в картці особового рахунку платника податків, ДП «Добропіллявугілля» (ВП «Шахта «Новодонецька»), пені за несвоєчасне погашення податкової заборгованості зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у розмірі 32614,64 грн., зобовязати внести зміни до картки особового рахунку платника податків шляхом відображення в рахунок сплати податкового зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в період з 01.09.2009р. по 31.12.2009р., платіжними дорученнями № 1465 від 30.09.2009р., № 1567 від 21.10.2009р., №1658 від 12.11.2009р., № 1775 від 07.12.2009р., № 1843 від 18.12.2009р. з урахуванням при призначення платежу; зобовязати внести зміни до картки особового рахунку платника податків шляхом скасування пені за несвоєчасне погашення податкової заборгованості зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, у розмірі 32614,64 грн., як неправомірно нарахованої задовольнити.
Визнати неправомірними дії Добропільської обєднаної державної податкової інспекції щодо нарахування в картці особового рахунку платника податків, ДП «Донбропіллявугілля» (ВП «Шахта «Новодонецька»), пені за несвоєчасне погашення податкової заборгованості зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у розмірі 32614,64 грн.
Зобовязати Добропільську обєднану державну податкову інспекцію (85000, Донецька область, м. Добропілля, пров. Радянський, 4, ЄДРПОУ 23355183) внести зміни до картки особового рахунку Державного підприємства «Добропіллявугілля» (ВП «Шахта «Новодонецька») (85400, Донецька область, м. Добропілля, пр. Шевченка, 2, ЄДРПОУ 32186934) шляхом відображення в рахунок сплати податкового зобовязання зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в період з 01.09.2009р. по 31.12.2009р., платіжними дорученнями № 1465 від 30.09.2009р., № 1567 від 21.10.2009р., №1658 від 12.11.2009р., № 1775 від 07.12.2009р., № 1843 від 18.12.2009р. з урахуванням при призначення платежу.
Зобовязати Добропільську обєднану державну податкову інспекцію (85000, Донецька область, м. Добропілля, пров. Радянський, 4, ЄДРПОУ 23355183) внести зміни до особового рахунку Державного підприємства «Добропіллявугілля» (ВП «Шахта «Новодонецька») (85400, Донецька область, м. Добропілля, пр. Шевченка, 2, ЄДРПОУ 32186934) шляхом скасування пені за несвоєчасне погашення податкової заборгованості зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, у розмірі 32614,64 грн., як неправомірно нарахованої.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Добропіллявугілля» (ВП «Шахта «Новодонецька») (85400, Донецька область, м. Добропілля, пр. Шевченка, 2, ЄДРПОУ 32186934) судові витрати з судового збору (державного мита) у розмірі 3, 40 грн. (три гривні сорок копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Вступна та резолютивна частина рішення проголошена у судовому засіданні 28 лютого 2011р. Постанова складена у повному обсязі 04 березня 2011р.
Суддя Бєломєстнов О. Ю.