Постанова № 14160698, 21.01.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
21.01.2011
Номер справи
2а-3803/10/2770
Номер документу
14160698
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

21.01.11 місто СевастопольСправа №2а-3803/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

головуючого судді - Прохорчук О.В.;

секретар судового засідання - Іванов Д.Б.,

за участю:

представника позивача Хістов Вадим Юрійович, довіреність № 41/1-8-295п від 30.03.2010,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Севастополі адміністративну справу за позовом прокурора Гагарінського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій,

В С Т А Н О В И В :

Прокурор Гагарінського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у розмірі 510,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог діючого законодавства, а саме - статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 20.12.2010 відкрито провадження у справі.

Іншою ухвалою суду від 20.12.2010 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин незявлення суду не повідомив.

Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

Враховуючи, що відповідач двічі викликався, але в судові засідання не з'явився, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній доказами.

У ході судового розгляду справи представник позивача на задоволенні позовних вимог наполягав.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

ОСОБА_2 зареєстрований в якості фізичної особи-підприємця Гагарінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 21.06.2006 за № 2076000 0000 003830.

17.07.2010 об 11-00 годині державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі проведено перевірку транспортного засобу марки FORD SCORPIO, номерний знак НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3, з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт від 17.07.2010.

У ході перевірки встановлено порушення статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»№ 2344-ІІІ від 05.04.2010, а саме - експлуатація зазначеного легкового автомобілю, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Пунктом 3 цього Порядку передбачено, що одним з органів державного контролю на автомобільному транспорті є територіальне управління Головавтотрансінепекції в місті Севастополі.

Згідно з вимогами статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” та Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства про автомобільний транспорт здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових і рейдових перевірок. У разі виявлення порушення справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Відповідно до частин першої, пятої статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»№ 2344-ІІІ від 05.04.2010 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для юридичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України.

Пунктом 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»№ 2344-ІІІ від 05.04.2010 встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

17.07.2010 відповідачеві було вручено повідомлення про необхідність прибуття 20.07.2010 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі для розгляду справи за актом перевірки від 17.07.2010 про допущене порушення законодавства про автомобільний транспорт. Повідомлення отримане особисто відповідачем, про що свідчить його підпис.

20.07.2010 ОСОБА_2 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі не зявився. Начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в місті Севастополі прийнято постанову № 086456 від 20.07.2010 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансових санкцій у розмірі 510,00 грн., яку надіслано 22.07.2010 на адресу відповідача рекомендованим листом.

Зазначена постанова відповідачем оскаржена не була, фінансові санкції у добровільному порядку не сплачені.

Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача щодо стягнення заборгованості з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (99014, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, інших реквізитів у матеріалах справи немає) в доход місцевого бюджету Гагарінського району міста Севастополя (р/р 31111106700006, Управління Державного казначейства України в місті Севастополі, МФО 824509, ОКПО 24035612) заборгованість зі сплати фінансової санкції у розмірі 510,00 грн. (пятсот десять гривень 00 коп.).

Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

СуддяО.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 26 січня 2011 року.