Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
24.01.11 місто СевастопольСправа №2а-3832/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
головуючого судді - Прохорчук О.В.;
секретар судового засідання - Іванов Д.Б.,
за участю представників:
позивача Ксенз Олексій Миколайович, довіреність № 3922/9/10-0 від 27.09.2010,
відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Севастополі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Нахімовському районі міста Севастополядо фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Нахімовському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 980,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачкою законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 10.12.2010 відкрито провадження в адміністративній справі.
Іншою ухвалою суду від 10.12.2010 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Судовий розгляд відкладався з 11.01.2011 на 24.01.2011 у зв'язку з нез'явленням відповідачки.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідачка в судове засідання не зявилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причин незявлення суду не повідомила.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
Враховуючи, що відповідачка двічі викликалась, але в судові засідання не з'явилася, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідачки за наявними в ній доказами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
ОСОБА_2 зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця Нахімовською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 18.09.2009 за № 2078000 0000 007606.
Згідно з довідкою б/н від 05.10.2010 відповідачка знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Нахімовському районі міста Севастополя, зареєстрована в реєстрі фізичних осіб - платників податків та зборів (інших обовязкових платежів) 21.09.2009 за № 3040-09.
03.06.2010 працівниками Державної податкової інспекції у Нахімовському районі міста Севастополя проведено перевірку господарської одиниці магазину, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 та розташований за адресою: АДРЕСА_1, щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складений акт № 27030260/2330/НОМЕР_1.
У ході перевірки встановлені порушення пунктів 1, 9, 11, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995, яке виразилось у наступному:
- проведення розрахункової операції на неповну суму покупки без використання режиму попереднього програмування ціни товару;
- невідповідність суми готівкових коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, сумі коштів на місці проведення розрахунків, а саме: сума коштів на місці проведення розрахунків становить 131,85 грн., сума ж коштів, що зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, становить 88,85 грн.;
- незабезпечення щоденного друкування та зберігання »звіту, а саме: »звіт № 00774 відсутній;
- розрахункова операція проведена через реєстратор розрахункових операцій, який не опломбований у встановленому порядку.
Згідно зі статтею 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Пунктами 1, 2, 4, 6 статті 17 вказаного Закону передбачена відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог цього Закону у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій;
- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
- п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Відповідно до статті 22 цього ж Закону, яка діяла на час проведення перевірки та прийняття рішення про застосування штрафних санкцій, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
За вказані порушення Державною податковою інспекцією у Нахімовському районі міста Севастополя до відповідачки рішенням № 0002842330 від 16.06.2010 застосовані штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 980,00 грн., а саме:
- у пятикратному розмірі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості ( 17,00 грн. х 5 = 85,00грн.);
-у пятикратному розмірі за непроведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операції ((29,65 грн. + 26,60 грн. 27,00 грн.) х 5 = 146,25 грн.);
-у пятикратному розмірі суми, на яку виявлена невідповідність сум коштів на місці проведення розрахунків сумі, що зазначена в денному звіті ((43,00 грн. 29,25 грн.) х 5 = 68,75 грн.);
- у двадцятикратному розмірі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій (20 х 17,00 грн. = 340,00 грн.);
- у двадцятикратному розмірі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, який не опломбований у встановленому порядку (20 х 17,00 грн. = 340,00 грн.).
Зазначене рішення отримано фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 23.06.2010, про що свідчить її особистий підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій (а.с. 11). На час розгляду справи у суді сума заборгованості відповідачкою не сплачена.
Враховуючи викладене, вимоги позивача щодо стягнення з відповідачки суми заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 980,00 грн. підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, інші реквізити у матеріалах справи відсутні) в доход Державного бюджету України (р/р 31111104700008, код платежу 21080900, банк одержувача Головне управління Державного казначейства України у місті Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035606) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 980,00 грн. (девятсот вісімдесят гривень 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
СуддяО.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 31 січня 2011 року.