Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 лютого 2011 р. справа № 2а/0570/305/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді
при секретаріКаморнікові Д.Ю.
за участю представника позивача Турта В.В., представника третьої особи Чирах О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест», третя особа управління державної реєстрації Донецької місткої ради, про визнання недійсним запису про державну реєстрацію та припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
10 січня 2011 року Державна податкова інспекція у Кіровському районі м. Донецька (далі за текстом «позивач» або «ДПІ») звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест» (далі за текстом «відповідач» або ТОВ «ІК «Металпромінвест»), третя особа управління державної реєстрації Донецької місткої ради, про визнання недійсним запису про державну реєстрацію та припинення юридичної особи. Підставами позову ДПІ зазначила ст.ст.84,202,303,215,234 Цивільного кодексу України, ч.2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», а саме визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створені юридичної особи, які не можна усунути. Просили визнання недійсним запис про проведення державної реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест» та припинити юридичну особу Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест».
Представник позивача Турта В.В. у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, вказував на те, що учасник ТОВ «ІК «Металпромінвест» ОСОБА_3 не реєстрував вказане товариство і не має нікого відношення до його діяльності. Просив позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином. Відповідач про причини неприбуття у судове засідання суд не повідомив, заяви про відкладання слухання справи не надав. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Представник третьої особи Чирах О.В. надала письмові заперечення проти адміністративного позову, просила відмовити у його задоволенні.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та третьої особи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення проти нього, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
18.02.2008 ОСОБА_3 було зарезервовано найменування юридичної особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест» (а.с.51)
21.02.2008 ОСОБА_3 були проведені загальні збори учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест», про що був складений протокол №1. Згідно рішення загальних зборів, прийнятого по четвертому питанню порядку денного, директором ТОВ «ІК «Металпромінвест» був призначений ОСОБА_3(а.с.50)
21.03.2008 приватним нотаріусом Луганського міського нотаріального округу ОСОБА_4 була посвідчена справжність підпису ОСОБА_3 на статуті Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест», реєстровий №2586 (а.с.67).
25.03.2008 ОСОБА_3 особисто подав державному реєстратору виконавчого комітету Донецької міської Ради наступні документи: «Реєстраційна картка на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи», статут ТОВ «ІК «Металпромінвест», квитанції про сплату витрат за реєстрацію, протокол №1 загальних зборів ТОВ «ІК «Металпромінвест», довідка з ЄДРПОУ про резервування найменування юридичної особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест», «Акт оцінки майна вносимого до статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест» від 21.02.2008» (а.с.49).
25.03.2008 виконавчим комітетом Донецької міської Ради була проведена державна реєстрація Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест», номер запису 1266102 0000 029795, за ідентифікаційний кодом ЄДРПОУ 35831959, про що було видано свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.5).
07.09.2010 Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Донецька видана довідка про взяття на облік платника податків (форма №4-ОПП), згідно якої Товариство з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест» узято на облік в органах державної податкової служби 27.03.2008 року за №6943. Керівником Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест» вказаний ОСОБА_3 (а.с.7)
27.04.2010 ОСОБА_3 надав пояснення начальнику ВПМ Алчевської ОДПІ полковнику податкової міліції про те, що він не реєстрував ТОВ «ІК «Металпромінвест», господарську діяльність підприємства ніколи не вів та не мав ніякого відношення до неї; довіреності на ведення фінансово-господарської діяльності, бухгалтерські документи, податкові декларації також не підписував; бухгалтерські документи та печатки даного підприємства у нього відсутні; угод з іншими підприємствами не укладав (а.с.9)
Відповідно до ст. 23 Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV « Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» (далі - Закон №755-IV) засновник (засновники) юридичної особи має право зарезервувати найменування юридичної особи строком на два місяці, а для відкритих акціонерних товариств - строком на дев'ять місяців.
Статтею 24 Закону №755-IV встановлено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи; примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом; два примірники установчих документів; документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи; інформацію з документами, що підтверджують структуру власності засновників - юридичних осіб, яка дає змогу встановити фізичних осіб - власників істотної участі цих юридичних осіб. У разі, якщо проводилося резервування найменування юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається чинна довідка з Єдиного державного реєстру про резервування найменування юридичної особи.
Згідно ст. 25 Закону №755-IV державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду зобов'язаний перевірити ці документи на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, які передбачені частиною першою статті 27 цього Закону. Перевірка на відсутність підстав для відмови, які передбачені абзацами п'ятим - восьмим частини першої статті 27 цього Закону, здійснюється з використанням відомостей з Єдиного державного реєстру. За відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи державний реєстратор повинен внести до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи ідентифікаційний код відповідно до вимог Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації юридичної особи на підставі відомостей цієї реєстраційної картки.
Частина 1 ст. 27 Закону №755-IV містить виключний перелік підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи. Відмова у проведенні державної реєстрації юридичної особи з інших підстав не допускається.
За поясненнями представника третьої особи під час проведення державної реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест» державним реєстратором були виконані вимоги ст. 25 Закону №755-IV щодо перевірки відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, які передбачені частиною першою статті 27 цього Закону.
Оскільки підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи, які передбачені законом, не було встановлено, державний реєстр провів державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест».
З урахуванням встановлених обставин та вимог ч. 1 ст. 71, ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд не приймає до уваги пояснення ОСОБА_3, як учасника відповідача, про те, що він не реєстрував ТОВ «ІК «Металпромінвест», господарську діяльність підприємства ніколи не вів та не мав ніякого відношення до неї; довіреності на ведення фінансово-господарської діяльності, бухгалтерські документи, податкові декларації також не підписував; бухгалтерські документи та печатки даного підприємства у нього відсутні; угод з іншими підприємствами не укладав.
Пунктом 67.2 ст. 67 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.
Статтею 51 Господарського кодексу України встановлено, що підприємницька діяльність припиняється, зокрема, на підставі рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
Відповідно до ч.2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом.
Відповідно до з пунктів 1,2 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.
Відповідно до ч.1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням наданих сторонами доказів, у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 2; 8-12; 17-20; 69-72; 86; 94; 158-164; 167; 186; 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
відмовити повністю у задоволенні адміністративного позову Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест», третя особа управління державної реєстрації Донецької місткої ради, про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест» (код ЄДРПОУ 35831959), зареєстрованого виконавчим комітетом Донецької міської ради 25.03.2008 за №1266102 0000 029795, та припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Індустріальна компанія «Металпромінвест» (код ЄДРПОУ 35831959), зареєстрованого виконавчим комітетом Донецької міської ради 25.03.2008 за №1266102 0000 029795.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступну та резолютивну частини проголошено 28 лютого 2010 року.
Постанова в повному обсязі складена 4 березня 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України, через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Циганенко А.І.