Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.12.10Справа №2а-3176/10/2770
10 год. 07 хв.
Каб. № 1
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Гавури О.В.;
при секретарі - Плаксіній О.С.,
з участю:
представника позивача - Волинець Юлія Валеріївна, довіреність № 35/10-013 від 04.10.10, Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя,
представник відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м. СевастополядоФізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в розмірі 2260,50 грн. Вказує, що 02.03.2010 року співробітниками ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена перевірка з питання дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків та товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці відділу в магазіні «Пятачок», який розташований: АДРЕСА_2, що належить ОСОБА_2 Перевіркою було встановлено порушення п.п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. За результатами перевірки був складений акт № 0104/27/05/23/НОМЕР_1 від 03.03.2010 року. На підставі акту перевірки, керівництвом ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001152330 від 12.03.10 на суму 2100,50 грн., № 0001162330 від 12.03.2010 на суму 160,00 грн..
Просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 2260, 50 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 10.11.2010 року поновлено строк звернення до адміністративного суду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 11.11.2010 року відкрито провадження в адміністративної справі № 2а-3176/10/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 11.11.2010 року закінчено підготовче провадження у справі № 2а-3176/10/2770, справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 2260, 50 грн.
Відповідач у судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином, причин неявки до суду не надав. Визнаючи наявні матеріали справи достатніми для вирішення спору, суд в силу ст. 128 КАС України вирішив розглянути справу у відсутність представника відповідача.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 закону України “Про державну податкову службу України” завдання органів державного податкового законодавства, правильністю і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фонді податкових зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.
Згідно зі ст. 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах міста підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до п. п. 1,2 ст.10 цього Закону одним із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильністю обчислення та своєчасність надходження податків.
Відповідно до п. 11 ст. 10 закону України “Про держану податкову службу” органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без встановлених законом підставі, а також стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95 ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”(далі по тексту Закону України № 265) контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків та товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснювати органи державної податкової служби України шляхом планових перевірок згідно із законодавством України.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у звязку з публічним формуванням субєкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Таким чином, Державна податкова інспекція у Гагарінському районі міста Севастополя є субєктом владних повноважень, що може бути позивачем у адміністративній справі, та має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій.
Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 поставлена на облік у ДПІ в Гагарінському районі м. Севастополя в якості платника податків.
Співробітниками позивача 02.03.2010 року була проведена перевірка господарської одиниці відділу в магазіні «Пятачок», який розташований: АДРЕСА_2, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкого та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності .
Згідно зі ст. 4 Закону України “Про систему оподаткування” платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи на яких згідно законам України покладений обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Статтею 1 Закону України № 265 встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Пунктами 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України N 265 визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідачем зазначені вимоги закону не виконані.
При проведені перевірки відповідача співробітниками позивача зафіксовані наступні порушення, а саме:
-зафіксоване незастосування реєстратора розрахункових операцій при проведенні розрахункової операції на повну суму покупки 88, 75 грн., при цьому розрахункова операція через РРО не провадилася, розрахунковий документ встановленої форми покупцеві не видавався, що є порушенням п.п.1,2 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 1776-ІІІ від 01.06.2000 року;
-при перевірці книги УРО встановлено порушення режиму щоденного друку фіскальних звітних чеків, а саме за 11.09.2009 та 29.11.2009, що є порушенням п.9 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 1776-ІІІ від 01.06.2000 року;
- сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 400, 20 грн. ( з урахуванням суми покупки 88,75 грн.) , а сума, яка зазначена у денному звіті РРО складає 204,85 грн. Що є порушенням п. 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”№ 1776-ІІІ від 01.06.2000 року.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
За результати розгляду матеріалів зазначеної перевірки позивачем у відношенні відповідача прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001152330 від 12.03.10 на суму 2100,50 грн., № 0001162330 від 12.03.2010 на суму 160,00 грн.
Вищевказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій булі направлено позивачем на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією, булі отримані відповідачем.
Відповідно до ст. 25 Закону України № 265 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Суми штрафних санкції в повному обсязі відповідачем у вищевказані строки та на час розгляду справи по суті сплачені не були.
Таким чином, на час розгляду справи відповідач має заборгованість у вигляді штрафних санкцій в розмірі 2260, 50 грн., що підтверджується матеріалами справи.
На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.
З огляду на зазначене, заборгованість зі штрафних санкцій загальною сумою
2260, 50 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Постанова складена та підписана в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 27.12.2010 р .
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99021, ідентифікаційний код НОМЕР_1) в доход Державного бюджету на р/р 31113104700006, код платежу 21080901, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612, заборгованість за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій в розмірі 2100, 50 грн., стягувач (отримувач) Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24).
3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99021, ідентифікаційний код НОМЕР_1) в доход Державного бюджету на р/р 31419541700006, код платежу 21080904, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612, заборгованість за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій в розмірі 160, 00 грн., стягувач (отримувач) Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24).
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
СуддяО.В. Гавура