Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 лютого 2011 р. справа № 2а-29017/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шинкарьової І.В.
при секретаріЦарук Я.Ю.
за участю представника позивача Гусарової О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Будьонівському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Астек - С» про стягнення заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 47657,75 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція у Будьонівському районі м. Донецька, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Астек - С» про стягнення заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 47657,75 грн.
В обґрунтування позову посилається на те, що за відповідачем числиться заборгованість перед бюджетом по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності, яка станом на час розгляду справи, з урахуванням часткової сплати, складає 47657,75 грн. Заборгованість перед бюджетом виникла внаслідок несплати податкових зобовязань згідно податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Інспекцією було вижито ряд заходів по погашенню даного боргу, проте очікуваного результату вони не дали.
Просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Астек - С» (01133, м. Київ, бул. Л. Українки, 26, код в ЄДРПОУ 33301881) заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 47657,75 грн. на р/р 33210812700003, отримувач: місцевий бюджет Будьонівського району м. Донецька, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686940, банк ГУДКУ у Донецькій області, код платежу 13050200.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Астек С» є юридичною особою, зареєстроване Печерською районною у місті Києві Державною адміністрацією, ідентифікаційний код 33301881, перебуває на податковому обліку як платник окремих податків в ДПІ у Будьонівському районі м. Донецька .
Відповідачем до податкового органу подана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, якою нарахував орендної плати на 2010 рік на загальну суму 114378,65 грн., у тому числі щомісячно починаючи з січня по грудень по 9531,55 грн., в грудні 9531,60 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 16.1.3. та пп. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16. Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Оскільки спірні правовідносини виникли на протязі 2010 року, враховуючи, що з 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, суд відповідно до статті 58 Конституції України застосовує нормативно правові акти України, які діяли в той період.
Закон України «Про плату за землю» визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.
Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів учасників угоди про розподіл продукції.
Статтею 14 цього Закону передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обовязку подання щомісячних декларацій.
Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 зазначеного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 зазначеного Закону встановлює, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до абзацу «а» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Судом встановлено, що відповідачем не сплачена сума орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в результаті чого у відповідача виник податковий борг на загальну суму 47657,75 грн.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 ст. 5 зазначеного Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
На час розгляду справи відповідачем податковий борг на загальну суму 47657,75 грн. не сплачений.
З метою погашення податкового боргу відповідачу була відправлена перша податкова вимога та друга податкова вимога.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що свідчать матеріли справи.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Будьонівському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Астек - С» про стягнення заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 47657,75 грн. задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Астек - С» (01133, м. Київ, бул. Л. Українки, 26, код в ЄДРПОУ 33301881) заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 47657,75 грн. на р/р 33210812700003, отримувач: місцевий бюджет Будьонівського району м. Донецька, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686940, банк ГУДКУ у Донецькій області, код платежу 13050200.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 15 лютого 2011 року.
Постанову у повному обсязі складено 21 лютого 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шинкарьова І.В.