ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2008 р.
Справа № 12/394
за позовом ПП "АРС-ДІМ" пл.Ринок,14,м.Івано-Франківськ,76018
до відповідача Івано-Франківська міська рада вул. Грушевського,21,м.Івано-Франківськ,76000
про спонукання до укладення договору
Cуддя Матуляк Петро Ярославович
При секретарі Михалевич Андрій Дмитрович
Представники:
Від позивача: Довгалюк Б.В., (довіреність №12-11/07/ю від 12.11.07р. - представник)
Від відповідача: Сосяк В.Д., (довіреність №1019/01-17/07-в від 12.06.07р. - спеціаліст юридичного відділу)
СУТЬ СПОРУ: заявлено позов про зобв"язання Івано-Франківської міської ради укласти із ПП"АРС-ДІМ" договір оренди земельної ділянки площею 0,2284 га для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на орендованій земельній ділянці на розі вулиць Галицька-Пасічна в м.Івано-Франківську згідно проекту договору , поданого ПП"АРС-ДІМ".
Позовні вимоги грунтуються на положеннях Земельного кодексу України , якими регулюється порядок передачі юридичним особам в оренду земельних ділянок .
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав , викладених в позовній заяві .
Представник відповідача проти позову заперечив , вказав на те , що необхідною умовою укладення договору оренди земельної ділянки , яка перебуває у комунальній власності , є наявність відповідного рішення органу місцевого самоврядування , зобов"язання цього органу укласти договір оренди земельної ділянки за відсутності такого рішення є порушенням виключного права міської ради як органу самоврядування , передбаченого ст.13 Конституції України на здійснення права власності від імені українського народу та управління землями , яке підлягає захисту . При цьому як на підставу своїх тверджень представник відповідача посилався на ч.1ст.124 Земельного кодексу України , відповідно до якої передача в оренду земельних ділянок , що перебувають у комунальній власності , здійснюється на підставі рішення відповідного органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Розглянувши матеріали справи , вислухавши представників сторін , оцінивши зібрані в справі докази та надавши їм належної правової оцінки , суд встановив наступне .
Рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №422 від 24.11.2005 р. позивачу надано дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт для будівництва багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на розі вулиць Галицька-Пасічна в м.Івано-Франківську .
Рішенням Івано-Франківської міської ради від 07.12.06 схвалено матеріали погодження місця розташування земельної ділянки на розі вулиць Галицька-Пасічна в м.Івано-Франківську для будівництва багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та надано позивачу дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки .
На виконання вищезазначеного рішення позивачем виготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та погоджено із землекористувачем , органом по земельних ресурсах , природоохоронним та санітарно-епідеміологічним органами , органами архітектури та охорони культурної спадщини та подано на затвердження до Івано-Франківської міської ради. Даний фак підтверджується долученими до матеріалів справи фотокопій висновків зазначених органів та заяви ПП"АРС-ДІМ" №26-10/2007/ю від 26.10.07 .
Відповіді на заяву №26-10/2007/ю від 26.10.07 позивачем не отримано .
Листом б/н позивач звернувся до міського голови В.Анушкевичуса з пропозицією укласти договір оренди земельної ділянки для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на орендованій земельній ділянці на розі вулиць Галицька-Пасічна в м.Івано-Франківську .
Листом №112 від 07.12.07 виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради повідомлено позивача про неприйняття пропозиції(оферти) щодо укладення договору оренди земельної ділянки , оскільки відсутнє рішення міської ради про передачу земельної ділянки в оренду .
Разом з тим , ст. 19 Конституції України зобов’язує органи місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти тільки з підстав, в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією України та Законами України , а ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено вирішення питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України (далі- Кодекс) до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин належить надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності.
За змістом ч.3ст.124 Кодексу передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.
В силу ч6. ст.123 Кодексу проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.
На підставі вищенаведеного суд прийшов до висновку, що діюче законодавство зобов’язує міську раду в силу належних їй повноважень розглянути та прийняти відповідне рішення. Відсутність обґрунтованого рішення міської ради з цього приводу свідчить про бездіяльність міської ради та позбавляє позивача права на реалізацію його інтересів у спосіб, визначений чинним законодавством.
Матеріалами справи підтверджується, що при виготовленні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки позивачем були отримані всі визначені законодавством погодження, тобто проведені всі дії, необхідні для розгляду та вирішення міською радою даного питання , згідно висновку Державної експертизи обласного головного управління земельних ресурсів Держкомзему України №468/П від 16.10.07 проект оцінено позитивно та погоджено з посиланням на його відповідність вимогам чинного законодавства .
За змістом ч.9 ст.123 Кодексу відмову органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання без розгляду в установлений строк може бути оскаржено в судовому порядку. Рішення про відмову у наданні земельної ділянки в користування має містити мотивовані пояснення з посиланням на відповідні положення нормативно-правових актів, затвердженої містобудівної документації та документації із землеустрою.
З огляду на вищевикладене , приймаючи до уваги положення нормативних актів , що регулюють спірні відносини , суд вважає , що вимоги позивача щодо зобв"язання Івано-Франківської міської ради укласти із ПП"АРС-ДІМ" договір оренди земельної ділянки площею 0,2284 га для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на орендованій земельній ділянці на розі вулиць Галицька-Пасічна в м.Івано-Франківську згідно проекту договору , поданого ПП"АРС-ДІМ", обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав .
Відповідно до ч.3ст.179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
За змістом ч.1ст.124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Статтею 187 Господарського кодексу України встановлено , що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
В силу ч.5ст.11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду.
За змістом ч.4ст.179 Господарського кодексу України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст; типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови; договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.
Постановою КМУ від 3 березня 2004 р. N 220 затверджено Типовий договір оренди землі.
Оглядом в судовому засіданні проекту договору оренди земельної ділянки , поданого позивачем , встановлено , що цей договір відповідає вимогам чинного законодавства , що регулює спірні відносини , зокрема Постанови КМУ від 3 березня 2004 р. N 220 , ст.179 Господарського кодексу України , ст.15 Закону Укаїни "Про оренду землі" , Цивільного кодексу України .
Аналізуючи вищенаведене , суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає задоволенню .
Судові витрати по справі стягнути з відповідача на користь позивача .
Керуючись ст. 124 Конституції України, ч.2 статті 19 Конституції України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст.123 , 124 Земельного кодексу України , ст.ст.179 , 187 Господарського кодексу України , ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити.
Зобв"язати Івано-Франківську міську раду (м.Івано-Франківськ , вул.Грушевського , 21 , код 25698131) укласти із ПП"АРС-ДІМ" договір оренди земельної ділянки площею 0,2284 га для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на орендованій земельній ділянці на розі вулиць Галицька-Пасічна в м.Івано-Франківську згідно проекту договору , поданого ПП"АРС-ДІМ" , в наступній редакції :
"ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ
Ми, що нижче зазначені, Івано-Франківська міська Рада, код 33644700, яка знаходиться в м. Івано-Франківську по вул. Грушевського, 21, в особі міського голови Анушкевичуса Віктора Андрюсовича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», iменований в подальшому ОРЕНДОДАВЕЦЬ, та ПП „АРС-ДІМ", що розташоване в м. Івано-Франківську на площі Ринок № 14, код ЄДРПОУ 33163043, в особі його власника-генерального директора Рудницького Віктора Михайловича, який проживає в м. Івано-Франківську по вул. Міхновського № 18, кв. 17, що діє на підставі статуту, - іменований в подальшому ОРЕНДАР, уклали цей договір про нижченаведене:
Предмет договору
1. Орендодавець надає, а орендар приймає в строкове, платне володіння і користування (оренду) земельну ділянку для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованого приміщеннями громадського призначення в 5-му мікрорайоні на розі вулиць Галицька-Пасічна в м. Івано-франківську.
Об'єкт оренди
2. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,2284 га, відповідно до плану (схеми) розташування, що додається.
3. На земельній ділянці немає об’єктів нерухомого майна.
4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 182720 (сто вісімдесят дві тисячі сімсот двадцять) гривень.
5. Земельна ділянка, яка передається в оренду, немає недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню та інших особливостей, які можуть вплинути на орендні відносини.
Строк дії договору
6. Договір укладено на три роки. Після закінчення строку договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію.
Орендна плата
7. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі в розмірі 7879(сім тисяч вісімсот сімдесят дев’ять) гривень на рік на основі розрахунку, поданого Орендарем протягом місяця з дня виникнення права користування земельною ділянкою. Розмір орендної плати підлягає щорічному уточненню відповідно до п.8 цього Договору.
8. Розрахунок орендної плати складається на підставі даних державного земельного кадастру за станом на перше січня поточного року і щороку подається Орендарем Орендодавцеві до першого лютого поточного року з розбивкою річної суми земельного податку рівними частками за місяцями. При складанні Розрахунку орендної плати враховується коефіцієнт індексації грошової оцінки земель, що встановлюється згідно з чинним законодавством.
9. Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно протягом 30 (тридцяти) календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця в місцевий бюджет код 20568100, р/р № 33219812700002, код платежу 13050200, МФО 836014 в УДК в Івано-Франківській області.
10. Розмір орендної плати переглядається у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів в т. ч. внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках передбачених законом.
11. За прострочення терміну сплати орендної плати або внесення орендної плати не в повному обсязі орендар сплачує пеню у розмірі 0,1% від суми заборгованості за кожний день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
12. Внесення орендної плати на майбутній період оренди допускається на термін, не більший одного року.
13. У разі визнання Договору оренди недійсним, одержана ОРЕНДОДАВЦЕМ орендна плата за фактичний строк оренди не повертається.
14. У випадку оренди декількох земельних ділянок, ОРЕНДАР зобов’язаний при здійсненні платежу у графі «призначення платежу»вказувати № договору або № рахунку.
Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду
15. Організація розроблення та виконання проектно-технічної документації на орендовану земельну ділянку покладається на Орендаря.
16. Зазначена земельна ділянка повинна бути передана в оренду згідно акту прийому-передачі протягом п’ятнадцяти днів після державної реєстрації цього договору.
Умови повернення земельної ділянки
17. Після припинення дії договору ОРЕНДАР повертає ОРЕНДОДАВЦЕВІ земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. ОРЕНДОДАВЕЦЬ у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов’язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами, а при відсутності згоди –спір вирішується в судовому порядку.
18. Здійснення ОРЕНДАРЕМ без згоди ОРЕНДОДАВЦЯ витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки, які неможливо відокремити без завдання шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.
19. Поліпшення стану земельної ділянки, проведені за письмовою згодою з ОРЕНДОДАВЦЯ землі підлягають відшкодуванню у відповідності до окремої угоди сторін.
20. ОРЕНДАР має право на відшкодування збитків заподіяних у наслідок невиконання ОРЕНДОДАВЦЕМ зобов’язань, передбачених цим Договором. Збитками вважаються: фактичні втрати, яких ОРЕНДАР зазнав через невиконання або неналежне виконання умов Договору ОРЕНДОДАВЦЕМ, а також витрати, які ОРЕНДАР здійснив для відновлення свого порушеного права; доходи, які ОРЕНДАР міг би реально отримати в разі належного виконання ОРЕНДОДАВЦЕМ умов договору. Розмір фактичних витрат ОРЕНДАРЯ визначається на підставі документально підтверджених даних.
Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
21. Земельні сервітути та обмеження, встановлені щодо земельної ділянки, зазначеної в п.1 Договору, після їх державної реєстрації є обов’язковими для ОРЕНДАРЯ, який повинен забезпечити цілодобовий доступ до існуючих на території ділянки інженерних мереж для їх ремонту, обслуговування, дотримуватись правил використання земель в охоронній зоні мереж, не чинити перешкод при будівництві нових, врахувати право проходу та проїзду транспортних засобів та інші земельні сервітути.
21.1. Дотримуватись сервітутних обмежень, вказаних у висновках організацій, які включені в акт вибору земельної ділянки.
22. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на земельну ділянку.
Права та обов'язки сторін
23. ОРЕНДОДАВЕЦЬ має право вимагати від ОРЕНДАРЯ:
23.1. використання земельних ділянок за цільовим призначенням згідно з цим Договором; додержання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, державних стандартів, норм і правил, проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів;
23.2. додержання режиму використання водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони та територій, які особливо охороняються;
23.3 .своєчасного внесення орендної плати та своєчасного подання Розрахунку орендної плати.
24.ОРЕНДОДАВЕЦЬ зобов'язаний:
24.1.передати у користування земельну ділянку у стані, придатному для використання за цільовим призначенням;
24.2.не втручатися у виробничу діяльність ОРЕНДАРЯ і не вчиняти дій, які перешкоджали б ОРЕНДАРЕВІ користуватись орендованою земельною ділянкою.
25.ОРЕНДАР має право:
25.1.самостійно господарювати на землі, визначати напрями своєї господарської діяльності відповідно до призначення земельної ділянки та умов Договору;
25.2.одержувати продукцію і доходи;
25.3.здійснювати у встановленому порядку за згодою ОРЕНДОДАВЦЯ зрошувальні, осушувальні, інші меліоративні роботи;
25.4.використовувати у встановленому порядку для власних потреб наявні на земельній ділянці загальнопоширені корисні копалини, торф, лісові угіддя, водні об’єкти, а також інші корисні властивості землі;
25.5. витребувати орендовану земельну ділянку з будь-якого незаконного володіння та користування;
25.6.вимагати усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою;
25.7. на відшкодування збитків, заподіяних земельній ділянці громадянами та юридичними особами;
25.8. на передачу в суборенду орендованої земельної ділянки (її частини) за згодою ОРЕНДОДАВЦЯ. При передачі в суборенду земельної ділянки, зазначеної в п.1 Договору (її частини), умови договору суборенди земельної ділянки (її частини) мають бути визначені в межах цього Договору і не суперечити йому. Термін суборенди не може перевищувати строку дії Договору оренди. У разі припинення або розірвання цього Договору чинність договору суборенди земельної ділянки припиняється. Договір суборенди земельної ділянки підлягає державній реєстрації.
26.ОРЕНДАР зобов’язаний:
26.1. використовувати земельну ділянку за цільовим призначенням згідно з Договором оренди;
26.2. додержуватись вимог законодавства про охорону довкілля, екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, державних стандартів, норм і правил, проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів;
26.3. дотримуватись режиму використання водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони та територій, які особливо охороняються;
26.4.своєчасно вносити орендну плату;
26.5. не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;
26.6.підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі;
26.7.своєчасно надавати ОРЕНДОДАВЦЕВІ дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів у порядку, встановленому законом;
26.8. дотримуватись правил добросусідства та обмежень, пов’язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон;
26.9.зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди, мережі зрошувальних і осушувальних систем.
26.10. Приступати до використання земельної ділянки ОРЕНДАР має право після державної реєстрації Договору оренди.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
27.Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендар.
Страхування об’єкту оренди
28. Орендар зобов’язаний здійснити страхування об’єкту оренди на письмову вимогу Орендодавця.
Зміна умов договору і припинення його дії
29. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
30. Дія договору припиняється у разі: закінчення строку, на який його було укладено; придбання орендарем земельної ділянки у власність; викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; ліквідації юридичної особи-орендаря. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
31. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за: взаємною згодою сторін; рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
32. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається.
33. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
34. Сторони несуть відповідальність за невиконання чи неналежне виконання умов договору відповідно до закону та умов цього договору.
Прикінцеві положення
35. В інших випадках, які не передбачені цим Договором, сторони керуються чинним законодавством України.
36.Спори з питань, неврегульованих цим Договором, вирішуються судом у встановленому законодавством порядку.
37.Невід’ємною частиною цього Договору оренди є: план (схема) земельної ділянки; акт визначення меж земельної ділянки в натурі; проект відведення земельної ділянки та її кадастровий план з відображенням у її використані та встановлених земельних сервітутів у випадках передбачених законом.
38. Зміст ст. 18 Закону України “Про оренду землі” роз’яснено.
39.Цей договір укладено в двох примірниках, з яких один зберігається у в Орендаря, другий –в Органі, який провів державну реєстрацію. При цьому нотаріально засвідчена копія цього договору передається в Івано-Франківський відділ земельних ресурсів.
Реквізити сторін
ОРЕНДОДАВЕЦЬ: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21; місцевий бюджет код 20568100, р/р 33219812700002, код платежу 13050200, МФО 836014 в УДК в Івано-Франківській області.
ОРЕНДАР: 76018, м. Івано-Франківськ, площа Ринок, 14,тел. 527-915, факс 527-914,код ЄДРПОУ 33163043,п/р № 2600101013073,в ІФФ ВАТ «КРЕДОБАНК»,МФО 336161,і.п.н. пл. ПДВ 331630409159, № св. пл. ПДВ 12883324.
орендодавець ___ орендар _____ "
Цей договір підлягає реєстрації у Івано-Франківському міському відділі Івано-Франківської регіональної філії центру ДЗК при Держкомземі України.
Договір зареєстрований у Івано-Франківському міському відділі Івано-Франківської регіональної філії центру ДЗК при Держкомземі України, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від
<< _____>> ____ 2007 р. за № _ "
Стягнути з Івано-Франківської міської ради (м.Івано-Франківськ , вул.Грушевського , 21 , код 25698131) 85 грн. держмита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на користь ПП"АРС-ДІМ"(м.Івано-Франківськ , пл.Ринок , 14 , код 33163043).
Наказ видати після набрання рішенням законної сили .
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Матуляк Петро Ярославович
рішення підписано :
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
______ Легінь Оксана Василівна