Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
24.12.10Справа №2а-3365/10/2770
10 год. 20 хв.
Каб. № 1
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Гавури О.В.;
при секретарі - Плаксіній О.С.,
з участю:
представника позивача Ксенз Олексій Миколайович, довіреність № 80/9/10-0 від 19.01.2010;
відповідача не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Нахімовському районі м. СевастополядоФізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в розмірі 3165,67 грн. Вказує, що 25.03.2010 року співробітниками ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя була проведена перевірка з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового обігу субєктами підприємницької діяльності господарської одиниці магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 що належить ОСОБА_2. Перевіркою було встановлено порушення п.п. 9, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. За результатами перевірки був складений акт № 27030131/2330/НОМЕР_1 від 25.03.2010 року. На підставі акту перевірки, керівництвом ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001492330 від 08.04.10 на суму 1716, 75 грн. Крім того, 09.08.2010 року співробітниками ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя була проведена перевірка з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового обігу субєктами підприємницької діяльності господарської одиниці магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 що належить ОСОБА_2. Перевіркою було встановлено порушення п.п. 9 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. За результатами перевірки був складений акт № 27030505/2330/НОМЕР_1 від 30.08.2010 року. На підставі акту перевірки, керівництвом ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0005612330 від 31.08.10 на суму 2040, 00 грн. Але жодних дій з погашення вказаної заборгованості відповідачем не було.
Просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 3165, 67 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 25.11.2010 року поновлений строк звернення до суду в адміністративної справі № 2а-3365/10/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 26.11.2010 року відкрито провадження в адміністративної справі № 2а-3365/10/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 26.11.2010 року закінчено підготовче провадження у справі № 2а-3365/10/2770, справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю.
Відповідач у судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином, причин неявки до суду не надав. Визнаючи наявні матеріали справи достатніми для вирішення спору, суд в силу ст. 128 КАС України вирішив розглянути справу у відсутність представника відповідача.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 закону України “Про державну податкову службу України” завдання органів державного податкового законодавства, правильністю і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фонді податкових зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.
Згідно зі ст.. 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах міста підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до п. п. 1,2 ст.10 цього Закону одним із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильністю обчислення та своєчасність надходження податків.
Відповідно до п. 11 ст. 10 закону України “Про держану податкову службу” органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без встановлених законом підставі, а також стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”(далі по тексту Закону України № 265) контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків та товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснювати органи державної податкової служби України шляхом планових перевірок згідно із законодавством України.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у звязку з публічним формуванням субєкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Таким чином, Державна податкова інспекція у Нахімовському районі міста Севастополя є субєктом владних повноважень, що може бути позивачем у адміністративній справі, та має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій.
Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 поставлений на облік у ДПІ в Нахімовському районі м. Севастополя в якості платника податків з 19.06.2008 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1.
Співробітниками позивача 25.03.2010 та 09.08.2010 співробітниками ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя були проведені перевірки з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового обігу субєктами підприємницької діяльності господарської одиниці магазину, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 що належить ОСОБА_2
Згідно зі ст. 4 Закону України “Про систему оподаткування” платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи на яких згідно законам України покладений обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Статтею 1 Закону України № 265 встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Пунктами 1, 2, 13 ст. 3 Закону України N 265 визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідачем зазначені вимоги закону не виконані.
При проведені перевірок відповідача співробітниками позивача зафіксовані наступні порушення, а саме:
-відсутність в книзі обліку розрахункових операцій Х-звітів за 11.02.2010, 13.02.2010 у кількості 2 штук, що є порушенням п.п.9 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 1776-ІІІ від 01.06.2000 року;
-відсутність в книзі обліку розрахункових операцій Х-звітів за 23.04.2010, 21.06.2010, 25.06.2010, 05.07.2010, 20.07.2010, 23.07.2010 у кількості 6 штук, що є порушенням п.п.9 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 1776-ІІІ від 01.06.2000 року;
- сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 359, 80 грн. , а сума, яка зазначена у денному звіті РРО складає 152,45 грн. Що є порушенням п. 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 1776-ІІІ від 01.06.2000 року.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
За результати розгляду матеріалів зазначених перевірок позивачем у відношенні відповідача прийняті рішення № 0001492330 від 08.04.10 на суму 1716, 75 грн., а також №0005612330 від 31.08.10 на суму 2040, 00 грн. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3165, 67 грн.
Вищевказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій були направлені позивачем на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією, та були отримані відповідачем.
Відповідно до ст. 25 Закону України № 265 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Суми штрафних санкції відповідачем у вищевказані строки та на час розгляду справи по суті сплачені не були.
Таким чином, на час розгляду справи відповідач має заборгованість у вигляді штрафних санкцій в розмірі 3165,67 грн., що підтверджується матеріалами справи.
На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.
З огляду на зазначене, заборгованість зі штрафних санкцій загальною сумою
3165, 67 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Постанова складена та підписана в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 29.12.2010 р .
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованість перед державним бюджетом Нахімовського району у вигляді штрафних санкцій в сумі 3165, 67 грн. на р/р 31111104700008, МФО 824509, код ОКПО 24035606, код платежу 2108900, банк одержувача УДК у м. Севастополі.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
СуддяО.В. Гавура