Постанова № 14223917, 09.02.2011, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
09.02.2011
Номер справи
3-211/11
Номер документу
14223917
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.КОСТЯНТИНІВЦІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України

№ 3-211/11

0527

ПОСТАНОВА

09 лютого 2011 року м. Костянтинівка

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Міросєді А.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Костянтинівської ОДПІ в Донецькій області та від Територіальної державної інспекції праці у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Костянтинівка Донецької області, громадянина України, фізичної особи-підприємця (свідоцтво про державну реєстрацію ФОП серії НОМЕР_1, видане виконавчим комітетом Костянтинівської міської ради 02 березня 2010 року НОМЕР_2), мешкає в АДРЕСА_1, за ст.ст. 163-4 ч.1, 41 ч.1 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

СПД фізична особа ОСОБА_1 порушив порядок утримання податку з доходів фізичних осіб за грудень 2010 року, що призвело до неутримання податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 180 грн., чим було порушено п.п. 8.1.1 п.8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 164-4 КУпАП.

При перевірці СПД ОСОБА_1 встановлено, що здійснення ним підприємницької діяльності супроводжується використанням найманої праці працівників, та СПД ОСОБА_1 допустив порушення чинного законодавства про працю, а саме: ст.ст. 24, 96, 97, 142 КЗпП України; ст.ст. 3, 11, 30 Закону України «Про оплату праці»; Наказу Міністерства статистики України від 27.10.95р. № 277 «Про затвердження типових форм первинного обліку особистого складу», Наказу Міністерства праці та соціальної політики від 29 грудня 2004 року № 336.

При виході на місце здійснення підприємницької діяльності за адресою: пр. Ломоносова 161/2-92, м. Костянтинівка, встановлено, що ОСОБА_2 працює на СПД ОСОБА_1 з 30.11.2010 року, проводить урочисту виписку новонароджених з пологового будинку, трудові відносини між найманим працівником та приватним підприємцем урегульовані з 14.01.2011 року, заробітну плату за час своєї роботи отримувала у розмірі 240,00 грн. за місяць, працює з 13.00 години по 15.00 годину щоденно крім суботи та неділі (трудовий договір № 05231100038 від 14.01.2011 року), укладений з 14.01.2011 року, який відповідно до ст. 24-1 КЗпП України та наказу Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження форми трудового договору між працівником і фізичною особою та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою»№ 260 від 08.06.2001 року, зареєстровано в державній службі зайнятості. Відповідно до трудовій книжки ОСОБА_2, зроблено запис про прийняття на роботу до СПД ОСОБА_1 Тобто, на дату перевірки трудові договори укладені та зареєстровані, але з порушенням вимог ст. 24-1 КЗпП України та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, затвердженого наказом Міністерства праці і соціальної політики № 260 від 08.06.2001 року.

Відповідно до статті 1 КЗпП України трудові відносини всіх працівників регулюються Кодексом законів про працю України. Трудові відносини між сторонами набувають юридичного оформлення шляхом укладення трудового договору. При укладенні трудового договору між працівником і фізичною особою фізична особа повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання згідно до Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, затвердженого наказом Міністерства праці і соціальної політики № 260 від 08.06.2001 року (ст.ст. 24, 24-1 КЗпП України). Фактично трудовий договір з працівником та приватним підприємцем ОСОБА_1 був оформлений з порушенням вимог ст.ст. 2, 21, п.6 ст. 24, ст. 24-1 КЗпП України, наказу Міністерства праці та соціальної політики від 08 червня 2001 року № 260.

Відповідно до вимог наказу Міністерства праці та соціальної політики від 29 грудня 2004 року № 336 у СПД на працівників повинні бути розроблені посадові інструкції, з якими вони ознайомлюються при прийомі на роботу. Однак, в порушення зазначених вимог на адміністратора, що працює у підприємця, не розроблена посадова інструкція.

Відповідно до вимог наказу Міністерства статистики України від 27.10.95р. № 277 «Про затвердження типових форм первинного обліку особистого складу» на робітників повинні бути заведені особові картки за формою П-2, особова картка за формою П-2 на найманого працівника не ведеться.

В порушення вимог ст. 142 КЗпП України у підприємця не розроблені правила внутрішнього трудового розпорядку на основі типових правил.

Встановлено, що для контролю за дотриманням працівниками встановленого режиму робочого часу, для отримання даних про відпрацьований час, розрахунку заробітної плати, а також для складання статистичної звітності з праці, не ведуться табелі обліку робочого часу, що є порушенням вимог наказу Міністерства статистики України від 09.10.95р. № 253 «Про затвердження типових форм первинного обліку»(до табелів повинні заноситись відмітки про фактично відпрацьований час, чи про причини неявок на роботу, про роботу в надурочний час чи інші відхилення від нормальних умов роботи.)

Відповідно до пункту 3 трудового договору посадовий оклад працівнику встановлено у розмірі 942,00 грн.(мінімальна заробітна плата) за відпрацьований час на 0,25 ставки на посаді адміністратора. Посадовий оклад адміністратора у розмірі 942,00 грн.(мінімальна заробітна плата) не відповідає вимогам ст.ст. 96, 97 КЗпП України, відповідно до якої форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами. Так, відповідно до вищезазначених норм виконання робіт, оплата повинна проводитися з урахуванням вимог ст. 96 КЗпП України, відповідно до якої, формування схеми посадових окладів провадиться на основі тарифної ставки робітника першого розряду. Відповідно до ст. 97 КЗпП України, форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.

Підприємцем не ведуться відомості нарахування та виплати заробітної плати, що є порушенням вимог ст. 30 Закону України «Про оплату праці».

Таким чином СПД ОСОБА_1 допустив порушення вимог чинного законодавства України про працю, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 41 КУпАП.

Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тому вважаю за необхідне об`єднати справи в одне провадження.

У судове засідання ОСОБА_1 не зявився, причину неявки не повідомив, про час та місце розгляду матеріалу був сповіщений належним чином.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 163-4, ч.1 ст. 41 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення, враховуючи характер скоєних правопорушень, даних щодо особи ОСОБА_1, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Керуючись ст.ст. 36, 163-4 ч.1, 41 ч.1, 283, 284 КУпАП, -

п о с т а н о в и в :

Обєднати в одне провадження справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Костянтинівка Донецької області, фізичної особи-підприємця (свідоцтво про державну реєстрацію ФОП серії НОМЕР_1, видане виконавчим комітетом Костянтинівської міської ради 02 березня 2010 року НОМЕР_2), за ч.1 ст. 163-4 КУпАП (справа № 3-211/11) та за ч.1 ст. 41 КУпАП (справа № 3-259/11) з присвоєнням справі номеру 3-211/11.

ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Костянтинівка Донецької області, громадянина України, фізичної особи-підприємця (свідоцтво про державну реєстрацію ФОП серії НОМЕР_1, видане виконавчим комітетом Костянтинівської міської ради 02 березня 2010 року НОМЕР_2), мешкає в АДРЕСА_1, визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 163-4, ч.1 ст. 41 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення за правилами ст. 36 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 510 (пятсот десять) грн.

Штраф слід перерахувати на розрахунковий рахунок 33116336700058, у банк ГУДКУ в Донецькій області, одержувач - бюджет м. Костянтинівки Донецької області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686631.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора та може бути предявлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.

Суддя