Постанова № 14212587, 10.02.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.02.2011
Номер справи
2а/0570/43/2011
Номер документу
14212587
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 лютого 2011 р. справа № 2а/0570/43/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Череповського Є.В.

при секретаріПригода О.В.

за участю:

представника позивача Петрова А.М.

представника відповідача не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Добропільського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 222,97 гривень,

В С Т А Н О В И В:

Добропільський міський центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 222,97 гривень.

В обґрунтування позову зазначив, що 12.03.2010 року до позивача за сприянням в працевлаштуванні звернувся ОСОБА_2.

19.03.2010 року за особистою заявою безробітної особи гр. ОСОБА_2 був наданий статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю. В заяві відповідач власноруч зазначив, що у разі неповідомлення служби зайнятості про отримання будь-якого доходу в період перебування на обліку в центрі зайнятості, він зобовязується повернути незаконно отримане матеріальне забезпечення.

Згідно Наказу Добропільського МЦЗ від 13.04.2010 року № НТ 100413 відповідача було знято з обліку у зв'язку із працевлаштуванням.

Добропільським міським центром зайнятості, при розслідуванні страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, при звірянні даних з Державною податковою адміністрацією встановлено, що згідно даних ДПА ОСОБА_2 у першому кварталі 2010 року отримував стипендію у Донецькому професійно-технічному будівельному училищі.

06.10.2010 року до Донецького професійно-технічного будівельного училища був направлений запит щодо надання інформації про дату закінчення отримання стипендії.

Згідно Листа Донецького професійно-технічного будівельного училища від 19.10.2010 року № 01-256 відповідач отримував стипендію до 07.04.2010 року.

Отже, відповідач на день реєстрації належав до зайнятого населення, про що не повідомив службу зайнятості.

Таким чином за період з 31.03.2010 року по 09.04.2010 року ОСОБА_2 незаконно отримав матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 222,97 гривень.

З метою досудового урегулювання спору позивачем до відповідача був направлений рекомендований лист з повідомленням, про відшкодування коштів в добровільному порядку від 08.11.2010 № 04-2900, який повернувся з відміткою про те, що відповідач не мешкає за адресою.

На підставі викладеного просив стягнути з відповідача переплачену допомогу по безробіттю в сумі 222,97 гривень.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення слухання справи до суду не надав.

За таких обставин і відповідно до ст. 128 КАС суд визнав можливим розглянути справу без участі відповідача та на підставі доказів наявних у матеріалах справи.

Заслухавши пояснення та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що 19.03.2010 року за особистою заявою безробітної особи гр. ОСОБА_2 був наданий статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю. В заяві відповідач власноруч зазначив, що у разі неповідомлення служби зайнятості про отримання будь-якого доходу в період перебування на обліку в центрі зайнятості, він зобовязується повернути незаконно отримане матеріальне забезпечення.

Добропільським міським центром зайнятості, при розслідуванні страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, при звірянні даних з Державною податковою адміністрацією встановлено, що згідно даних ДПА ОСОБА_2 у першому кварталі 2010 року отримував стипендію у Донецькому професійно-технічному будівельному училищі.

Наказом Добропільського міського центру зайнятості від 19.03.2010 року № НТ 100319 відповідачу надано статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю з 19.03.2010 року по 14.09.2010 року.

Згідно Наказу Добропільського МЦЗ від 13.04.2010 року № НТ 100413 відповідача було знято з обліку, згідно абз. 1 пп. 1 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою КМУ від 14.02.2007 року № 219, у зв'язку із працевлаштуванням.

За період знаходження на обліку в центрі зайнятості в якості безробітного за період з 31.03.2010 року по 09.04.2010 року ОСОБА_2 незаконно отримав матеріальне забезпечення на випадок безробіття у сумі 222,97 гривень.

Відповідач добровільно не сплатив суму незаконно отриманої допомоги по безробіттю.

У відповідності до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять роботу по збору акумуляції страхових внесків, контролюють використання коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції, згідно з затвердженими статутами.

Управління страховими Фондами здійснюються Правлінням фонду. Виконавча дирекція страхового Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Робочими органами виконавчої дирекції є її відділення.

Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фонду соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Добропільський міський центр зайнятості у відповідності до ст. 12 3акону України N1533 від 02.03.2000р. "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, на якого п. 2 ст. 12 вищезгаданого Закону та Положенням покладені всі повноважні функції і центр зайнятості у даному випадку виступає як суб'єкт владних повноважень у відповідності до норм діючого законодавства.

Згідно ст.1 Закону України «Про зайнятість населення» №803-ХІІ від 01.03.1991р., зайнятість це діяльність громадян, повязана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що приносить доход у грошовій або іншій формі. До зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.

Відповідно до ст.2 зазначеного Закону, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Абзацем 2 п. 2 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженого постановою КМУ від 14.02.2007р. №219 із змінами, затвердженими постановою КМ України від 16.07.2008р. №640 передбачено, що зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час і звернулися до державної служби зайнятості, підлягають обліку. Під час прийому таких громадян працівник центру зайнятості проводить консультацію, про що робить відповідний запис у картці.

Відповідно до п.п. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-111 від 02.03.2000р., застраховані особи, зареєстровані у встановленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Враховуючи викладене, відповідач не мав права на отримання статусу безробітного та на виплату йому допомоги по безробіттю у вищевказаний період, а тому суд вважає необхідним стягнути з відповідача незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 222,97 гривень.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони субєкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є субєктом владних повноважень, не стягується.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-11, 17-20, 69-72, 88, 158-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Добропільського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 222,97 гривень, задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) на користь Добропільського міського центру зайнятості (85000, Донецька область, м. Добропілля, вул. Радянська, 39) суму переплати допомоги по безробіттю у розмірі 222,97 гривень на р/р 37177001004262 в ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 23126132.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 10 лютого 2011 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Череповський Є.В.